LCD TV Philips PFL5605 - zobrazovanie farieb

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod stanley36 21. 1. 2011 00:19

Zdravím,

Mám LCD TV Philips PFL5605 s led podsvietením. Jeden známy mi povedal, že môj TV nesprávne, neprirodzene zobrazuje zelenú farbu, prejavuje sa to najmä pri zobrazovaní trávnatých povrchov, resp. zelene, ktoré sú príliš svetlozelené, majú presýtenú farbu, podľa neho to nebude v poriadku, odporúčal mi to dať na reklamáciu.
Prejavuje sa to nielen pri TV programoch ale napr. aj pri prezeraní fotiek, resp. obrázkov cez USB. Ja som si tiež už skôr všimol, že farba trávy je dosť nereálna, ale predpokladal som, že to je nedostatok LCD technológie. Pritom sýtosť farby mám nastavenú na 50 %.

Chcem sa preto informovať, či majú podobnú skúsenosť aj iný užívatelia tohto LCD TV. Nechcem totiž zbytočne niesť TV reklamovať.

Vopred ďakujem za odpoveď.
Naposledy upravil stanley36 dne 22. 1. 2011 00:19, celkově upraveno 1
stanley36
Junior

Odeslat příspěvekod flatliners 21. 1. 2011 10:23

já sem si teda ničeho nevšim,tv mam cca dva měsíce.na fotbal sem koukal a vše v poho...
mam jí zklalibrovanou podle recenze na flatpanels takto:

Profile: Personal
Contrast 45
Brightness: 50
Colour: 50
Sharpness: 0
Noise reduction: Off
HD Natural Motion On
100 Hz Clear LCD On / Off
Advanced sharpness Off
Dynamic Contrast Off
Dynamic backlight Off
MPEG artifact-reduction Off
Colour management Off
Gamma 4
Light sensor Off
Tint Custom
• White point red: 110
• White point green: 89
• White point Blue: 60

vyzkoušej,třeba to pomůže...
Metal/HC/Punk
Galaxy S10+
Westone 4R
Bang & Olufsen BeoPlay H6
MacBook Pro 13" Retina
Samsung UE55D8000
flatliners
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 1. 2011 11:14

a) všetky tv s LED podsvietenim maju farby sytejšie ako v reale, ak chceš prirodzenejšie farby, tak choď do LCD s obyčajnym podsvietenim. Alebo ešte lepšie do plazmy.
b) TV je potrebne patrične nastaviť, najlepšie podľa skalibrovaneho obrazu (viď vyššie), aj keď zelena je aj po takomto nastaveni trochu mimo, žiadna tragedia to nie je.
c) nikto ti to nevyreklamuje.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod flatliners 21. 1. 2011 11:58

k těm sytějšim barvam u Led:je to podle mě taky tim jestli má tv lesklej nebo matnej panel.tahle philipska má matnej a nějakýho přepalování barev sem si nevšim.řekl bych že je to spíš problém korejců,ty si na barvičky dycky potrpěli.v domácnosti je ještě plazma panasonic a barvy sou podle mího oka skoro stejný
Metal/HC/Punk
Galaxy S10+
Westone 4R
MacBook Pro 13" Retina
Samsung UE55D8000
flatliners
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KarelV. 21. 1. 2011 21:20

Ryan Giggs píše:a) všetky tv s LED podsvietenim maju farby sytejšie ako v reale

Nesmyslné tvrzení. U každé TV, bez ohledu na podsvícení, jde sytost barev kupodivu nastavit a nejen to.
KarelV.
Junior

Odeslat příspěvekod stanley36 22. 1. 2011 00:27

vjá sem si teda ničeho nevšim,tv mam cca dva měsíce.na fotbal sem koukal a vše v poho...
mam jí zklalibrovanou podle recenze na flatpanels takto:

Profile: Personal
Contrast 45
Brightness: 50
Colour: 50
Sharpness: 0
Noise reduction: Off
HD Natural Motion On
100 Hz Clear LCD On / Off
Advanced sharpness Off
Dynamic Contrast Off
Dynamic backlight Off
MPEG artifact-reduction Off
Colour management Off
Gamma 4
Light sensor Off
Tint Custom
• White point red: 110
• White point green: 89
• White point Blue: 60

Vďaka za tip, ja som zase nastavil môj lcd viacmenej podľa odporúčania v chorvátskej recenzii tohto LCD TV na http://hdtelevizija.com/2010/04/14/recenzija-lcd-philips-40pfl5605h-102-cm/9/.

Način rada (Profile): Osobno
Kontrast: 85
Osvjetljenje: 45
Boje (Colour): 50
Oštrina (Sharpness): 2 za HD sadržaj, 3-5 za SD sadržaj
Nijansa (Farebný odtieň): Topla (Teplý)
Redukcija smetnji: srednje
Napredna oštrina: isključeno
Dinamički kontrast: isključeno
Dinamičko pozadinsko osvjetljenje: isključeno
HD Natural Motion: isključeno (off)
100 Hz Clear LCD uključeno (on)
Redukcija MPEG: isključeno
Naglašavanje boje: isključeno
Gamma: 3

Takže ako vidno sú tu viaceré významné rozdiely, napr. kontrast, ostrosť, hd natural motion, gamma.
Ale zaujalo ma to, že na "flatpanels" uvádzajú manuálne doladenie odtieňov farieb, na rozdiel od chorvátov, kt. odporúčajú teplý odtieň. A práve to môže byť riešením môjho problému :idea: . Skúsim teda nastaviť tie hodnoty manuálne podľa odporúčania "flatpanels" a potom uvidím, či sa to s podaním zelenej farby zlepší.
Akurát je ešte otázne, čo s tými rozdielnymi odporúčaniami, ku komu sa prikloniť, myslím najmä kontrast a ostrosť ? Taktiež by ma zaujímalo, či svetelný senzor je lepšie podľa vás deaktivovať ? ( v súlade s odp. flatpanels), keďže ja ho mám zapnutý.

HD Natural Motion radšej vypnúť, pri zapnutom filmy pôsobia podľa mňa "telenovelovým" efektom :-).
stanley36
Junior

Odeslat příspěvekod Hornet F-18 22. 1. 2011 01:00

Svetelny senzor vypni.
Vyskusaj obidve nastavenia a ktore sa ti bude viac pozdavat, tak to si nechaj.
Osobne sa priklanam k tomu hdtelevizija, z mojej skusenosti najlepsie.
Hornet F-18
Junior

Odeslat příspěvekod flatliners 22. 1. 2011 09:32

hdnaturalmotion mam vypnutý,ano s nim je to jak telenovela.ale zas je to dobrý třeba na sport,nebo přírodu...
jinak nastavení sem zkoušel podle obou recenzí,a z flatpanels mi přijde daleko lepší.na hdtelevizia maj moc velkej kontrast,a nastavení na teplý odstín mi nepřijde tak přirozený jako osobní nastavení barev...
Metal/HC/Punk
Galaxy S10+
Westone 4R
MacBook Pro 13" Retina
Samsung UE55D8000
flatliners
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 22. 1. 2011 11:21

KarelV. píše:U každé TV, bez ohledu na podsvícení, jde sytost barev kupodivu nastavit a nejen to.

Ano, ale ne vždy se Ti podaří vše nastavit ke své spokojenosti, či v souladu s co nejvyšší přirozeností barev ... a to je problém :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod stanley36 22. 1. 2011 16:11

Vďaka za vaše názory ohľadom nastavenia obrazu, ale ako vidím tak s tým nastavením to nie je také jednoznačné :oops: .
Kontrast 85 podľa hdtelevizija je aj podľa mňa moc veľa, ale zase 45 ( od flatpanels ) je zase málo, optimálna je asi zlatá stredná cesta :hm.
Čo sa týka nastavenia odtieňa farieb aj sa prikláňam k manuálnemu nastaveniu podľa flatpanels.com, teplý odtieň a lá hdtelevizija nie je to pravé - ja som mal doteraz neutrálne nastavenie, ale zdá sa, že ani to nebolo správne.

Posledujem istý čas nastavenie odtieňa farieb podľa flatpanels a potom vám dám vedieť, ale už teraz to vyzerá tak, že to je oveľa lepšia alternatíva ako nastaviť teplý, či neutrálny odtieň.
stanley36
Junior

Odeslat příspěvekod flatliners 22. 1. 2011 17:18

ten nízkej kontrast je dobrej při koukání večer.je pak daleko lepší černá.přes den si ho většinou trochu zvětšuju...
Metal/HC/Punk
Galaxy S10+
Westone 4R
MacBook Pro 13" Retina
Samsung UE55D8000
flatliners
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 22. 1. 2011 19:07

Stejně každej pořad/program má jiný vlastnosti obrazu, takže jdeno univerzální nastavení bude vypdat dobře třeba při fotbale a při diskuzi ze studia blbě.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stanley36 23. 1. 2011 01:12

flatliners píše:ten nízkej kontrast je dobrej při koukání večer.je pak daleko lepší černá.přes den si ho většinou trochu zvětšuju...

S týmto súhlasím aj ja, dobre by bolo si uložiť jeden osobný profil na deň a druhý na noc.

A čo nastavenie úrovne podsvietenia obrazovky, aká hodnota by bola taká optimálna, ja mám nastavenú 0, ale s tým, že som mal povolené dynamické podsvietenie - voľba "najlepší obraz". Má to dynam. podsvietenie vôbec nejaký prínos pre kvalitu obrazu, samozrejme okrem miernej úspory elektriny ?
stanley36
Junior

Odeslat příspěvekod flatliners 23. 1. 2011 11:24

všimni si(je to vidět hlavně za tmy) že volba nejlepší kvalita obrazu vypíná v tmavejch scénách podsvětlení,takže je pak lepší černá...
Metal/HC/Punk
Galaxy S10+
Westone 4R
MacBook Pro 13" Retina
Samsung UE55D8000
flatliners
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KarelV. 23. 1. 2011 14:39

No nechci kazit iluze, ale Philips PFL5605 funkci local dimming (lokální vypínání podsvícení) neumožňuje.
KarelV.
Junior

Další stránka