LCD TV Philips PFL5605 - zobrazovanie farieb

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod flatliners 23. 1. 2011 15:47

samozřejmě to neni local dimming.jen se prostě vypne podsvícení panelu.
Metal/HC/Punk
Galaxy S10+
Westone 4R
Bang & Olufsen BeoPlay H6
MacBook Pro 13" Retina
Samsung UE55D8000
flatliners
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KarelV. 23. 1. 2011 19:47

Když tedy "prostě vypneš podsvícení panelu" = celého, tak tam dle mě nic neuvidíš. ;-]
KarelV.
Junior

Odeslat příspěvekod bedbord 23. 1. 2011 23:29

Velice se mi líbí tahle řada od Philipsu, zatim jsem si vybral 32" hlavně kvůli direct led, 100Hz a ceně která teďka spadla pod 12000Kč. Je i jiná alternativa k této televizi co se týče obrazové kvality? Na tv bude připojena hlavně PS3 a pak občas pc a digitální vysílaní, vzdálenost je cca 2 metry.
bedbord
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod THornych 24. 1. 2011 08:23

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, proč se doporučuje vypnout u této TV světelný senzor (viz. tabulka nastavení na 1. straně). Děkuji
THornych
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 24. 1. 2011 21:26

Možná proto, že ten senzor reaguje příliš/málo na změnu okolního osvětlení, a pak taky - aspoň já to tak vidím - úroveň podsvícení je pouze další "neoddělitelné" nastavení obrazu - tzn. že je asi lepší nastavit napevno třeba 2 profily - jeden "do tmy" a jeden "na den" - s tím, že není rozdíl pouze v úrovni podsvícení, ale je potřeba zároveň doladit i vyvážení černé a bílé, saturaci, někdy i gamu, příp. podle možností co TV nabízí ... Ono vnímámí okem není lineární (od tmavých po světlé odstíny, různé vnímání barev při různém jasu, ...), a taky nevnímáme odděleně jednotlivé odstíny, ale spíš obraz jako celek. Navíc každý preferuje/nesnáší něco jinýho. Někoho irituje našedlá "černá", někdo vyžaduje větší jas ...

-- 24. 1. 2011 20:28 --

LCD je obecně problém nastavi, aby se na to dalo koukat a pak stejně přepneš na jinej kanál a zas to stojí za prd. Jooo zlatý CRT ...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stanley36 24. 1. 2011 22:14

flatliners píše:všimni si(je to vidět hlavně za tmy) že volba nejlepší kvalita obrazu vypíná v tmavejch scénách podsvětlení,takže je pak lepší černá...

Dobrý postreh, všimol som si to viacmenej aj ja, ale aj podľa mňa pri tých tmavých scénach skôr poklesne úroveň podsvietenia, ale úplne vypnutie podsvietenia na určitej ploche skutočne nie je možné - LCD TV nemá local dimming :!: . Ale aj tak je to najmä pri tmavých scénach zaujímavá voľba, aj preto som mal to dynam. podsvietenie- najlepší obraz doteraz aktivované. Preto som chcel vedieť, že ak to mám aktívne, akú úroveň podsvietenia zvoliť ?
Alebo potom je skutočne vhodnejšie dyn. podsvietenie vypnúť a nastaviť si 2 profily - denný a nočný :idea: , s tým, že podsvietenie by bolo pri dennom 0 až +2 a pri nočnom napr. -2 , podobne by sa potom nastavil aj kontrast, tak ako to uviedol "flatliners" :?:

Čo sa týka manuálneho nastavenia RGB (odtieň farieb) podľa recenzie Flatpanels.com (viď na 1 strane tejto témy) a jeho vplyvu na zobrazovanie zelenej farby, tak je to síce už lepšie ;-] ako pri voľbe niektorého z prednastavených volieb (normálny, studený, príp. teplý odtieň), napriek tomu je pri niektorých scénach farba trávnika príliš krikľavá, resp. má taký fosforový odtieň, ale s tým sa už zdá nedá nič urobiť, predsa len to nie je CRT TV. :-]
stanley36
Junior

Předchozí stránka