Panasonic P50G20E - šum

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod DaveMax 25. 9. 2010 21:01

Čau, před necelými dvěma týdny jsem si pořídil plazmu Panasonic P50G20E, ale dost mě překvapila míra šumu. Řikal jsem si, že s takovou plazmou nemůžu šlápnout vedle, ale tohle mě zaráží. Šum je vidět při přechodech z černé na šedou (tmavá šedá) a to dost zřetelně. Zkoušel jsem na tom Xbox 360 a Tvix 6500. U obou je to stejné. Navíc pokud v nastavení Tvixe zapnu nějakou podporu 24Hz (nevím, co to znamená), tak je ten šum ještě větší, ALE obraz mi přijde plynulejší (jak kdyby se tím zaplo těch "600Hz").
Další věc lehce navazuje na ten problém se šumem a to jsou přechody celkově. Občas to totiž vypadá, jak kdyby měla TV moc malou paletu barev a jdou vidět přechody v odstínech (např.: začátek Prince Of Persia s vycházejícím Sluncem). Je to normální nebo na reklamaci?

Btw: zapnutí redukce šumu zaprvé moc nepomůže a zadruhé je vidět ztráta detailů.

Ještě dodám, že na TV koukám ze vzdálenosti cca 1,5-2m a výhradně na (Full)HD zdroje.
A man builds.
A parasite asks "Where is my share?".
Andrew Ryan, BioShock
DaveMax
Junior

Odeslat příspěvekod JJurko 26. 9. 2010 15:08

1,5-2m vzdialenost je na 50 TV málo. Pokial by mal byt skutočne nejaký problém, treba zobrať zdroj a porovnať s identickou TV napr. v predajni.
JJurko
Junior

Odeslat příspěvekod Lukes 26. 9. 2010 20:03

2m jsou doporucena vzdalenost pro fullhd TV, kde bezi fullhd zdroj
Lukes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DaveMax 26. 9. 2010 23:52

Ja myslim, ze vzdalenosti to nebude. Byl u me kamarad a trochu si pohral s nastavenim a pri modu Kino a nizsim jasu uz to vypada pomerne dobre :-)
A man builds.
A parasite asks "Where is my share?".
Andrew Ryan, BioShock
DaveMax
Junior

Odeslat příspěvekod JJurko 27. 9. 2010 12:08

Lukes, asi ja som viac citlivy, pri 42 musim sediet tak cca 3m aj u FullHD. 1,5 m na 50, to by som videl kazdu nepresnost
JJurko
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 27. 9. 2010 15:54

DaveMax přenastavení parametrů do domácích podmínek - to je nezbytná činnost po přinesení TV domů... jestliže Ti to bude zářit jako v prodejně, tak „oslepneš“ :-D
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod lumix22 27. 9. 2010 16:46

50" na vzdálenost 1,5 až 2m je pěkná blbost i když to někteří výrobci doporučují. Panasonic doporučuje u 50" pro HD signál 2,4m a pro SD 3,2m což už je lepší, ale já osobně bych volil pro 50" něco kolem 3m a pro SD 4m. :-)

Jak psal MGX, přenastav si TV do domácích podmínek. Čili né nastavení prodejna, ale domácnost. Případně si nastav TV stejně jako má ten kamarád. Vypni všechny šumové filtry max. ho měj na stupni nízký (či slabý nebo jak to tam je). Ostrost, jas, kontrast a sytost barev nedávej na maximum, ale jen na 50-85%. Kino režim vypadá hodně dobře. Dynamický režim bych úplně vypustil, to pak vypadá obraz jak někdě po výbuchu atomové bomby. Režim Normální ještě jde, ale Kino je nejlepší. Případně si nastav Uživatelský režim podle sebe, pohrej si s jednotlivými nastaveními. Není možné, pokud je ta telka v pořádku, aby šuměla při HD zdroji ze vzdálenosti 1,5 až 2m. Já jsem TX-P50G20E viděl a koukal jsem na ni z různých vzdáleností a "velmi slaboučký šum tam byl až ze vzdáleností asi necelých půl metru. Ale fakt byl slabý a z metru už nebylo nic vidět. :-)
lumix22
Mírně pokročilý