Výběr TV za max 25.000,- Kč

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod NotorikX 21. 8. 2010 11:19

Zdar šéfíci. Procházel jsem různá fóra a zdejší diskuze mi přijde asi nejlepší, obzvláště kvůli fundovaným lidem jako je např. Ryan Giggs. Tak a teď k tématu. Potřebuji novou TV, jestli LCD nebo plazmu, to je mi jedno. Cenu znáte, max 25.000,- Kč (když mi sem dáte odkaz na bombu za 26.000,-, tak to samo že zkousnu ;-) ). Teď mám doma CRT 82cm a chci určitě větší. Měl jsem půjčenou od našich 117cm Philips poslední sedmičkovou řadu neLED, DATART verzi (tudíž elektronika z osmičkové řady) a s hrůzou jsem zjistil, že tento rozměr je ideální (sedím od toho cca 260cm daleko a menší bych nebral). Což znamená víc peněz. Možná bych bral i 50" (ale nevím, jestli to nebude až moc). Vždy jsem si myslel, že budu kupovat Philips, tuhle značku mám rád a obraz mi přišel kvalitní, no jelikož utekli už jen k LED podsvícení a díky tomu jsme cenově někde jinde (v řiti), nevím co koupit? Je nějaké doporučení v dané cenové kategorii? Čumím samozřejmě jak na televizní vysílání, tak dnes už jen zřídka na DVD, radost si dělám připojením na PC a koukáním na Blu-ray filmy (HD ripy sem tam a to jak 720p tak 1080p, spíš ale full Blu-ray disky, protože jsem ten, co se rád kochá barvičkama a kvalitou). Ještě pár připomínek. U Panasonicu se mi nelíbí design a asi bych to doma neskousnul (jsem estét :lol: ). Proto, jelikož se pohybuji v těchto úhlopříčkách dejme tomu 46-50", jsem uvažoval nad plazmou LG 50PK750. Vyplatí se tenhle model za ty prachy? Nebo by stačil nižší? Nebo úplně něco jiného? Třeba nějaké LCD? Sem s názorama a radama kucí, budu za to moc rád. Co nejlepší kvalita obrazu a přijatelný zvuk (na zprávy a jiný prasečiny to nebudu zapínat přes receiver, nevlastním ČEZ) jsou podmínkou, design neřešte, to si vyřeším sám ;-) No toho Panasonica prostě asi vážně nedám :-|


edit: Ještě bych měl možná dodat, že u TV neřeším věci jako co za formáty umí přežvýkat z USB flashky a featurky a zlepšovátka obrazu vypínám. Kabel mám od UPC. Vstupy mi stačí RGB pro DVD (možná bych řešil scartem), scart pro set-top-box (možná bych dokoupil tu blbinu, aby se to dalo píchnout ta karta od UPC přímo do TV) a 2x HDMI.
NotorikX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 8. 2010 12:51

Schopne LCD nad 46" v tejto cene nie je (možno tak LG 47LE5300). Jedine ak 40"-42". Preto sa budeš musieť uspokojiť s menšim, priplatiť alebo voliť plazmu. A kedže si vyradil Panaka (neviem prečo, dizajn je rovnako nepodstatna vec ako USB a všetko to čo neriešiš), ktory je obrazovo najlepši, ostava len Samsung a LG. Samsung však neodporučam (kvalitou zaostava) avšak od kupy neodradzam. LG PK750 (a ostatne Full HD plazmy od LG do cenoveho limitu) je preto za danych podmienok jedina rozumna voľba. Teda aspoň pre mňa by bola.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NotorikX 21. 8. 2010 13:33

Pod 46" jít nechci, no 46" LCD (či plazmě) bych se nebránil (právě proto jsem si myslel, že bych koupil toho stejnýho Philipse, co mají naši, stál něco přes 20.000,-, nepamatuju se přesně). Menší vážně ne, u některých filmů co maj nahoře a dole černý pruhy je ten obraz už tak docela malej. Ale 46" může být. USB a přehrávání různých mkv a avi neřeším, protože bych to nevyužil. Bude to připojený k PC přes HDMI káblík. Prznítka obrazu (vylepšovátka pro ty, co tomu nerozumí a kupují podle těchto kravin) taky ne, protože to ten obraz jen zhoršuje. No design řešit musím, protože na to přeci budu koukat každý den 8-D Vím, že nejdůležitější je to, jak kvalitní je to zobrazovadlo, no bohužel Panasonic je designově pro mě tak daleko od mého vkusu (i nehodící se do mého bytu ke stylu, jak to tu mám zařízené), že bych si ho prostě koupit nechtěl. Což mě štve, protože o tom, že je to nejlepší zobrazovadlo, není pochyb. Ale tak když mi řekneš, že obrazově je to o hodně lepší, než ta PK750, třeba mě přemluvíš ;-) On je průser, že ty plazmy v obchodě se nedají moc srovnávat, protože pod těma zářivkama to všechno stojí za jedno velký kulový :hm
A ještě jedna věc. Jelikož testování LG plazem se moc lidí na netu nevěnuje (nebo neumím hledat, to je taky dost možný), nevím, jestli se jednotlivé řady neliší pouze vstupama a elektronikou, no obrazově na tom nejsou třeba stejně? Abych neplatil zbytečně za něco, co bych nepotřeboval a stejně nevyužil...
A nebo raději nějaký 46" LCD? U plazmy mi pořád dělá starosti odrazovost, protože mám světlý obývák, no když mám doma to CRT 82cm (Philips s HDMI vstupem), to má taky před obrazovkou sklo a odrazy tam vidím, no neva mi to (asi jsem si zvyknul, nebo to u mě doma není s tou světlostí tak žhavý)... Sklo u plazmy a CRT, to by mělo být cca stejný na odrazy ne?
NotorikX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 8. 2010 13:58

Nietore plazmy maju na skle antireflexny povrch, takže s tymi odrazmi to zas take "žhave" nie je. Lesknu sa, ale nie je to katastrofa. Oproti CRT to nebude zas o toľko horšie. Mimochodom, LCD na tom tiež nie su o nič lepšie. Obrazovo su tie LG (PK350, PK550, PK750) rovnake, tam je rozdiel v dizajne a nejakej tej vybave
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NotorikX 21. 8. 2010 14:14

Takže poprosím o poslední zodpovězení dotazu, protože Tě tohle téma "jaká tv je nej" už musí štvát. Placený to nemáš a měl bys mít, protože Tvoje rady jsou velmi užitečné a už jsi tu pomohl spoustě lidem.
Tedy Tvůj výběr by byl v této cenové kategorii raději než nějaké 46" LCD prostě 50" LG plazmu. I když Ty bys raději bral Panasonica třeba menšího než 50". Je o tolik lepší než LG? Viděl jsi je na vlastní oči? Nebo co jsi se dočetl v recenzích, je LG v něčem výrazně horší? Podání barev, bílá, pleť, kontrast, černá, ...? Problémy s 24p? Nebo něco? Škoda že není v nějakým obchodě místnost, kde by měli všechny tv v normálním "domácím" osvětlení a já to mohl porovnat... :hm

Edit: Teď jsem se ještě pro jistotu byl podívat v Datartu. Ten Panasonic bych možná snesl na zdi, tedy bez toho obrbobku, na kterým to stojí a ve verzi, která nemá to "šrafování" po obvodu. Ale jsme zase cenově trochu jinde, ne? Každopádně se tam obraz nedá vůbec srovnávat, i když stojí telky vedle sebe, tak na jednu svítí ta zářivka víc než na druhou a díky tomu je černá (a vlastně vše) ujetá a nedá se to absolutně porovnat :-l A zhasínat jsem jim to tam nechtěl :nenapadne A ta LG 750 se mi vzhledově vážně zamlouvá. Teda až na ten nápis LG, dal bych tam zvučnější značku :lol:
Naposledy upravil NotorikX dne 21. 8. 2010 17:47, celkově upraveno 1
NotorikX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 8. 2010 17:41

Mam možnosť vidieť jednotlive modely v domacom prostredi. Samozrejme ak su nejake, ktore maju rovnaky obraz (ako napr. v pripade tych plaziem od LG) tak len jeden z nich, zväčša ten najvyšši model, ale nie je to pravidlo. Kedže sa sustredim hlavne na obraz a nejake to LAN, USB atd. ma veľmi nezaujima, je to jedno aky model mi pride pod ruku. Mam sa dosť času s nimi pohrať. Plus si k tomu prečitam recenzie a postrehy inych ľudi na rôznych (aj zahraničnych) forach.
Neda sa jednoznačne povedať, že Panasonic ako taky je obrazovo lepši ako LG. Kedže ma každy Panak (narozdiel od LG) inu kvalitu obrazu, zaleži na porovnani konkretnych modelov. Ak sa bavime o G20 (ten je však v 46" drahši - cca 28000,-), tak ma prirodzenejšie podanie farieb, lepšiu čiernu a obraz celkovo pôsobi vyvaženejšie a lepšie ako u LG (G20 a PK750 som mal vedľa seba). Pri porovnani s lacnejšim S20 (obrazovo horši ako G20) je porovnanie s LG vyrovnanejšie, ale tie som vedľa seba nemal, tak sa ťažko vyjadriť.
Celkovo však myslim, že plazmy od LG su kvalitne a ich kupou človek chybu nespravi. Len jedno upozornenie, neviem ake maš skusenosti s plazmami, koľko ich maš napozerane, koľko o nich načitane, ale plazmy blikaju. Preto si to choď niekam do predajne overiť, či to pozoruješ a či ti to vadi (niekto to vidi, iny nie). Ak ano, tak si odkazany na LCD/projektor tak ako ja.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NotorikX 21. 8. 2010 18:04

Děkuji za opdpověď, psali jsme tu stejně a než jsem zaeditoval mou odpověď, abych tu netapetoval, předběhl jsi mě :lol:
Já právě vím, že Ty to máš možnost tak nějak porovnat a navíc mi přijdeš velice objektivní (což je na netu vzácnost, většinou se natrefí na fanatiky jedné značky a odpůrce jiných).
Panasonic G20 začíná ve 46" podle netu na 28.586,-, LG v 50" je levnější o necelých 6.000,- a to mi přijde už jako dost peněz (kupuji byt a každá koruna je pro mě dobrá). A S20 je zase ten model (pokud se nepletu), který mám problémy překousnout. Tedy šrafovanej a na bobku.
Blikání plazem nevnímám. Asi jsem jeden z těch šťastných. A to mám zrak jako novej :shock:

No asi si to ještě nechám projít hlavou a pak půjdu do LG :lol: I když si mě s tím Panákem nahlodal... No popřemýšlím...

Každopádně ještě jednou moc děkuju za Tvé odpovědi a nejen pro mě, ale pro všechny tady. Lidí jako Ty by mělo být víc. Dík, dík, vážně dík ;-)

Edit: Teď mě napadlo, co asi pro mě bude rozhodující. LCD Philips 46" sedmičkovou řadu, tu pro Datart, tedy s technikou z osmičkové řady, poslední neLED, jsem doma měl od našich půjčenou cca 14 dní (jeli na chajdu). Bude obraz s LG 750 lepší? O dost? O trochu? Horší? Nebo je to na stejno? Podle toho si udělám obrázek, jestli budu spokojen či nikoli :-)
NotorikX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 8. 2010 19:13

Problem je, čo je to o dosť, o veľa, horši - lepši. Každy ma ine požiadavky a potreby, každe oko je vynimočne a vnima obraz inak, preto je to subjektivne. Taktiež sa neda uplne porovnavať LCD s plazmou, kedže maju rozdielne podanie obrazu .Každopadne obraz je imho určite lepši, prirodzenejšie farby, lepšia čierna, lepšie pozorovacie uhly, plynulosť pohybu, lepšie si poradi s horšim signalom (to je dane rozdielnou technologiou, priame porovnanie nemam). Opäť zdôrazňujem, že je to subjektivne. Samozrejme nie je to dokonaly tv, ale to nie je žiaden. Každy ma nejake muchy. A tiež tym nechcem povedať, že by bol ten Philips zly, len su aj lepšie a tento LG k nim podľa mňa patri.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NotorikX 21. 8. 2010 20:33

Jasný, já to beru, pokud nebudu bublionář a nebudu si moct dovolit něco hodně drahýho, s nějakýma nedokonalostma se počítat holt musí. Po té 14ti denní zápujče LCD jsem si musel zase celkem těžce zvykat na CRT, protože to míň září, je to malý a navíc díky dobrému zraku prostě vidím, že je to složený z mřížky a tak hlavně jednolité plochy vnímám jako narušené velmi jemnou černou mřížkou (jestli to jde pochopit co se snažím říct). Do zápůjčky LCD mi obraz přišel nádhernej (i když mřížka mi vadila vždy). A hlavně mi u té TV odešlo HDMI, prostě PC mi tu telku nerozezná a nemůžu si tak pouštět blu-ray věci. Takže už dlouho hledám náhradu. A jelikož LCD mi přijde "studený" a míň zářivý než plazma, měl bych být s plazmou spokojenější (přiznávám, že než jsem se začal zajímat o novou TV vážněji, s plazmou jsem nepočítal díky žravosti a vypalování, tedy dávno přežitých věcí, cokoli kolem této technologie a výrobků mi díky tomu unikalo a já se teď musel učit a hledat na netu co a jak). LED mi už přijde dostatečně zářivý, no to jsme zase cenově někde jinde... Mé pochybnosti vznikají čistě z toho, že jsem nikdy neviděl plazmu v bytě, tedy buď za tmy nebo v normálním nezářivkovém osvětlení. Ale když už mi to LCD přišlo jako adekvátní (až na tu studenost) a Ty říkáš, že LG je lepší a ať se snažím jak se snažím, vzhled S20 mi prostě vadí a G20 je už zase drahý, asi nebude co řešit... 750 je i přes mou ne zrovna lásku ke značce LG (mám to spojený s nešpičkovými věcmi, něco jako Hyundai, ale to je čistě můj problém) asi nejlepší řešení...
Takže ještě jednou díky ;-)
NotorikX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod NotorikX 22. 8. 2010 09:52

Nemá tu někdo plazmu od LG se stejnou obrazovkou, jako je v 750? Aby potvrdil či vyvrátil problém s barevným podáním, jako je v této recenzi u fotky toho baráku z filmu Risky Business? http://reviews.plasmatvbuyingguide.com/lg-plasma-tv/lg-50pk550.html Není to třeba jen nedostatečným zahořením? Nebo starším firmwarem? Ty jsis toho nevšiml Ryane, když jsi to testoval?
NotorikX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod NotorikX 25. 8. 2010 11:58

Nikdo nic? Žádný majitel či znalec? Zítra večer nebo pozítří bych si ji chtěl objednávat... :hm
NotorikX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 8. 2010 19:25

http://www.hdtvtest.co.uk/news/lg-50pk5 ... 824823.htm - test PK590 (UK veria PK550, obrazovo by mali byť rovnaké).
anonymni

Odeslat příspěvekod NotorikX 25. 8. 2010 21:02

OK, díky kluci, je tedy asi rozhodnuto. Vím, že Panasonic je obrazově lepší, no u levnějšího modelu mi prostě nesedne ten design a budu kolem toho chodit a koukat na to, i když to bude vyplý (sedačku taky vybírám nejen podle toho, jak se na tom sedí, ale i jak se mi hodí do bytu) a o 6.000,- víc za lepší model a menší úhlopřičku zase nedám. Ještě jednou dík za rady, na pár let mi tedy bude dělat společnost LG 8-)
NotorikX
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků