Cervene zrneni u plazmy LG 42PC3RA

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod xnoba 27. 7. 2010 08:29

Mam nabidnuto od znameho ze mi proda plazmu LG 42PC3RA za 5000-6000 (je uz asi 4 roky stara, vyplati se to vubec???) a s obrazem sem celkem spokojenej jen kdyz hraju treba nejakou tmavou hru a je tam rychlej prechod ze svetlyho do tmavyho mista nebo u nejakyho loga kdy z hodne barev se najednou stane cerna tak kde bylo logo na zlomek vteriny je videt cerveny zrneni. Je to normalni nebo ta televize uz pomalu odchazi? Predemv diky
Naposledy upravil vanDave dne 27. 7. 2010 18:47, celkově upraveno 1
xnoba
Junior

Odeslat příspěvekod vanDave 27. 7. 2010 18:49

Těžko říct, může to být vlastnost toho modelu, pokud to ale bez problému pozoruješ a vadí Ti to, tak bych tu plazmu nebral.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MgX 27. 7. 2010 18:56

Za sebe ... čtyři roky starou plazmu bych nebral.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod tombas 27. 7. 2010 19:06

Tak já nevím, pokud má pěkný obraz u normálního TV vysílání (kontrast, sytost barev), nejsou tam nějaké výrazně vypálené plochy nebo jiné vady, za ty peníze to není zase tak špatná koupě.
Životnost by měla být řádově několikanásobně větší než 4 roky, min. 10 let by vydržet měla, ale klidně i více.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Henry2 27. 7. 2010 20:41

a smime vedet cenu?
Henry2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 27. 7. 2010 20:48

xnoba píše:Mam nabidnuto od znameho ze mi proda plazmu LG 42PC3RA za 5000-6000

tombas ... jj, ale člověk nikdy neví, co se pokazí .. záruka není a servis bude stát prachy. Navíc si myslím, že plazmy - ač někteří tvrdí že ne - jdou stále kupředu ... jak výbavou, spotřebou i dalšími parametry.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod tombas 27. 7. 2010 21:13

Tak o tom žádná, naprostý souhlas, ale za 5000,- může i starší kousek udělat ještě dost dobrou službu, i kdyby potom měla skončit třeba na chatě.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 27. 7. 2010 21:17

tombas ano .. za pět tácků službu udělat může. Neříkám, že čtyři roky stará plazma nutně musí být nekoukatelná. Jen bych do toho nešel-resp. JEN za přísně definovaných podmínek ;-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod tombas 27. 7. 2010 21:46

OK, ale na nás zase tak moc nezáleží, xnoba se musí rozhodnout podle svých možností a preferencí, zda koupit starší plazmu, nebo sumu zdvojnásobit a koupit nové základní 32" LCD, nebo ještě něco naškudlit a koupit novou plazmu.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xnoba 28. 7. 2010 06:07

No moznosti by byly ale vzhledem k tomu ze sem student a setrim jeste na auto tak se mi zas do toho moc davat nechce a za tech 6000 kc mi to prislo ze to je dobry. Sice to je ma jen 1024x728 ale uhlopricka celkem velka a pouzival bych to jen pres den protoze na vecer mam projektor ale zase jestli to odchazi tak to nema smysl. A ta tv uz jednou byla reklamovana. Odesel tam panel
xnoba
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 28. 7. 2010 09:08

Já mám taky plazmu 1024x768 a na běžné sledování i HD programů to stačí, stejně u ní nesedím 1m, abych viděl každý pixel.
Pokud byla TV reklamovaná, tak ten panel nemusí být starý 4 roky, jako ta TV, tedy by to mohla být i výhoda, ale pouze v případě, že je nyní telka v bezvadném a plně funkčním stavu.
Pokud se začínají projevovat nějaké vady (to červené zrnění?) může to opravdu znamenat brzký konec.
V takovém případě by to bylo vyhozených 6000,-.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PAVEL.2 28. 7. 2010 15:14

U takhle staré TV a ještě s případnou vadou bych opravdu váhal i za cenu 1/4 cca 3000,- nové 42" plazmy se v akci s 2roky zárukou nechají sehnat za 10000,- takže za 60% ceny je to fakt dost drahá sranda.
PAVEL.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 28. 7. 2010 20:45

Stejně je to neuvěřitelné, když si uvědomíte, že ještě před několika lety (10?) se plazmy prodávaly řádově za statisíce. A dneska? Směšná cena!
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod marts 29. 7. 2010 07:58

to je jako s každou novou technologií než se začne vyrábět hromadně, třeba první CD vypalovačky stály přes 100 000,- Kč
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert