Vyber nove TV, nahrada za CRT, 37", cca do 12 tisic

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod polda 21. 3. 2011 14:37

stormborec píše:Výraz "deinterpolace" pokud vím neexistuje (možná mohl myslet deinterlacing). To že se rozmazává běžící text je obvykle způsobeno pomalou odezvou u LCD. (netýká se to jenom běžícího textu - zvlášť otravný - aspon pro mě - je to při sportovních přenosech - rozmazávání čar na hřišti) Tohle "rozmazávání" je jeden z neduhů LCD oproti CRT, kde je všechno pěkně vostrý i při pohybu kamery. Částečně by to mělo být řešený "technologií 100Hz", ale je to jenom teorie - já třeba žádnej rozdíl na mé televizi nepoznám, jestli to mám zaplý nebo vyplý. Pak ještě existuje tzv. backlight scanning, backlight blinking, 200Hz, 400Hz ... V tomto případě se mezi zobrazováním jednotlivých snímků zhasne podsvícení, což by mělo vést psychovizuálně k snížení rozmazávání obrazu.


Každá nová řada TV se pere lépe a lépe se známými problémy,holt ty další čipy a procesory,které se tam přidávají stojí peníze a proto za levný peníz nedostaneš supr quality
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 21. 3. 2011 18:03

Jenom bych dodal pro úplnost, že deinterlacing na počítači je pouze záležitost softwaru (pokud nepočítám nějakou HW akceleraci GK) - v případě co uvádí Nargon jde o nastavení přehrávače videa. S monitorem to nemá nic společnýho.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 24. 3. 2011 21:32

Tak jsem zasel do obchodu. Ze si ty TV prohlednu a i koupim (ta nase CRT uz definitivne doslouzila).
A zjistil jsem ze Leskle/Matne povrchy jsou bezvyznamne. Ve vsem jsem videl odrazy svetla ostatnich TV. Jen u tech matnych LCDcek byl ten odraz rozmazany, ale videt byl stejne. Spise by to chtelo aby tam zacali davat nejake antireflexni povrchy.
A pak jsem se docela zhrozil kdyz jsem videl ty "cerne" barvy. Uz vim proc si na cernou barvu vsichni stezuji. Ta cerna byla spise takova sediva, v html barvach bych to odhadl na 3a3a3a, fakt nic moc. To na mem LCD monitoru s TN panelem je cerna o mnoho cernejsi. Jedine u LED televizi Samsung byla cerna opravdu cerna. Ale kdyz jsem zacal barvy zkoumat detailneji, tak jsem se vsiml ze u tech TV je na horni strance cca 0.5cm od okraje cerna normalne cernou, a az ten zbytek je hnus. A stacil jeden pohled smerem nahoru a bylo jasno. Osvetleni obchodu. Svetlo ze zarivek dopadalo primo na ty TV a tim dost kazilo onu cernou barvu. A jen u te steny s LED Samsungy meli osvetleni zhasnute. Co ti prodejci neudelaji aby prodali Samsungy :)
A pak se mi i docela zalibila LG 42PJ550, ktera mela ostrejsi obraz. Ale v urcitych scenach byl videt "barevny" sum v obraze jak se to snazi vyrobit ten spravny odstin tim ze to zobrazi tmavsi barvu a pak svetlejsi barvu na sousednim pixelu a v dalsim snimku ty odstiny prohodi. Bylo to docela rusive. Sice u Panasonicu P42C3E toto bylo take, ale diky tomu ze ten obraz nebyl tak ostry, tak se na to v pohode dalo koukat.
A taky jsem se v obchode vsiml jednoho mrtveho pixelu (asi jedineho v obchode) u plazmy. A musim rici ze i jediny mrtvy pixel pusobi velice rusive a nuti me se na nej divat a nesledovat film.

Mno nakonec jsem si teda koupil ten Panasonic P42C3E, ktery mi nejvice vyhovoval.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 24. 3. 2011 21:45

Matne panely určite nie su bezvyznamne. Vidieť odraz tam trošku je. Ale skutočny rozdiel oproti lesklym uvidiš za denneho svetla, je to totiž uplne ine ako pri osvetleni v obchode.

Potom by si mohol poreferovať o C3E.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 24. 3. 2011 21:52

Lehce se pozastavuji nad tvrzením, že vadný pixel jsi zaznamenal právě na plazmě :-)

Ale jo ... asi se stane :-D

Přidávám se k Ryanově požadavku na lehké vyhodnocení kladů a záporů u zakoupeného TV.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 24. 3. 2011 22:27

Jo napisu, ale az ji trochu otestuju, dneska jsem ji jen zapojil.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 25. 3. 2011 18:39

Taky se přidávám - zkus to porovnat s tou CRT Sonkou - jestli máš možnost tak DVB-T vysílání :tleskani
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 25. 3. 2011 23:09

Tak jsem tu s tim hodnocenim te Plazmy Panasonic P42C3E.

Cerna barva opravdu neni cerna, je spise takova tmave sediva sice je cernejsi nez v obchode, ale neni to tak cerne jako ramecek kolem TV. To na mem TN monitoru je cerna normalne cerna jako ramecek monitoru. Ale zase ta plazma ma vysoky kontrast a diky tem jasnym svetlym barvam si oci zvyknou a onu tmave sedivou vnimam jako cernou.

A celkove co se tyce obrazu, tak ty barvy se te CRT televizi podobaji nemel jsem problem s prechodem. A DVB-T vysilani vypada taky "stejne" jako na CRT televizi. Zadne problemy se "svetlejsimi nebo tmavsimi" ctverecky v obraze, ktere vznikaji pri nizsim bitrate, ktery je prave vysilany v tom DVB-T SD signalu. A i ten deinterlacing je dobry. Bezici text je dobre citelny a nejsou u nej viditelne jednotlive radky. Ale kupodivu se tento nezadouci efekt objevil u svisle bezicich titulku na konci filmu. Sice byl spatny jen cca 1 snimek za 1 minutu, ale vsiml jsem se toho. Behem filmu jsem se toho ale nikdy nevsiml. Holt asi ta bila na cerne tomu trochu kazi vypocty, nebo jen ze jsou titulky s jasnymi obrysy tak se tam toho vsimnu.
A obraz je lehce "rozmazany" ale to je spis tim SD vysilanim a nizsim bitratem, protoze na CRT to vypadalo stejne.

Zvuk je celkem dobry. Sice to na nejakou reprosoustavu nema, ale hraje uspokojive, asi stejne jako ta CRT Sony co jsme meli. Taky ma tloustku skoro 10cm, tak se tam asi vesli nejake pouzitelnejsi reproduktory.

A prijemne me prekvapila teplota. Cetl jsem ze plazmy se vice zahrivaji, ale tahle byla docela chladna. Skleneny panel sice nebyl studeny, ale pri dotyku ani nehral. A ani z elektroniky v zadni casti moc tepla nestoupa. Zadni kryt byl na vetsine mistech kovove studeny. Jen u hornich vetracich otvoru ve stredu a vpravo (pri pohledu na panel) byl plech ohraty vzduchem. Bylo to o trochu teplejsi nez skleneny panel, ale stale byl citit kovovy chlad zadni strany takze to moc teple nebylo. Muj TN monitor s CCFL trubicemi je teplejsi. Ale to je asi tim ze na TV je sklo/zelezo, kdezto na monitoru je to samej plast, ktery hure predava teplo okoli.

Blikani obrazu jsem nevidel. Az kdyz jsem v menu nasel moznost prepnuti panelu ze 100Hz (prednastaveno a take maximalni frekvence, onech 600Hz z letaku je asi neco jineho) na 50Hz, tak blikani bylo viditelne.

Jedine vytky bych mel na dalkovy ovladac. A umisteni tlacitek "Viera Link, Viera Tools, Guide" do pulkruhu nad 4smerovy ovladac. Casto jsem zmackl prave Viera Tools misto sipky nahoru, cimz jsem si zavrel menu nastaveni a otevrela se nabidka Viera. Ale asi jde jen o zvyk, protoze na jinem ovladaci mame ten 4smerovy ovladac jako kruznici a ty Viera tlacitka jsou umistene podobne a kdyz hledam sipku nahoru z pameti tak stisknu viera tlacitko.

A na zaver bych rekl ze jako nahrada CRT televize na SD vysilani je tato plazma vyborna volba.

Kdyby jste meli nejake otazky, tak se zeptejte, pokusim se odpovedet.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 3. 2011 09:24

Gratulujem k novej telke, nech ti dlho slúži. ;-)
anonymni

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 3. 2011 10:08

Ako to maš nastavene? Skušal si nastavenia skalibrovaneho obrazu?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PAVEL.2 26. 3. 2011 10:54

Gratuluji , škoda žes nemohl dát víc to G a víš je o něco lepší přesto při větším světle to taky není 100%centní
PAVEL.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nargon 26. 3. 2011 11:13

Obrazove nastaveni jsem nechal tak jak bylo. Zadnou obrazovou sondu nemam takze nastavovani jen podle zraku. Sice jsem zkousel trochu menit nastaveni, ale obraz se mi zdal spise horsi, tak jsem tam vratil puvodni hodnoty.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 3. 2011 11:17

Sonda nie je treba. V recenziach maš hodnoty nastavenia skalibrovaneho obrazu. Skus nastaviť podľa toho.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 26. 3. 2011 12:13

Hmm, ja myslel ze ty kalibrace se lisi kus od kusu. Ale az budu mit cas, tak to zkusim nastavit a dam vedet.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 3. 2011 12:22

Lišiť sa to samozrejme môže, iny kus, ine podmienky atd. Ale pochybujem že ten rozdiel by bol pri porovnani nejaky extra viditeľny.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků