LCD LG vs. SAMSUNG - poraďte

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Matuji 6. 8. 2010 23:24

Zdravím Vás, chci si koupit LCD televizi s uhlopříčkou 82cm a v ceně tak okolo 12 - 14 tisíc. Našel jsem dva modely, které mě velmi zaujaly a to: LG 32SL8000 a Samsung LE32C630. U LG se mi líbí především design, obraz je 200Hz, zato Samsung má zase navíc LAN konektor, takže váhám do čeho jít. Chtěl bych se zeptat, zda někdo máte reference na tyhle modely, popřípadě, který byste mi doporučili (pokud možno i jiný typ). Díky za odpověď.
Matuji
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumix22 7. 8. 2010 09:27

Samsung nekupuj. Zaměř se na značky: Sony, Philips, Panasonic, Sharp, LG. Radši si trochu připlat' a budeš mít o něco lepší telku.

Spíš bych ti doporučil Philips 32PFL7404H, Philips 32PFL5605H, LG 32LD650, Sharp LC-32LE705EV, SONY KDL-32EX402.
lumix22
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matuji 7. 8. 2010 11:38

lumix22 píše:Samsung nekupuj. Zaměř se na značky: Sony, Philips, Panasonic, Sharp, LG. Radši si trochu připlat' a budeš mít o něco lepší telku.

Spíš bych ti doporučil Philips 32PFL7404H, Philips 32PFL5605H, LG 32LD650, Sharp LC-32LE705EV, SONY KDL-32EX402.



Mohu vědět proč Samsung nedoporučuješ?
Matuji
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumix22 7. 8. 2010 13:03

Protože Samsung nevyrábí tak kvalitní TV, jako těch 5 výrobců, které jsem výše uvedl. Navíc jeho TV jsou nejporuchovější ze všech. Samsung sice vyrábí ze všech výrobců TV s nejlepší výbavou, ale je to bohužel na úkor obrazové kvality. Nenáročnému divákovi ten Samsung možná bude stačit, ale ten kdo chce výborný obraz atd., tak volí jiné značky. ;-)
lumix22
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Operator237 8. 8. 2010 08:43

ahoj...lumix22, dokaz proč je tak Samsung špatny? mas to nejak podleoženy a nebo testy? dej odkaz .
Operator237
Junior

Odeslat příspěvekod srato 8. 8. 2010 09:38

Operator237: pokud Samsung vlastnis nebo po nem touzis tak si ho uzivej nebo klidne kup, ja bych do sama urcite nesel a nikomu bych ho nedoporucil. Odkazy, zkusenosti ci testy si najdi na netu sam, najdes jich spoustu aby podporovaly nazor jak PRO tak PROTI
srato
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumix22 8. 8. 2010 10:18

Přesně tak, většina lidí co už o této problemetice Samsungu něco ví, nám to potvrdí. ;-)
lumix22
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 8. 2010 10:20

Suhlasim. Samsung už nie je to čo byval. Kedže v poslednom čase investuje hlavne do marketingu a reklamy, ani to inak dopadnuť nemohlo. Posledne kvalitne tv boli minuloročne B650, B750. ICh dnešni nastupcovia C650/C750 maju sice lepšiu vybavu, ale su obrazovo horši (subjektivne aj podľa recenzii). A o kvalite led modelov sa ani nevyjadrujem.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PAVEL.2 8. 8. 2010 10:44

Je fakt , že se Samsung LCD prodá víc a tak je i víc reklamaci ale na můj vkus je dost případů kdy po 3letech a někdy i dříve verdikt neopravitelné nebo nerentabilní , jo spokojenost s opravou v záruční době -- vrácení peněz nebo nová TV není o solidnosti výrobce ale více měně o problematice oprav, ale to at si každý zhodnotí sám , proto podle zkušeností hodnotím jako nejsolidnější Panasonic , sony , pak Philips , Hoshiba LG Sam , o poznání horší Daevo Grundik (levnější typy ) Sanyo asi nejhůř Sencor atd . Jen SHARP neznám je fakt , že poruch mají málo, ale jak řeší pozáruky se ukáže časem. Problém je , že na poruchu má vliv dost faktorů , doba provozu , počet zapnutí , kvalita sít napětí i teplota okolí (nevhodně zabudování do stěny udělá svoje) atd .
PAVEL.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Matuji 8. 8. 2010 20:51

Tak jsem se teda nakonec rozhodl pro model - Philips 32PFL7404H . Snad mě tento model nezklame, i když jsem si četl zahraniční recenze a všude tento model chválili, tak uvidíme.
Matuji
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matuji 9. 8. 2010 10:36

Ještě bych měl takový dotaz, má někdo model Philips 32PFL7404H? Protože bych se chtěl podívat jak vypadá z boku, zezadu a v Datartu nebo jiném řetězci tuto televizi nemají.
Matuji
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 9. 8. 2010 15:09

Obrázek
Konekotry
Obrázek
m.a.x.i.m.u.s
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 8. 2010 15:58

Len pre informaciu (možno to však vieš), model 7404 je minuloročny.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cumel30 9. 8. 2010 17:46

Samsung nou mór, a LG nou nou nou. :pozor :pozor :pozor
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matuji 9. 8. 2010 19:08

o tom, že model 7404 je jak píšeš "minuloroční" vím, projížděl jsem si to. Ještě pár kusů mají v MALL.cz, tak musím být rychlý...
Matuji
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků