LED LCD UE40C6500 nebo UE40C6900

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod buksa.jan 24. 10. 2010 18:51

Zdravím.
Řeším otázkou koupi LCD, řeším pouze, jaký model zvolit. 6900 má DVB-S tuner což je přínosem, protože máme momentálně na domě společnou naténu s možností příjmu DVB-T a DVB-S. Dále má model 6900 i možnost nahrávání přez USB. Teď se dostávám k jádru pudla.
1. Jaká je využitelnost tohoto nahrávání (asi musím sledovat daný pořad, není možnost časování,...) má s tím někdo zkušenosti?
2. Poradil by mi někdo, jestli se vyplatí pořídit třeba kartu skylink na DVB-S pořady ( povětšinou sportovní ), nechci pořizovat satelitné DVB-S zařízení (nechci několik ovladačů i když teoreticky je potřeba jen na DVB-S zařízení).
Momentálně to asi stejně skončí u mojí ochoty zaplatit o pár tisic víc pouze za (DVB-S tuner a omezené nahrávání na USB zařízení) , žádný jiný rozdíl v těchto modelech asi není
Dík za radu BJ
buksa.jan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 24. 10. 2010 19:10

Nejsem zastáncem zařízení typu AIO-vše v jednom.Umře ti sat.tuner v TV a jsi i bez TV-velmi praktické.
Za ten rozdíl v ceně mezi TV s sat.tunerem a bez,bych si koupil svůj HD přijímač,dnes už od 2500kč.A z toho sat.přijímače si můžeš nahrávat na flashku.
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod buksa.jan 24. 10. 2010 19:45

Tahle myšlenka mě už taky napadla. Nepředpokládám, že zůstanu pouze u TV a časem bych taky pořídíl nějaké takové zařízení. O jakém to přesně mluvíš? Děkuji

EDIT: Jen stále chci využívat plný potenciál TV ( myslím tím přehrávání videa z HDD a nechci kupivat další zařízení ). Dobře nahrávání bych oželel, ale DVB-S tuner mě hodně láká, protože kupovat další multimediální zařízení, které kombinuje některé obsažené funkce v TV.
Naposledy upravil buksa.jan dne 24. 10. 2010 20:03, celkově upraveno 1
buksa.jan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 24. 10. 2010 20:02

V současné době je populární Ferguson Ariva 200.
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod buksa.jan 24. 10. 2010 20:10

Tak už sem doma, byl myšlen pouze DVB-S samostatný tuner (s možností nahrávání na ext.disk). :)
buksa.jan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 24. 10. 2010 20:18

Jasně,nebo se ti to nezdá praktické?
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod buksa.jan 24. 10. 2010 20:34

No po pravdě se mi zdá praktické všechno, co má víc než jeden ovládací prvek ( dálkové ovládání ) jasně existuje třeba logitech harmony a nebudu najivní a nebudu čekat, že jedna věc bude umět vše a upřímně po přečtení některých článků a problémy s kartami Irdeto bych nerad koupil tv a pak nuceně kupoval ještě další zařízení. Takže asi mám nad čím přemýšlet a každopadně si možná jen komplikuju situaci:) ale dík za radu.

EDIT: rozhodnuto...UE40C6500 :)
buksa.jan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ozzysko 2. 1. 2011 20:34

Tak já teď řeším přesně to samé. C6500 nebo 6900.. a už z toho magořím. Taky bych nerad dva ovladače na jednu TV.
ozzysko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 2. 1. 2011 20:42

2 ovladače na jednu TV.....
Ty nemáš doma DVD nebo video?TV se jednou zapne,a vše se pak řídí dálkou od satelitu.
Přečti si,jaké jsou problémy s dekódovacími moduly do TV,které mají sat.tuner.Pokud je chceš následovat,tak model 6900.
A teké existují univerzální DO.
Mám doma 7 DO,a ještě jsem se neoběsil.
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod ozzysko 2. 1. 2011 21:52

jj jasně, není to tragédie. Jde mi jen o to, že když už do toho teď mám investovat, tak ať je to v té dané cenové relaci to nej řešení. V satelitní technice jsem laik, ale hledám pokud možno to nejpraktičtější řešení (za ty prachy...).
Pokud tu lidí píšou, že se zabudovaným sat. tunerem bývají problémy, tak to nejspíš vemu navědomí a vemu 6500. Původně jsem tak byl rozmyšlený, ale začal jsem to přehodnocovat po přečtení uživatelských recenzí na heurece, kde právě u 6900 DVB-S vypsali jako výhodu.
ozzysko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 2. 1. 2011 22:04

Výhoda to možná je,ale jak na co.Ovládt jednou dálkou-to je z mého pohledu jediná výhoda.
Výbava DVB-S tuneru v TV je minimální-maximálně 4 lnb,neumí ovládat motor atd.
Nebudem se bavit o tom,že budeš chtít něco nahrávat,poslat zvuk do dom.kina nebo recieveru,nahrát neoficiální software atd,atd.
Z mého pohledu plusy převažují nad mínusy.Teď je akce na sat.komplet s HD přijímačem,karta,lnb a parabola za necelé 4 tisíce korun.
Při ceně modelu 6900 za 26 tisíc,a modelu 6500 za 21 tisíc,není co řešit.
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod ozzysko 2. 1. 2011 22:46

Ono by se z té 6900 mělo dat i nahrávat, co jsem četl, ale asi máš pravdu a asi se vrátím zpět k 6500.
Ještě popíšu situaci. Určitá firma instalovala na střechu bytového domu společný satelit a svedla ho do anténních zásuvek v bytech. Do ted jsme čučeli klasicky na anténu bez DVB. Pokud chci zprovoznit ten sat, musí mi ho ta firma, která ten sat instalovala zprovoznit? Nebo můžu do přijímače koupit modul a kartu, všechno to do sebe nacpat a zprovoznit sám..?
Neptám se ani tak, že bych to měl v plánu, ale jen abych veděl, jak to opravdu funguje.
ozzysko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 2. 1. 2011 22:57

Pokud ta firma dělala pouze sat.rozvod a ty jsi s tou firmou nepodepsal nějakou smlouvu,tak si můžeš koupit svůj přijímač.To by měl vědět vlastník domu,pokud jsi majitel bytu,tak by jsi měl být obeznámen před montáží-a souhlasit.
Samozřejmě musíš vědět,co na té střeše vlastně je namontované.Tedy jaká pozice,nebo kolik pozic atd.
jito
HD SATan