Allshare přes LAN

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod LumpyOne 18. 8. 2010 06:23

Dobrý den,

potřeboval bych pomocí DLNA připojit alespoň jedno ze dvou zařízení (TV samsung UE40C6000 a samsung bd-c5500), bohužel se mi to ale nedaří. Internet mám zaveden do wifi routeru a z něj výstup do TV a výstup do PC. Používám samsung PC share manager (win xp) - nasdílím složku, zapnu server, ale v tv se mi v seznamu zařízení vůbec nic nezobrazí. Čím to může být? Jakým způsobem mám nastavit v pc domácí síť a sdílení? Jak zjistím že PC s TV po interní síti komunikuje?

děkuji za odpověď
LumpyOne
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LumpyOne 19. 8. 2010 02:28

problém vyřešen..
LumpyOne
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 8. 2010 17:11

To je sice pekne, ale mohol by si to rozpisať v čom ten problem bol, ako si to vyriešil. Mohlo by to pomôcť ak by mal podobny problem niekto iny.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Neophytee 20. 8. 2010 17:05

Řeším teď úplně stejný problém,pořád mi to vypadává.Tak by bylo opravdu mooc fajn,kdyby jsi napsal,v čem jsi měl problém,pač mám třeba úplně stejný problém.Předem díky a snad si to brzo přečteš!!
Neophytee
Junior

Odeslat příspěvekod jito 20. 8. 2010 19:25

Já se s tím také "pral",ale nakonec rozchodil.
Notebook(Win7) jede po wifi a PC(Vista) po kabelu do routeru D-Link DIR 600.
Po startu počítače se vždy přihlásil do TV a okamžitě odhlásil.V mém případě vše dělal Eset Smart Security a jeho firewall.Jak nastavit personální firewall v Eset?Nevím,nepřišel jsem na to.Odinstaloval jsem ho,dal pouze Nod32 a vše funguje.
V Share manageru jsem pojmenoval server podle názvu příslušného počítače. a trvale zapnul.Po každé změně v manageru jsem udělal aktualizaci Nastavit změnu stavu.
V obouch PC je nastaveno sdílení v domácí síti a v bráně firewall povolena složka AllShare a Samsung PC Share manager.
Edit:
Ještě přidám návod v eng.
http://www.samsung.com/us/pdf/dlna_guide.pdf
Naposledy upravil jito dne 20. 8. 2010 21:07, celkově upraveno 1
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod LumpyOne 20. 8. 2010 20:52

Myslím že vyřešení problému ani nestojí za řeč a myslím že stejný problém nikdo nemá, protože je velice primitivní - stačilo zařízení (tv) v programu Pc share manager povolit..:D jóó jóó, koumák se nezapře
LumpyOne
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BananRoman 10. 5. 2011 20:26

DObrej.
Pořídil jsem si Samsung D7000 a propojil TV s PC. Pokouším se najít nějaký film co mám v PC a beznadějně. Našel jsme akorád videa co jsem nahrál pomocí mobilu. MKV nebo DVD filmy nemohu najít. Danné složky jsme dal sdílet a stejně je nemohu najít.
Je v tom nějakej fígl ?
BananRoman
Junior

Odeslat příspěvekod jito 10. 5. 2011 21:08

A udělal jsi aktualizaci knihovny v AllShare?
Viz.můj příspěvek výše...
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod BananRoman 10. 5. 2011 21:39

to je pro mě vyšší dívčí to co ty popisuješ :)

aktualizaci v allshare udělám jak, mám W7
BananRoman
Junior

Odeslat příspěvekod jito 11. 5. 2011 12:14

Až si do seznamu přidáš složky v kterých máš např.filmy které chceš sdílet,tak vlevo nahoře je kolečko-zelená/modrá šipka.Tím se načte kompletní nastavení managera včetně nasdílených složek.Po načtení se ti PC přihlásí na TV.
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod BananRoman 13. 5. 2011 22:24

tak film v Tv SAMSUNG D7000 naleznu, ale nepodporuje .mkv, asspoň mi to u tohoto formátu píše, že jej nepodporuje. Přez HDD sputit ale jde, přez allshare nikoliv. Já mysllel že jej .mkv rozlouská, když to plazma od panasonicu GT30E umí
Naposledy upravil BananRoman dne 13. 5. 2011 22:48, celkově upraveno 1
BananRoman
Junior

Odeslat příspěvekod jito 13. 5. 2011 22:45

Aby jsi měl jistotu,že je ten film OK,tak ho dej na flashku,a zkus přehrát v USB.
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod BananRoman 13. 5. 2011 22:46

film s .mkv jsem přez externí disk přehrál, ale přez allshare nikoliv. Že prej tento formát nepodporuje mi to píše.
BananRoman
Junior

Odeslat příspěvekod jito 13. 5. 2011 22:55

To se mi stávalo,když byl film nekorektně "udělán"-neměl správný protokol.
Nejdou ti všechny mkv filmy po DLNA,nebo jen tento?
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod BananRoman 13. 5. 2011 23:10

nejde žádný, cca 10 filmů
BananRoman
Junior

Odeslat příspěvekod jito 14. 5. 2011 06:38

To je divné-byla by velká náhoda,kdyby všechny měli nějakou chybu.Nevím jestli si stáhnutý film nějak upravuješ,nebo ho necháváš v původním stavu.
Proto bych udělal pokus s úpravou filmu.
Pokud si filmy upravuješ,tak nejdřív zkus MKVMerge.Při jeho použití musíš udělat dvě důležité věci-dát českou audio stopu na první místo v pořadí zvukových stop(nejde volit zvuk v DLNA).A druhá důležitá věc-když posuneš audio stopu,tak v kolonce Extra Options-Compression zvol NONE pro všechny položky v filmu.Tedy video,audio,titulky atd.A uložit.
Pak opět načti do knihovny AllShare.
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod BananRoman 14. 5. 2011 08:46

Filmy nijak neupravuji, jediné co jsem s extrahovaným filmem udělal je, že jsem ho přejmenoal, ale to snad vliv nemá. Ten vložím do knihovny ve Windows Media Playeru.
Jinak v tomhle modelu si zvukovou stopu dokážeš přendat.
Děkuji za tvou snahu mi pomoci.
BananRoman
Junior

Odeslat příspěvekod jito 14. 5. 2011 09:50

Až teď jsi napsal,že sdílíš pomocí Media Playeru!
A když ten film vybereš v TV ne v Media Playeru,ale v AllSharu?
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod BananRoman 14. 5. 2011 14:43

já nevim jestli si rozumíme, ale v TV přez allshare najdu .mkv film, ten dám přehrát, ale objeví se hláška "Nepodporovaný formát souboru"
danné filmy mám v knihovně "Videa"
BananRoman
Junior

Odeslat příspěvekod jito 14. 5. 2011 15:01

TV umožňuje sdílet data jak pomocí AllShare,tak pomocí Windows Media Playeru.V TV se objeví 2 ikony,a je možno pro sdílení použít obě aplikace.Já na sdílení WMP nepoužívám.
Jako první bych zkusil tu opravu přes MKVMerge-je možné,že to přejmenování filmů nakoplo jejich protokol.
Já tímto způsobem upravuju všechny filmy při přejmenování,a nemám při sdílení žádný problém.
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod BananRoman 16. 5. 2011 16:20

A kam ty videa mám dát, abych je viděl jinak než přez WMP.
Když dám Allshare, vidím jen svůj počítač přez WMP
BananRoman
Junior

Odeslat příspěvekod jito 16. 5. 2011 17:19

jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod BananRoman 16. 5. 2011 19:25

tak jsem stáhnul ten PC manager a funguje to skvěle. Díky
O tomhle programu jsem neměl ponětí, sice jsi tu o PC manageru psal, ale já netušil kde jej bereš
BananRoman
Junior

Odeslat příspěvekod PetyCZ 11. 6. 2011 18:55

moje TV Samsung LE32C650

zapojení:

-internet od UPC -> jejich router -> UTP (lan kabel) do AP -> UTP do TV (internet funguje) A zároveň ntb přes wifi

můj problém je, že se mi sice TV v seznamu zdrojů ukáže můj ntb přes DLNA, ale když vyberu VIDEO, tak mi to hodí hlášku "žádný film v aktuálním zařízení. Vyberte jinou kategorii"

nasdílené složky samozřejmě mám, když propojím ntb přímo s TV pomocí UTP, tak to funguje. Mám vypnutá Win firewall a zkoušel jsem i vypínat můj firewall, ale nepomohlo to..

Poradí někdo?
PetyCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 11. 6. 2011 20:10

Používáš Samsung Share Manager?Pokud ano,tak se při vložení např.filmu do nasdílené složky musí ručně aktualizovat seznam v Share Manageru.
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod PetyCZ 11. 6. 2011 20:25

jestli myslíš DB, tak tu jsem aktualizoval a nic. Ještě jsem zapomněl říct, že když jsem to zkoušel pře wifi, tak se mi v tom seznamu zařízení v PC share manageru ta TV nezobrazila, když jsem to propojil kabelem, tak se tam objevila hned, ale jakmile dám kabel pryč a ntb je přes wifi, tak ta TV tam zůstane, ale hází to tu hlášku, co jsem psal o přízpěvek výše.
PetyCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 11. 6. 2011 21:27

A v AllShare manageru máš přidanou TV do seznamu?
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod PetyCZ 11. 6. 2011 22:18

Teď nějak nechapu, když na TV spustím allshare manager, tak tam ta televize je a všude je povoleno, pak ještě nějaké neznámé zařízení a to je také povolené, plus tam ještě vidím IP (nejspíš ta TV)

No a hlavně, jak jsem říkal, když je ntb propojen s TV přímo kabelem, tak to jde, takže nastavená TV bude nejspíš v pohodě, já to vidím na problém někde v nastavení AP.

btw, možná to bude rychlejší icq: 217027455
PetyCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 12. 6. 2011 08:13

PetyCZ píše:když na TV spustím allshare manager, tak tam ta televize je

Máš na mysli,když v TV pustíš AllShare,tak tam vidíš počítač.
A jak máš připojenou TV do sítě-kabelem?
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod PetyCZ 12. 6. 2011 09:33

No, v TV bude ten počítač nejspíš to neznámé zařízení...

A to připojení jsem psal hned na začátku. TV je připojená do sítě kabelem (do AP) a ntb je připojen přes wifi (do AP)
PetyCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 12. 6. 2011 11:32

Ještě jednou se zeptám-máš v Share Manageru svou TV přidanou do seznamu zařízení?
Sdílet-Nastavit zásady zařízení-Přijmout.Pak je tedy divné,že se tvůj ntb hlásí v TV jako neznámé zařízení.
Já mám ntb také po wifi a není problém.
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod PetyCZ 12. 6. 2011 13:18

Asi se nechapeme.

v PC mam program Samsung PC share manager - zde v seznamu zarizeni tu TV vidim (prijata)

v TV - Allshare manager - vcera jsem mel pocet zarizeni 1/1, dnes mi to ukazuje "Nenalezena žádná zařízení" (to nezname jsem smazl a cekal jsem, zda se mi zobrazi znovu- nezobrazilo)

edit: po par minutach, kdy jsem mel zobrazenou na TV obrazovku Allshare manager mi to skocilo znovu na 1/1 zarizeni a zobrazuje mi to muj ntb.
PetyCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goonies 1. 8. 2011 23:32

zdravím ,jednoduchá otázka, chci si pořídit TV samsung s LAN, umí nebo spíš stíhá TV streamovat mkv ve full HD z pc? děkuji.
goonies
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 2. 8. 2011 07:33

Bez problémů.
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod Yco_ 21. 12. 2011 15:00

Ahoj,

mám doma nový TV Samsung. Včera som ho rozbalil a nastavil. Je pripojený cez Gigový switch ku PC, z ktorého chcem prezerať programy. Stiahol som si program AllShare_2.1.exe pre Windows. Ten sa ešte update -oval na verziu 2.11.

Keď nazdieľam zložku, vidím aj jej podzložky, ale súbory žiadne. Keď nechám pridať súbor do preddefinovaných alebo aj novo vytvorených priečinkov, vidím a dokážem ho prehrať aj v TV.

Otázkou je, ako to urobiť, aby som videl obsah zdieľaných priečinkov a nemusel ich do nich kopírovať? (Vyššie ste popisovali nejaký update databázy pre PC Share. Ale nepamätám si nič podobné pre AllShare, čo neznamená, že to tam nie je. (Teraz nie som doma.))
A ešte jedna otázka. Napriek tomu, že mám gigovú sieť, sa mi z času na čas zasekne zvuk. Nie na dlho, na menej ako sekundu, ale počuť to. Je možné, že nestíha TV? (V PC sa mi to kedysi stávalo.)
Yco_
Junior

Odeslat příspěvekod jito 21. 12. 2011 15:09

Asi jsi použil jiný soft na sdílení.
Měl by jsi použít Samsung PC Share manager:
http://ars.samsung.com/customer/usa/jsp ... 43&PROD_ID
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod Yco_ 21. 12. 2011 18:02

Ahoj,

prečo potom je na stránke podpory tohto TV AllShare a nie PC Share Manager?

Ok, vyskúšam to, dúfam, že sa "nepobijú".
Yco_
Junior

Odeslat příspěvekod Yco_ 23. 12. 2011 03:08

Hmm, PC Share Manager mi nebeží. Resp. na PC mi beží (viď príloha), ale TV mi ho nedetekuje.

EDIT: Už mi to funguje. FireWall mi blokoval komunikáciu. Ešte musím prísť na to, ako nastaviť v MS Essentials pravidlo pre komunikáciu AllShare, pretože vypnutý FireWall nie je to pravé orechové. (V Nod32 som to vedel. :-| )
Přílohy
AllShare - settings.PNG
Yco_
Junior

Odeslat příspěvekod jito 23. 12. 2011 10:01

Zrovna v MS Essential jsem nepovoloval vůbec nic.Já mám v PC firewall z OS a tam není problém to povolit.
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod MgX 24. 12. 2011 01:27

Yco_ podívej se do seznamu blokovaných přístupů k PC ... jestli tam objevíš i Tvůj stroj, který blokovat nechceš, dej ho do POVOLENÝCH...

Neznám přesně Tvůj firewall, tudíž radím obecný postup. (a vlákno jsem také jen prolétl očima - sorry :-[ )
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Yco_ 24. 12. 2011 15:50

Vďaka za radu. Vo FireWall -e som program povolil. A aj vidím v TV zdieľaný obsah, ale nejde prehrať. Zrejme to nie je povolené obojsmerne.
Yco_
Junior

Odeslat příspěvekod Yco_ 24. 12. 2011 15:50

Vďaka za radu. Vo FireWall -e som program povolil. A aj vidím v TV zdieľaný obsah, ale nejde prehrať. Zrejme to nie je povolené obojsmerne.
Yco_
Junior

Odeslat příspěvekod jito 24. 12. 2011 16:07

Pokud vidíš přímo nasdílené soubory,tak je vše hotovo.
Jaké formáty chceš přehrávat?Vše nejde....
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod Yco_ 24. 12. 2011 16:24

Ahoj,

ale ide. ;)

Pri vypnutom FireWall -e mi nazdieľané filmy idú. Pri zapnutom s povolenou výnimkou pre PC Share Manager nie.
Yco_
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 24. 12. 2011 23:31

Zkusil bych restartovat celý řetězec .... pokud jsi to neudělal.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod evlo 28. 12. 2011 04:39

Tak DLNA vubec pouziva snad i uplne jiny protokol nez udp a tcp-it, snad i primo upnp.

Zadne allshare, dikybohu, neexistuje, je to standardni dlna, jen samsung, resp. jeho technicka podpora tvrdi, ze ne, no, jsou sami proti sobe, ze.
evlo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yco_ 28. 12. 2011 08:03

Čau,

mám ešte dve otázky.

1. Mám dva fyzické disky, na ktorých sú rovnaké názvy adresárov, napr.: E:\Video\Film, D:\Video\Film. AllShare v Samsung TV mi ukazuje Video, Video, čo je ok. Ale už mi neukazuje oba filmy, ale len jeden a navyše som zatiaľ neprišiel na to, ako si vyberá, z ktorej zložky ten film nazdieľa? Aby som bol presnejší, vidím, že je to napr. len z D disku, ale nechápem prečo?
Je to nejakou vlastnosťou DLNA? (Napr. že neprepisujem prvý zápis, ktorý som našiel? To by som pochopil.) Ale predsa len sú to dva rôzne disky (a aj keby boli iba logické), takže aj cesty k nim nie sú identické...

2. Aký užívateľský účet používa AllShare pre prístup k zdieľaným zložkám vo Windows -e? Účet Everyone, ktorý som zatiaľ nastavil, by som radšej zúžil... Úplne najlepšie by bolo, keby sa mi k niektorým filmom - nevhodným pre deti - napr. Hra o tróny, deti nedostali, ale ja áno. Keď som vo Windows -och nastavil v zabezpečení iba môj účet, TV mi nevidel filmy.

Vďaka za odpovede.
Yco_
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 28. 12. 2011 13:07

1. to by dlna umet melo, minimalne to je to 100% resitelne dlna serverem s knihovnou, ale jak pisu dve slozky "video" by melo jit v dlna zobrazit vedle sebe.
Tady uz se dostavas do radnych sracek, ale - distribuce obsahu mezi fyzickymi disky je na windows resitelna jedine pomoci DFS, jakekoliv jine reseni je nekompletni (pak existuji jeste draha hardwarova reseni a do tech uz nevidim (nemyslim samozrejme nas) ).
2. Everyone neni ucet, a uz vubec nejde zrusit. DLNA nic jako rodicovskou kontrolu neumoznuje (alespon jsem to nikde nevidel implementovano pokud ano).
Je me docela divne proc tahas do allshare windows prava. Netusim jako co bezi allshare service na pc, takze pokud jsi nastavil prava pouze sobe allshare bezi treba jaki dement\allshare, tak to funguje jak ma.
Naposledy upravil evlo dne 28. 12. 2011 17:10, celkově upraveno 2
evlo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yco_ 28. 12. 2011 13:37

@evlo

1. ako vravím, obe zložky Video vidím, ale v každej je rovnaký obsah z disku D. skúsim to premenovať, keď to bude možné. verím, že to môže pomôcť.
2. ak by som vedel, ako presne funguje DLNA, nepýtal by som sa tu na fóre. Oprávnenie EveryOne (sorry, nie účet) nemusí byť implementované a predsa to bude bežať, ak má oprávnenie ten ktorý užívateľ/ program/ služba pre čítanie. ak je DLNA službou, ako píšeš, viem sa na to pozrieť bližšie. ak je to "iba protokol", musím vedieť, akým užívateľom/ službou je reprezentovaný...
Yco_
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 28. 12. 2011 17:05

Melo by to byt skutecne tak, ze by melo skutecne stacit aby mel na cteni souboru pravo ucet pod kterym bezi dlna server. Typu ji to na neco jako dementik\local service - nejspis to bude v videt kdyz se podivas do services.msc, ale neznam aplikaci pro sdileni allshare na windows, a ani nechci poznat :) .
Pisu "melo by", protoze nekdo urcite vymyslel i nejakou zvracenou implementaci a treba to byl i samsung :)
evlo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yco_ 31. 12. 2011 15:43

Ahojte, premenoval som zložky a odinštaloval AllShare, takže mi zostal len PC Share a zatiaľ to beží. Oprávnenia si po-študujem, keď bude viac času "na hranie". Vďaka.
Yco_
Junior

Odeslat příspěvekod Radas1989 28. 12. 2012 10:43

Caute chci se zeptat mam dase rict podobny problem akorat trosku jiny pouzivam AllShare program co jsem stahnul primo na strance samsungu ale muj problem je takovi ze kdyz ten program otevru a chci tam dat slozku s filmem tak se to tam sice obevy ta slozka aji ostatni podslozky ze tam jsou ale nevidim v tom programu ze tam jsou vsechny podslozky jsou prazdne TV ten server AllShra vidi aji ty slozky ale nevidi ty soubory ktere jsem dal sdilet zkousel jsem vypnuti firevalu ale bez vyysledne diky pomoste :-)
Radas1989
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 28. 12. 2012 11:09

To je česky nebo slovensky?
Samsung těch softů má několik.Tady je natavení pro PC Share Manager
http://www.youtube.com/watch?v=12yVAHgjk38
Pokud máš jiný,tak video návod není problém najít.
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod Radas1989 28. 12. 2012 11:12

Pouzivam ten program
http://www.samsung.com/global/allshare/pcsw/
A on mi ten program fungoval ale jak jsem zmenil Windows tak od te doby mi to proste nereaguje nevidim ty soubory jak v tom programu tak ani v TV jen ty soubory tam nejsou
Radas1989
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yco_ 28. 12. 2012 11:14

@Radas1989

Mal som ten istý problém s All share. Na podpore Samsung -u mi s tým nevedeli pomôcť, preto používam PC share manager, ktorý beží v pohode.
Yco_
Junior

Odeslat příspěvekod Radas1989 28. 12. 2012 11:15

OK tak hned ted to vyzkousim ale zajimave je to ze mi ten program normalne fungoval to mne prave zarazi natom ale diky jdu hned zkusit
;-)

-- 28. 12. 2012 11:27 --

Ja to nechapu ono to vaze funguje strasne vam moc dekuju konecne muzu pouste filmy ve formatu MKV. normalne diky moc!!!! 8-P
Radas1989
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yco_ 28. 12. 2012 11:35

Užite si to... ;)

Inak, sranda, ako toto vlákno stále ožije po Vianociach... ;)
Yco_
Junior

Odeslat příspěvekod mmilo 26. 1. 2013 09:05

Zdravim, neviete mi poradit?
Mne stale vypisuje ked chcem zaregistrovat pc do allshare ze overovanie adresy MAC pocitaca zlyhalo. U vyrobcu si overte ci je MAC adresa sietovej karty platna.... neviete mi stymto poradirt?
mmilo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hugo12317 17. 2. 2013 15:36

Asi nezbyde fakt nic jiného než nainstalovat jen Eset Antivirus (bez firewallu) připojení přes All share k notebooku jednou de a jednou zase ne, k mému obsahu v PC se nedostanu vůbec. Ve smart security 6 vse povoleno, nastaveno na sdileni, pouzivam interaktivni rezim takze pridavam pravidla a nic skusim restart a pak de smartka6 do pryc :-] :'(
Hugo12317
Kolemjdoucí