Jakou 94-ku?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 10. 2010 17:04

jari píše:Možnost lokálního vypínání a nějaké další vychytávky se mi zdají přínosem oproti pasivnímu Edge.

Problem je ale v tom, že na lokalne vypinanie pri direct (full) led v cene v ktorej sa pohybujeme môžeš rovno zabudnuť. Najlacnejši full led s local dimmingom je LG 42LE8500 za cca 26000,-. Takže by si musel siahnuť hlbšie do kapsy. Ten Philips 5605 ani Sharp 705 local dimming nemaju.
Mimochodom nie je full led ako full led. V tom Philipse či Sharpe je tych led-iek po celej ploche niečo vyše 100. U LG a všetkych ostatnych full led je ich vyše 1000.
Ten Philips a Sharp maju oproti edge led jedinu vyhodu, a to je rovnomerne podsvietenie.
A keď už sme pri tom, aj niektore edge led modely maju local dimming.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod lumix22 6. 10. 2010 17:58

JJ a to ta LGna je ve slevě, jinak stojí asi 38tis. S Local Dimmingem je třeba LG LE5500, která je ale horší než LE5300 bez Local Dimmingu. 8-)

Já přemýšlím jakou telku koupit. Pár favoritů už mám. K tomu se mi moc líbí TX-P42G20E, ale zdá se mi to už moc velká úhl. na tam malou pozorovací vzdálenost, tak nevím no. Pozorovací vzdálenost mám cca. 2,2m na což by byla optimální 37". 42" už bych musel pověsit na stěnu a to už by se vzdálenost posunula na cca. 2,5m což by už šlo, ale já ji na stěnu dávat nechci. Je to začarovaný kruh... :-D
lumix22
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 6. 10. 2010 19:15

jito píše:Já osobně ti ji můžu doporučit.Mám doma měsíc model C6510.
Hodně,ale hodně jsem chodil a testoval televize v obchodech,a jsem spokojen.
Tady moc Samsung "nefrčí",nevím proč.Vyděl jsem v akci hodně modelů např.Philips-sedmičkovou řadu,a při naladění DVBT byl horší,nemůžu si pomoct.
Hodně dnes záleží na druhu a kvalitě přijímaného signálu.To rozhoduje.

Samsung není možná moc doporučován na internetových fórech, ale myslím, že v našich končinách je poměrně oblíben.
Za náhled, který byl na jeho TV vytvořen si může IMO sám. Třeba ... zobrazení barevné škály působilo na některých modelech až kýčovitě a to i přes uživatelský zásah v nastavení. Přirozenost barev se vytratila. Přesto se najde spousta lidí, kterým toto barevné podání vyhovuje.

Netvrdím však, že zde nemohou být modely od Samsungu, které třeba mnou zmiňovanou barevnost obrazu mají lepší, či velmi dobrou.

A hrozně moc záleží na druhu a kvalitě signálu - to máš pravdu. I mnohými (na špatný signál) doporučovaná plazma, dokáže vytvořit obraz, který v žádném případě nepatří mezi dobře koukatelné. Musím přiznat, že se pak směji nahlas u svého monitoru, když čtu jak kdo daleko od svého miláčka bude sedět. Je třeba si uvědomit, že v případě defektního signálu, bude nutné odsednout podstatně dál, aby uživatel nevnímal obrazovou šumovost, chcete-li zrnitost, rozpíjení barev, kostičkování atd. atd.

-- 6. 10. 2010 20:17 --

jari píše:Ještě takový můj malý přídavek: Zhodnotit, jak kvalitní obraz má ten nebo onen televizor neumím, ale vím, co se mi líbí nejvíc. Je to můj AMOLED displej na mém mobilním telefonu N85 a řeknu vám, až tato, nebo lepší technologie bude implantována do TV a bude u ní vychytána životnost, dlouho váhat nebudu.... Je to skvělý displej na úrovni mobilů - kontrast, ůhly, pestrost barev, prostě paráda...

http://avmania.e15.cz/Bleskovky/sc-4-a- ... fault.aspx
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod lumix22 6. 10. 2010 22:56

Škoda jen že se PDP G20 nevyrábí i v 37" to už bych ji měl možná doma. Tak snad ta LEDka, uvidíme která to nakonec bude. Ale jisté je že TV od Sharpu ani Sony to nebude. ;-)
lumix22
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zac.je.toho.loket 7. 10. 2010 07:22

lumix22 píše:Škoda jen že se PDP G20 nevyrábí i v 37" to už bych ji měl možná doma. Tak snad ta LEDka, uvidíme která to nakonec bude. Ale jisté je že TV od Sharpu ani Sony to nebude. ;-)

Neváhej a klidně vem tu PDP 42'' G20. Mám ji doma dva týdny, koukám na ni z cca 2-2,5m a maximální spokojenost ;-) Běží na ní zatím jen DVB-T a je to velmi koukatelné. I návštěvy obraz chvalily :-D
zac.je.toho.loket
Junior

Odeslat příspěvekod lumix22 7. 10. 2010 13:54

zac.je.toho.loket: to zní velmi slibně. Nebolí tě z ní oči když koukáš z takové vzdálenosti na tak velkou úhlopříčku? Neměla návštěva nějaké námitky ohledně moc velkého obrazu? Jaké má barevné podání? Má taky takový tmavý obraz jako mají plazmy v obchodech? Jak vypadá obraz ve dne a ajk ve tmě? Jaké je podání černé? Zkus vyzkoušet i nějaký HD film (BD, DivX HD atd. Rád bych věděl jak hraje HDčko na této telce v domácích podmínkách. V obchodě to není moc objektivní.) Jde slyšet nějaké bzučení z té telky? Díky moc za info ;-)
lumix22
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zac.je.toho.loket 7. 10. 2010 15:17

lumix22 Oči nebolí, ale zaleží samozřejmě na nastavení obrazu ;-) Námitky žádné. Ze začátku jsem používal poupravený ''Normální'' mód obrazu a po pár dnech jsem přešel na mód ''Kino'' který používám téměř pořád. Černá je skutečně černá. Absence krycího skla zaručuje dobré pokoukání i během dne. Čidlo okolního světla pro regulaci jasu (nebo kontrastu?) nepoužívám. Obraz se mi prostě líbí ať ve dne, či večer. Trošku bzučí, ale připadá mi, že to ustupuje, nebo už jsem si na to zvykl :-D Rozhodně mě to neobtěžuje. Zkoušel jsem nějaké DivX HD trailery a pěkné. Jinak novácké HD seriály a ČT HD pořady vypadají velice obstojně - to jsem na DVB-T nečekal. Čekám ještě až mi přijde mediabox, abych mohl vyzkoušet něco ze svého .mkv archivu :)
zac.je.toho.loket
Junior

Odeslat příspěvekod lumix22 7. 10. 2010 16:41

Paráda, musím říct, že tim pěkně dostala TX-L37D25 pěknou konkurenci, vrtá mi to v hlavě. PDP má v tuto chvíli navrch. Je to bzučení silnější, než bylo bzučení u starého CRT?

Chci se tě zeptat, odkud stahuješ ty HD seriály a trailery? Taky uvažuji, že bych si stáhnul něco do sbírky. Škoda, že telka neumí přehrát MKV. Snad to časem budou umět i firemní BD přehrávače. Jinak bych musel sáhnout po jiné značce. Případně to přehrávat přes HDMI z notasu. :-)
lumix22
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 7. 10. 2010 19:14

lumix22 píše:...jisté je že TV od Sharpu ani Sony to nebude. ;-)

Je dobře, že víš co nechceš. Není vhodné se nechat zcela ovlivnit názorem kohokoliv. Závěrečné rozhodnutí by měl vždy, s plnou zodpovědností, učinit SÁM uživatel. Každý má jiné preference, jiné požadavky a jiný zrak. To co jeden obdivuje, další zatratí.

Tebou zmíněnou LEDku od Panasonicu jsem ještě pořádně neviděl - budu ji muset taky prozkoumat :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod lumix22 8. 10. 2010 08:22

Ty LEDky od Sharpu a Sonky, jsem viděl hodněkrát a bohužel ani jedna mě obrazově nepřesvědčila. Možná pokud bych měl možnost ty jejich telky otestovat v nějaké testovací místnosti, pěkně bych si pohrál s nastavením a možná by jejich obraz vypadal jinak, těžko říct. Ty LEDky od Panasonicu nemají snad nikde. Asi si zajedu do Panasonicu do Prahy, kde určitě budou. Co jsem četl test na TX-L42D25. Hodnocení bylo výborné. Slabší stránku má v zobrazení černé. Tak uvidíme. :-)
lumix22
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zac.je.toho.loket 8. 10. 2010 10:39

lumix22 píše:Paráda, musím říct, že tim pěkně dostala TX-L37D25 pěknou konkurenci, vrtá mi to v hlavě. PDP má v tuto chvíli navrch. Je to bzučení silnější, než bylo bzučení u starého CRT?

Chci se tě zeptat, odkud stahuješ ty HD seriály a trailery? Taky uvažuji, že bych si stáhnul něco do sbírky. Škoda, že telka neumí přehrát MKV. Snad to časem budou umět i firemní BD přehrávače. Jinak bych musel sáhnout po jiné značce. Případně to přehrávat přes HDMI z notasu. :-)

Trailery normálně nestahuju - to bylo jen kvůli otestování TV. A nic většího by se na moji 2gb flash nevešlo. Externí HDD narvanej k prasknutí bych kvůli tomu neformátoval, aby ho telka zkousla. Ke stažení jsou většinou volně, stačí vygooglit a dát pozor na formát, který TV podporuje. Seriály moc nestahuju; spíš filmy v 1080 a ty dají stáhnout zejména prostřednictvím známých warez fór apod. Přehrávání budu řešit přes Mediabox (snad už o víkendu).

Co se týče bzučení, nejsem schopen posoudit. CRT jsem sledoval naposledy někdy před šesti-sedmi lety a sice nějakou Sonku Trinitron, která nebzučela snad vůbec. Můžu srovnávat s projekční LG, která bzučí a hučí díky větrákům - G20 je oproti ní tichošlápek :) Je slyšet asi jen v hodně světlých a tichých scénách, ale neobtěžuje to. Zkus zajít do nějaké prodejny a poslouchat ;) V nějakém vlákně jsem četl, že někomu trošku bzučí a někomu zas vůbec.
zac.je.toho.loket
Junior

Odeslat příspěvekod Mitochond 9. 10. 2010 10:21

Taky jsem před nedávnem řešil dilema zda si pořídit PDP nebo ledku. Nakonec po pečlivém zhodnocení zvítězila ledka SHARP LC40LE705E. Vím, že plazma má o něco lepší obraz, ale jen při sledování v naprosté tmě a toho za dne nejde dosáhnout. Další nepříjemná vlastnost je odraz v dvojitém skle obrazovky, případné bzučení a hlavně televize dost hřeje. Neumím si představit v létě když mám v bytě 25°C si ještě přitápět televizí. Sharpka zvítězila proto, že má full podsvícení, přijatelná cena, kvalitní panel vlastní výroby, a když jsem v obchodech porovnával podání barev s ostatními značkami barvy byly přirozené, černá byla černá srovnatelná s plazmou. Škoda jen že nemá Local Dimming, ale i bez toho je to paráda.
Mitochond
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lumix22 10. 10. 2010 06:58

Mitochond: zajímavé, já porovnával PDP od Panasonicu s LED od všech výrobců krom Panasonicu, který tam neměl své zástupce v LED modelech. Musím říct, že Sharp měl daleko horší obraz než PDP Panasonic a to za dne! Nejlepší LEDky se mi jeví ty od LG a od Samsungu. ;-)

zac.je.toho.loket: nehceš sem hodit nějakou fotečku, jak ta telka zapadla do interiéu v tak malé místnosti? Jak je to se zahříváním te G20? Topí hodně?
lumix22
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jari 11. 10. 2010 10:33

Já bych se ještě vrátil s dotazem. Příbuzný má TV Samsung LE 32 C 530. Když mu nahraju na flešku film, u některého mu nejde zvuk, na mém TV jde. Může to byt softwarem v TV? Neznalost nějakého codecu, filtru a tak? Pomohla by aktualizace software, pokud to vůbec u té TV je možné? Děkuji....
Hezký den...
jari
Junior

Odeslat příspěvekod lumix22 11. 10. 2010 16:37

jari: zapoměl jsi napsat jakou máš telku ty. :-)
lumix22
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka