Panasonic TX-P42V20E

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Zedňa 18. 7. 2010 21:54

Zdravím všechny příznivce AV techniky,
odešla mi do věčných lovišť má drahá crt TV Nokia (82 úhlopříčka) a pídím se po něčem solidním.
Uvažuji úhlopříčku 42" a tudíž plazmu (vzdálenost 2,3 - 2,8m). Velice mě zaujal Panasonic TX-P42V20E, který má zabudovaný i satelitní tuner. To znamená ještě zakoupit dekódovací modul a dekódovací kartu (asi Skylink).
A zde mám problém. Jak jsem pátral po internetu, zjistil jsem, že Skylink přechází ze systému CryptoWorks na systém Irdeto PI-sys.
Protože nejsem takový odborník, zajímalo by mě, zda změna systému nebude vadit příjmu na této TV a nebo to pouze záleží na dekódovacím modulu či kartě?
A ještě jeden dotaz. Na internetu jsem našel další model Panasonic TX-P42GW20, který také obsahuje sat. tuner a je podstatně levnější. Nevíte jaký je rozdíl mezi těmito dvěma TV (mimo barvy rámu) a zda se objeví i v tuzemských obchodech?
Předem děkuji za všechny rady a poznatky.
Zedňa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PAVEL.2 18. 7. 2010 23:05

Je to fakt potíž já to pozoroval v obchodě a obrazově mi to příde prakticky stejný s G20 u nás se dá ale koupit p42gn23 za 28000,- která má vše hlavně DVB-S/S2 tuner -- http://www.sonyobchod.cz/euronics/405-1 ... 23-plazma/ přitom TX-P42GW20 je v eu 999,-eur ale u nás není zatím k sehnání.
PAVEL.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Henry2 19. 7. 2010 13:46

G20 + DVB-S2 = GW20
GN23 = GW20 + 1tunerovy PiP
V20 ma oproti G20, GW20 lepsi cernou, kvuli lepsimu filtru.
Henry2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zedňa 19. 7. 2010 20:11

Díky za informace. To jsem ani netušil, že je u nás k mání model P42GN23. Panasonic tento model na svých stránkách vůbec neuvádí - a prodává se. A model P42GW20, který není k mání, na svých stránkách má. Mají v tom pěkný guláš.
Tudíž asi zvítězí TX-P42GN23 - nižší cena a rozdíl v kvalitě asi nebude tak viditelný. Pouze doufám, že podporuje DLNA. Ve specifikacích pouze uvádějí "PC vstupy", taktéž i přehrávání formátů. Ale předpokládám velkou podobnost s původní G20.
Henry2, tu posloupnost víš od dobrého zdroje? Jinak perfektně vysvětleno.
A ještě bych prosil poradit s tím satelitem, zda bude fungovat i po změně systému.
Zedňa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PAVEL.2 19. 7. 2010 20:21

On to Panasonik CZ neuvedl na trh, ale obchodní řetězec -- velkoobchod to dováží a EU záruka to v pohodě řeší tak jako dřív s G10 z PL
PAVEL.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Henry2 20. 7. 2010 08:18

G*20 maji vsechny DLNA stejny.
Pokud se zmeni kodovani bude potreba vymenit kartu v CI slotu (dekoder - vypada jako PCMCIA v notebooku), nebo mit CI dekoder, ktery umi dekodovat jak cryptoworks, tak irdeto (nevim, jestli takove combo existuje).

Pristupova karta (vypada jako kreditka), kterou zasunes do dekoderu je dostupna ve verzi podporujici cryptoworks i irdeto.

http://www.parabola.cz/clanky/3961/irdeto-pi-sys-v-provozu-ice-karty-v-prodeji/

http://www.skylink.cz/web/structure/61.html?searchString=irdeto
Henry2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zedňa 22. 7. 2010 20:00

Takže jak jsem pochopil, s tunerem to nemá nic společného a záleží jen na CA modulu a kartě. Paráda.
Pánové, moc děkuji za rady a informace, ušetřili jste mi práci a hlavně nervy.
Zedňa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lumix22 25. 7. 2010 21:24

Zedňa: To se pleteš, Panasonic ČR na svých stránkách model P42GW20 neměl a ani nemá. Asi sis to spletl s jiným modelem nebo ses díval na stránky Panasonicu jiného státu, tam může být klidně dostupný. Ale není vyloučeno, že tento model bude uveden na trh letos na podzim.

A co se týče modelu TX-P42GN23, ten se sice prodává, ale neseženeš ho všude, protože se prodává jen v menších elektrech. Ve velkoelektrech se neprodává. Ale co jsem o GN23 četl, tak to bude kvalitní telka a pokud máš o ní zájem tak si ji určitě pořid. ;-)

Bohužel na stránkách Panasonicu tento model nenajdeš, protože Panasonic ČR v těch svých stránkách má poněkud zmatek. Chybí jim tam opravdu hodně medelů a to nejen TV ale i jiných výrobků. Asi jim tam napíš at si v tom udělají pořádek.
lumix22
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zedňa 26. 7. 2010 21:08

lumix22: A co tato adresa?
http://www.panasonic.cz/html/cs_CZ/V%C3 ... kInfo=true
A TX-P42GN23 je k mání v dosti obchodech. Asi to je jak psal PAVEL.2.
Máš pravdu, Panasonic na těch svých stránkách (českých), má pěknej guláš.

-- 26. 7. 2010 22:15 --

Dodatek:
Dostal jsem krásné vysvětlení přímo od Panasonicu - cituji:

Vážený zákazníku,

na základě Vašeho dotazu:

Panasonic TX-P42GW20

Vám zasíláme odpověď:

Dobrý den,
velice si vážíme Vašeho zájmu o výrobky Panasonic.
Tento model na našem trhu není a nebude v prodeji. Na stránkách
panasonic.cz se ve výrobcích ani ve vyhledavači nezobrazí. Nevím, kde jste
našel tento odkaz, ale jedná se pouze o to že panasonic.cz je součástí
celoevropské šablony, takže jsou zde všechny modely. Ty které nejsou pro
náš trh jsou ovšem skryté.

Děkujeme a přejeme Vám hezký zbytek dne.

Zákaznická podpora Panasonic

Thank you very much.
Best Regards,
customer support

Takže nás berou pěkně u huby!!!
Zedňa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 26. 7. 2010 21:23

No, ono bohužel u některých věcí stále platí, že jsme (z určitého pohledu) „třetí svět“. Tudíž nezajímavá lokalita pro nabídku něčeho „slušnějšího“ :-\
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumix22 26. 7. 2010 21:44

Zedňa: tak to se omlouvám, ale tento model jsem na stránkách panasonicu vůbec nenašel. Vidím prvně, že ho tam mají. Vím, že se u nás neprodává, tak teda nechápu proč ho teda panasonic má na svých stránkách. Přitom TX-P42GN23, ten se u nás prodává, ale na stránkách není a v katalogu taky ne. Snad ho dodatečně zařadí na podzim. :-)

Ten guláš jim nastal s těma novýma stránkama. Ale nechápu proč už ty stránky neaktualizovali, není zas tak velký problém pro webmastera tam hodit několik desítek výrobků. Jejich výrobky pro rok 2010 se už prodávají prakticky 4 měsíce a oni nebyli vůbec schopni krom plazem a CCFL LCD dát na stránky žádnou letošní novinku. No prostě ostuda. Ostatní přední značky už mají stránky aktuální už několik měsícu. :grr:
lumix22
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suvel 15. 10. 2010 19:14

suvel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lumix22 15. 10. 2010 20:27

suvel: tento model, v té době, kdy jsem psal svůj předešlý příspěvek ještě nebyl na stránkách české sekce Panasonicu. Panasonic, bohužel velmi pomalu aktualizuje své české netové stránky. Takže pak z toho jsou nesrovnalosti. Například modely s LED obrazovkou Panasonic hodil na své stránky až někdy v srpnu, tedy několik měsíců po uvedení na trh. Nevim čím to, ale asi ty jejich stránky spravuje nějaký lajdák. Je to trochu ostuda, některé přístroje, které se už několik měsíců prodávají na těch stránkách ještě vůbec nejsou. Ostaní přední značky v tom mají pořádek. Třeba info o PDP Panasonic jsou už několik dní nepřístupné. Asi jim tam zajdu vynadat do té Prahy. :mrgreen:
lumix22
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suvel 16. 10. 2010 14:07

Ten seznam PDP není už přístupný několik týdnů, ale při troše šikovnosti se tam dá dostat přes menu, které ukazuje, kde na jejich stránkách zrovna jsi. Ale stejně ten seznam není aktuální, některé modely chybějí. Až jim pojedeš vynadat, půjdu tam s tebou :-)
suvel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lumix22 16. 10. 2010 17:11

Zase jim to blbne, jako obvykle. Já jsem se ještě minulý týden na PDPčka na našem Panasonicu díval, ale pak jak na potvoru přestaly fungovat. Nevim jestli jim to nevadí, že s tim mají problém nebo co. Už mě s tím začínají štvát. 8-S
lumix22
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků