LG 42LE8500 vs. LG 47LD750

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod cervenakarkulka 11. 9. 2010 20:49

Dobry den,

potrebovala bych pred nakupem popostrcit v rozhodovani :-)

Uz jsem uspesne dospela do faze, kdy mi zustaly v uzsim vyberu 2 televizory (LG): 42LE8500 a 47LD750.
Mam jit do vetsi uhlopricky (47") v typove rade LD750 nebo do 42" full LED LE8500?

Koukat na to budu aktualne ze vzdalenosti cca 2.80m (je mozno presunout sedacku az na vzdalenost 4-5m), krmit z DVD a HD obsahem, okrajove pak vyuziji prijem DVBT vysilani - spis jen na zpravy a tak. Dobre vypadaji obe, ze je LD750 oproti te druhe malinko hlubsi vubec nevadi, prach bude sedat na obe. Soucasne rozdil ve spotrebe neni takovy, aby vyznamne ovlivnil rozhodovani pri vyberu. Ve vybave je rozdil v tom, ze LE8500 ma 1x HDMI navic --- LD750 zase vychazi za stejne penize s vetsi uhloprickou...

Na vlastni oci jsem si prohledla a osahala obe. Bohuzel jsem je nemela moznost srovnat vedle sebe obe TV v ramci jedne prodejny. Subjektivne mi tak prijde ostrost a barevne podani zhruba nastejno.

Test LG televizi v poslednim cisle Stereo&Video mi rozhodovani pri vyberu nijak neusnadnil.

Tak co s tim? :roll:
cervenakarkulka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lumix22 19. 9. 2010 10:04

Oba modely jsou velmi kvalitní. U LE8500 bude jen ten problém, že má lesklou obrazovku, takže se v ní ve dne uvidíš. Model LE5500 s Edge LED se ti nelíbí? Já viděl všechny 3 modely v jedné prodejně, ale bohužel nebyly jak na potvoru vedle sebe. >:-( Já osobně bych šel bud do LD750 nebo LE5500. ;-)
lumix22
Mírně pokročilý