32" LCD TV do 400€

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod b-boy 7. 9. 2010 12:47

Zdravim, viete mi niekto poradit, aky by bol najvhodnejsi 32" LCD TV max. do 400 € :?:
Bude to urcene hlavne na pozeranie DigiTV a obcas DVD. Co som pozeral su tam Ful-HD modely ako:
Sharp LC32FB500
Philips 32PFL3605H
LG 32LD450
Samsung LE32C530
Ktory, pripadne ake dalsie modely mi odporucate :hm

THX
b-boy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 9. 2010 18:17

Ak maš priestor pre niečo väčšie, tak za niečo malo cez 400€ je obrazovo neporovnateľne lepšie riešenie plazma. Neuvažoval si o nej? Zvlašť na taky malo kvalitny signal ako je Digi tv. LCD s kvalitnym obrazom stoji podstatne viac.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod b-boy 7. 9. 2010 19:43

Uvazoval som aj o plazme, priestor by sa nasiel, ale nevidel som ziadnu za tie peniaze... :-|
Aku by si mi odporucil, aby som o vela neprekrocil tych 400€, ale zaroven nech neni cena na ukor kvality ?
Tiez by ma zaujimalo aky mas nazor na tie LCD TV co som o nich pisal.. to su az take slabe :?:
b-boy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 9. 2010 20:16

Stači nejaky zakladny model, napr. LG PJ350: http://plazmove-televizory.heureka.sk/lg-42pj350/, či o čosi drahši Panasonic 42X20E: http://plazmove-televizory.heureka.sk/p ... x-p42x20e/.
Bude to o dosť lepšie ako ktorekoľvek LCD v tejto cene.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod b-boy 7. 9. 2010 20:27

Ake parametre su pri plazme smerodatne, podla coho by som mal vyberat tu plazmu ? A co sa tyka zivotnosti, niesu na tom lepsie LCD ?
Dik
b-boy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 9. 2010 20:32

Životnosť v dnešnej dobe je irelevantna, kedže u elektroniky (nielen TV) je životosť presne taka ako je dlha zaruka. Nech si kupiš čokoľvek. Skôr ako sa skonči životnosť vyrobku sa x-krat pokazi. Tym by som sa nezaťažoval. že to vydrži 5-10 rokov je vecou šťastia. Nie je to ako za čias CRT.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod b-boy 7. 9. 2010 20:38

A co sa tyka konkretnych znaciek, ktore plazmy su najmenej kazove ? Vies je to darcek, takze musim vybrat to najlepsie v pomere cena-vykon-zivotnost. ;-)
b-boy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 9. 2010 18:31

Z plaziem veľa toho na vyber nie je, kedže ich robi len Panasonic, LG a Samsung. Resp. aj iny (Sencor, Orava, Changhong) ale je to všetko nakupene v Čine a len prilepena značka vyrobku. Človek preto nevie čo od toho čakať.
Za najlepšie su považovane tie od Panasonicu. Ale ani LG či Samsung nebude nejaky krok vedľa, i keď k plazmam od Samsungu je viacero vyhrad. Pokiaľ ide o kazivosť, ako som už pisal vyššie rozdiely nie su. Dnešne vyrobky nemaju dlhu životnosť nech je to akakoľvek zo "značkovych" TV. Pokaziť sa môže čokoľvek.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků