názory a zkušenosti s tv. Samsung LE37C650

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 29. 1. 2011 13:15

PIP nema žiaden zo sučasnych tv. Resp. nie tak ako fungoval u CRT. Dnešne tv PIP maju ale funguje len ak sleduješ tv cez tuner a v menšom okne sa ti zobrazuje obraz z externeho zariadenia (STB, DVD...).

Nastavenia skalibrovaneho obrazu najdeš napr. tu, dole v diskusii: http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung- ... 506527.htm. Nastav to podľa toho a dokoriguj podľa potreby.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod kobukson 31. 1. 2011 13:17

ahoj.Chtěl bych poděkovat R.G. za tip na nastavení Tv. Zatím jsem s Tv. spokojen.Jen mě mrzí,že si nelze ručně pohrát se zvukovým ekvalizérem-to bych Samsungu vytkl !! V současné době bych to považoval za samozřejmost.Dále mně trochu vadí,že nelze vypnout ikona zobrazování zesílení resp. zeslabení zvuku. -večer při sledování často zvuk koriguji,abych nerušil a ta ikona mi tam vadí-na starém CRT to potlačit šlo...mám otázku - k Tv. mám zatím připojen SD STB /iptv/pomocí CINCH kabelu a stává se,že pokud je obraz statický,tak je nejdříve trochu hrubý a následně se vyhladí.Je to hlavně patrné na obličeji-vrásky,pot...atd. Nevím jak to co nejpřesněji vyjádřit.myslíte,že po připojení HD STB přes HDMI kabel se to zlepší?Nebo to lze nějak potlačit nastavením?...dík za info
kobukson
Junior

Odeslat příspěvekod marvy 31. 1. 2011 14:12

Ryan Giggs píše:PIP nema žiaden zo sučasnych tv. Resp. nie tak ako fungoval u CRT. Dnešne tv PIP maju ale funguje len ak sleduješ tv cez tuner a v menšom okne sa ti zobrazuje obraz z externeho zariadenia (STB, DVD...).

Nastavenia skalibrovaneho obrazu najdeš napr. tu, dole v diskusii: http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung- ... 506527.htm. Nastav to podľa toho a dokoriguj podľa potreby.

Ryan dobrá práce s podporou pro zkalibrování telky. :tleskani ;-)
marvy
Junior

Odeslat příspěvekod kormika 3. 2. 2011 12:53

Ak máš možnosť prepojiť HD STB cez HDMI tak to rozhodne tak prepoj. Netvrdím že sa ti problém na 100% odstráni ale určite dostaneš kvalitnejší obraz.CINCH kabel je u lcd to najhoršie možné prepojenie.
kormika
Junior

Odeslat příspěvekod kobukson 8. 2. 2011 21:21

ahoj.Tak po 10 dnech užívání mám Tv. vyladěnou ke své spokojenosti. Po aktivaci HD vysílání a připojení STB přes HDMI zmizely nežádoucí jevy - rozmazávání obrazu,kostičky kolem rtů mluvící osoby,zaostřování pozadí ve statické poloze...atd. Také jsem měřil spotřebu. Musím říci,že Tv. docela žere.Ve zkalibrovaném režimu -Film- 85-105W ostatní režimy berou více.Pokud jsem zapnul dynamický,tak jsem se pohyboval 155-175W a to je docela síla...A nechápu,jak někdo může mít nastaveno podsvícení na méně než 8.To je potom i večer černé jak holínka :-). Někde jsem četl,že používají podsvícení - 3. A to se fakt nedá. Také jsem si musel zvyknout na to,že obraz celkově působí dost tmavě-jako kdyby byla více zvýrazněná černá.Ale po delším užívání si člověk zvykne.Na velikost jsem si také navykl-menší bych na 2.5-3.0 m nebral...Jen k DO mám drobnou výtku-potvrzovací tlačítko OK. mohlo být více vystouplé nebo utopené proti šipkám.Vždy zmáčknu něco jiného než ten prostřední čudl....to je zatím vše. Pokud bude mít někdo zajímavý tip-sem s ním dík čau.
kobukson
Junior

Odeslat příspěvekod kormika 10. 2. 2011 08:59

Suhlasím že ked človek nastaví pods. na 3 tak sa to neda pozerať. Ja mám nastavené asi na 7 a aj tak mi to pripadá dosť tmavé. Preto ked pozerám BR film alebo MKV tak si vždy prepnem na továrenské nastavenie. Pri pozeraní filmov mne najviac vihovuje.
kormika
Junior

Předchozí stránka