Nikdy viac SAMSUNG!

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Slamka 23. 3. 2011 18:50

Bude to dlhy pribeh, ale vytvorte si kazdy svoj obraz a zaver.

3.11.2010 som kupil televizor SAMSUNG UE46C7000 v cene 1990,-Eur. S radostou som si ho doniesol domov, namontoval a zacal pouzivat.
Hned po montazi sa mi objavila prva chyba tohto televizora - sam sa zapinal a vypinal. Robil to uplne nahodne, obcas to spravil raz za hodinu, inokedy sa tri hodiny nevypol a potom sa vypol/zapol aj 3x po sebe. Stalo sa ze sa mi sam zapol v noci. Jedine riesenie - nechavat ho odpojeny od elektrickej siete. Volal som autorizovany servis TOMS s.r.o. (Halova 16, Bratislava), objednali novu zakladnu dosku a tyzden som cakal. Po tyzdni dosiel pracovnik servisu priamo ku mne domov a u mna doma na zemi tuto dosku vymenil. Este sme ju ani nezavesili na stenu a uz sa po zapojeni do elektriky zacala zas sama zapinat a vypinat. Takze si ju pracovnik servisu odniesol so sebou. To znamenalo dva tyzdne bez novej TV..jeden tyzden doma nepouzitelna, druhy tyzden v servise...
TV opravili, vymenili tam zas zakladnu dosku a aj panel tlacitok (vlavo dolu).

Druha chyba sa objavovala tiez nahodne - cca 1s vypadky obrazu aj zvuku z pripojeneho zariadenia HDMI. Najskor som podozrieval UPC, od ktoreho mam settopbox s HDD, no vymenil som ich behom mesiaca 4ks (dva modely a z kazdeho po dva kusy) a robili to vsetky. Cez Vianoce som zlozil nove HTPC na prehravanie filmov a...objavil sa aj treti problem. Ale najskor k tomu druhemu. Rovnake vypadky sa diali aj pocas prehravania filmu z PC! Tak znovu som to odniesol do servisu, kde to mali viac ako dva a pol tyzdna a vymenili tam zakladnu dosku. Takze koncom januara 2011 som mal doma trojmesacnu TV, ktora bola skoro mesiac v servise..
Po prineseni "opravenej TV" domov som este ten den zas pozoroval tieto 1s vypadky obrazu a zvuku!! Takze som si ich pre istotu nahral fotakom na video..

Tretiu chybu co som pozoroval pri prehravani filmov z PC bola chyba sekania prehravania videa pri HD filmoch. Viem, teraz sa na mna vyvrsi kvantum ludi ktori to hodia na kodeky, prehravace a vsetko mozne, ale..
    1. nie som uplny IT zaciatocnik..
    2. skusal som pripojit 3 rozne PC, ktore boli odladene a odskusane na prehravanie HD filmov..akceleraciu cez grafiku aj spracovanie obrazu len cez CPU.
    3. skusal som aj ine televizory a ine HDMI kable (po znamych co maju rozne TV, Sony, LG, Panasonic, rozne velkosti) s mojim aj inymi PC, vsade sa filmy prehravali v pohode, len nie na mojej TV.
Zaroven som pozoroval aj TRASENIE obrazu TV, napriklad loga televizii doslova "poskakovali" hore-dolu. Text bol skoro necitatelny. Znovu som tento fakt odskusal na roznych zdrojoch obrazu TV, cez UPC, Skylink, klasicka antena..

Tretikrat som TV chcel odniest do servisu s obidvoma, resp. troma (chyby obrazu) uvedenymi chybami, volal som tam dopredu a chcel som sa dohodnut ze im vsetko ukazem, no servis mi oznamil ze to citujem "ani nemam nosit, TV je urcite OK. Rucim za to!"! To je ochota jedineho autorizovaneho servisu SAMSUNG (TOMS s.r.o., Halova 16, Bratislava, majitel pan Brychta s ktorym som toto vsetko riesil) pre zapadne Slovensko.

Takze co - 8.2.2011 som zobral TV priamo na predajnu (Galeria Samsung Polus), kde som im ukazal chybu sekania HD videa prehravaneho z PC a nahravku videa sekundovych vypadkov. Prijali to reklamacnym protokolom s dodatkom ze citujem "uvedene zavady sa prejavili na predajni".
28.2.2011 som bol kontaktovany servisom TOMS, ze oni ziadne chyby nevidia, ci budem ochotny im to prist ukazat. Urobil som tak hned dalsi den, 1.3.2011 som dosiel na servis s mojim PC a ukazal som im ako sekanie videa, tak aj sekundovy vypadok. Rovnako som im ukazal sekanie HD videi aj pri prehravani ich HD filmu z ich PC. Fakt nechapem ako ho mohli nevidiet...
Sekanie sa prejavuje pri pohyboch kamery - obraz na chvilocku, cca 0.2s zastane a zas sa posunie o kusok. Najlepsie to vidiet pri zaberoch z lietadla, vrtulnika, plynule zoomovanie kamery. Pri akcnych scenach to az tak nevidno, ale je to tam. Samozrejme ze servis mal pusteny asi ten najakcnejsi film, stale zmena kamery, ziaden plynulo pohybujuci sa zaber, proste skokove zmeny obrazu..

Riesenie???
Servis mi oznamil ze to je technicky stav TV, nie je vadny! A k sekundovym vypadkom sa dotycny pan vyjadril, ze on nema cloveka na to aby tam sledoval 8hod jednu telku a podla nich sa to neprejavilo, lebo by si to vsimli! By som chcel vidiet ako by si tam dvaja ludia vsimli ze im jedna TV zo zapojenych 20ks na 1s vypadol obraz, o zvuku ani nehovoriac nakolko ho maju stlmeny!!! Samozrejme na papier dal len "ze sa dana zavada neprejavila", aj napriek tomu ze som mu to ukazal na videu.
Takze vysledok co som mal na papieri po skoro mesacnom servisovani mojej TV - nepatrne sekanie HD filmov je vlastnost danej TV a vypadky neboli pozorovane, 4.3.2011 vratene na predajnu SAMSUNG Galeria Polus bez akehokolvek zasahu.

Takuto TV som odmietol prebrat a kontaktoval som veduceho predajne, ktory ponukol najst riesenie a navrhol odskusat ine televizory priamo u nich na predajni. 7.3.2011 sme sa stretli na predajni a znovu som na mojej TV ukazal vady - sekanie HD videi pri prehravani z PC, rovnako aj sekundove vypadky. Veduci predajne ochotne dal na odskusanie aj iny televizor C7000 aj C8000, vada sekania HD videa sa prejavila NA KAZDOM Z NICH!!
Bolo mi navrhnute ze sa predajna pokusi najst riesenie do dvoch dni, s cim som suhlasil.
ALE...Klasika Slovensko - nic sa nedialo.
Kontaktoval som sudneho znalca elektroniky, ktory bol ochotny urobit posudok na moju TV. Medzi recou mi povedal ze na TV robil okolo 300 posudkov, pritom vsetky boli LG a SAMSUNG. Ani jeden nebol SONY ci PANASONIC.

Nakolko sa tyzden nic nedialo, v piatok 11.3.2011 som im na predajnu dorucil zvysne prislusentsvo k TV s listom o odstupeni od kupnej zmluvy, nakolko vlastnost prehravania HD videi z PC mi bola prezentovana ako samozrejma a bezproblemova, co vsak nie je pravda. Predavaci na tejto predajni su vsak natolko neschopni (oni sa nazvali nekompetentni) ze odmietli tento list prevziat (alebo to maju nadriadene od veduceho)!!
To ma uz skutocne vytocilo, tak som samozrejme dany list poslal postou s dorucenkou a pozadoval som vyplatenie aj dalsich vzniknutych nakladov s odstupenim od zmluvy - postovne a cestovne na postu v celkovej sume 8,-Eur (2x postovne na centralu firmy a na predajnu + 5,-Eur cestovne na hlavnu postu v BA). V danom liste som im oznamil ze ak mi nezaplatia sumu televizora a dalsich nakladov vzniknutych na zaklade ich neschopnosti do troch dni, postupim to pravnikovi a budem sa domahat urokov z omeskania atd atd.....

Tento list bol prevzaty 14.3. a 15.3., dal som im cas do 18.3. a neuverite, zas sa nic nedialo....Nikto ma nekontaktoval, ziadne peniaze na ucet neprisli..

V pondelok 21.3. som tuto problematiku odovzdal pravnikovi a cuduj sa svete, hned v utorok 22.3.2011 mi vecer volali z predajne, aby som si dosiel po peniaze. Ucinil som tak v stredu 23.3.2011......

A UZ NIKDY VIAC SAMSUNG!!!!!!!!

Tento prispevok je len varovanie na kvalitu televizorov Samsung, jeho servisu, sluzieb, predajcu..
Kazdy si kupte co povazujete za naj, stastnu ruku pri volbe.

PS: Tem ohladom sekajucich SAMSUNGOV je tu pozehnane a tak skoro ich neubudne, nakolko sa jedna O VLASTNOST TELEVIZORA!!!! Potvrdene servisom TOMS a vraj to potvrdil aj SAMSUNG (veducemu predajne Galeria Polus a na zaklade toho mi vracia peniaze, co je ale diskutabilne, nakolko keby som sa neobratil na pravnika, tak este stale tie peniaze nemam).

PS2: Experti co to hodia na kodeky a moju neschopnost - skusal som skutocne vsetko........nic nepomohlo...

PS3: Servis TOMS nekomentujem, hadam vsetkym staci tolko ze sa mi snazili nahovorit ze TV je pri prehravani HD videa limitovana jeho bitratom...to sice je, ale snad len pri prehravani HD videa z HDD (vykon procesora v TV na dekodovanie HD videa), nie z externeho zdroja, ked by dana TV mala proste zobrazit to co jej PC alebo cokolvek ine cez HDMI kabel posle!!!!!!
Slamka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 3. 2011 19:16

Nahodne vypinanie a zapinanie je u Samsungu veľmi časty problem. Je tu o tom na fore niekoľko tem. To s tym sekanim by som skôr videl na problem v nastaveni TV resp. v rozdielnom "snimkovani" zdroja a vystupu (Motion plus a pod.). Ale ťažko hodnotiť takto na diaľku. Ja osobne som sa nestretol so žiadnym Samsungom, ktory by toto robil.
Ostatne značky v tom tiež nie su nevinne. Aj moje Sony sa občas spravaju nevyspytateľne. Holt, spotrebna elektronika.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 23. 3. 2011 20:00

Mam LE40A656, tiez by som uz do neho nesiel (po roku meneny panel, chvalabohu so zarukou problem nebol).
Sekanie mam, ked som do neho pustil signal 24p (= 24 Hz). Najplynulejsi obraz som dosiahol paradoxne pri neodporucanych 60 Hz.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod EKKAR 23. 3. 2011 20:15

Já mám od Samsungu TV/LCD monitor SyncMaster P2470HD - televize se na něm sleduje dost mizerně, to prokládané řádkování dělá svinstvo, ale DVI propojení s PC indikuje 1920 x 1080 pix a obnovovací kmitočet 60Hz - a obrázek je jako když střelí...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MgX 23. 3. 2011 20:17

Slamka já nemám rád výkřiky tohoto typu - už nikdy značku XY. Takže když jsem viděl Tebou zvolený nadpis, trochu jsem zbystřil pozornost. Po přečtení KONKRÉTNÍHO příspěvku s detailním vysvětlením situace a stavu ale musím říct, že takový příspěvek mně nevadí.
Nejedná se o bezejmenný „výkřik do tmy“.

Pokud se někdo cítí být dotčen a pohoršen jím, může se vyjádřit. Ano, mám na mysli zástupce společnosti Samsung, či jmenovaného servisu, prodejny atd. Konkrétně ke konkrétně popsaným věcem.

Jako uživatel jednoznačně chápu Tvé rozhořčení. Bohužel situace je občas taková, že ač je jasné, jak výrobek neplní svoje funkce, stejně Ti servis tvrdí opak. Jen bych to nevztahoval všeobecně na Samsung. Problémy se vyskytují ve všech výrobcích. Někde méně, jinde více. A když se problém objeví, záleží na lidech ... a je to tedy o lidech, je to o nás.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 23. 3. 2011 21:40

Samsungů se prodá nejvíc, tak se pak objeví i nejvíc jednotlivců co s ním měli problém. Ale stejně si myslím, že Samusung na tom bude co do spolehlivosti nejhůř - z těch velkých značek :potichu
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slamka 24. 3. 2011 08:46

MgX píše:..Bohužel situace je občas taková, že ač je jasné, jak výrobek neplní svoje funkce, stejně Ti servis tvrdí opak. Jen bych to nevztahoval všeobecně na Samsung. Problémy se vyskytují ve všech výrobcích. Někde méně, jinde více. A když se problém objeví, záleží na lidech ... a je to tedy o lidech, je to o nás.

Presne ako pises.

Moj pribeh nie je o Samsungu ako takom, ale ma sluzit na vytvorenie obrazu o ludoch s ktorymi mas potom svoj problem riesit a ich ochote to riesit. Vzdy to je o ludoch, aj keby mi ta TV doma vybuchla tak rozumny clovek by sa so mnou dohodol a netvrdil mi do oci ze to nie je mozne (vid servis, ze on za tu TV ruci)..

Vela drobnosti som v mojom pribehu vypustil, nakolko by to bolo asi 2x tak dlhe. Staci snad tolko, ze predavaci v predajni Samsung Galeria ani nevedia ako vyplnit preberaci protokol ci nejaky papier - vyplni papier a podava mi zdrap bez peciatky, datumu ci podpisu. Clovek co si to nevsimne, neda si pozor, nevie do coho sa pusta, tak by zobral papier a siel prec.. Ja som si vypytal peciatku, podpis, datum a pozerali sa na mna ako na vraha, co si to dovolujem od nich chciet!
Asi tak ako nie su kompetentni prevziat odstupenie od zmluvy a povie Ti do oci ze on "nie je kompetentny". Podla zakona ma byt na predajni vzdy osoba ktora je kompetentna riesit taketo zalezitosti, ale ich to evidentne netankuje. Jeden predavac pomaly na mna nakrical ze nech si tu TV beriem prec a ked nesuhlasim mozem si dat urobit znalecky posudok (preto som oslovil znalca, ale neskor som dal najskor sancu veducemu predajne sa so mnou dohodnut, nakolko viem ze tupec predavac nie je kompetentny a riesi si na mne svoje komplexy nekompetentnosti). Ako kde sme????? Nema co na mna kricat a nepozna vobec obciansky zakonnik ked mi zacne nieco taketo rozpravat! To je zas na dlho....

Servis mi miesto toho aby sa snazil riesit moju TV povedal, ze ta TV je OK a on to nemieni riesit. Ked som sa ho opytal ci by sa pozeral na sekany film, typek mi povedal ze ano, v pohode, lebo ze vie ze filmy nie su korektne zakodovane atd atd.. Proste reci na oblbnutie zakaznika. Ale pre boha, to mne jedinemu ma dany film sekat a vsetkym ostatnym ist ok?????
Na 1s vypadky mi bolo povedane ze "aj PC sa obcas zasekne, resetneme ho a nejdeme to reklamovat". Akoze sorry, ale v mojom ponimani ma TV byt schopna fungovat 24h denne bez problemu a nie sa sekat kazdu chvilu..
A ked uz to ktokolvek snazi zvalit na vinu kodekov, nemala by sa teda predajna ci servis snazit o to aby sa im to podarilo rozbehat k spokojnosti zakaznika???
Ako sa zhodneme, je to o pristupe ludi........ Samsung proste zvolil tento typ a dakujem, neprosim.

Mozno som chytil vadnu seriu, ale trosku pochybujem, nakolko sa rovnake sekanie prejavilo aj na inych TV na predajni. Proste podla mna nefunkcna 24p podpora. Kym som mal doma TV, tak som v nastaveniach skusal vsetko, vypnut/zapnut, nastavit, stalo ma to vela casu, nervov a nic...
Predajca to v rychlosti radsej vypinal, aby okoloiduci zaujemci o kupu nedostali soky co to je za "dokonaly obraz"....a on nestratil zakaznika. Kolko ludi si realne k tomu doma pripoji PC? Drviva vacsina si prikupi Tesco DVD prehravac a vybavene, spokojny uzivatel. Aj tu je kopa spokojnych uzivatelov, ja Vam to neberiem, prajem Vam to. Len Vam neprajem aby ste sa museli rovnako natahovat ako ja ked zistite ze nieco vo Vasej TV nefunguje ako ma. A zial, ludia z BA a okolia sa budu natahovat jedine so servisom TOMS....



Na porovnanie - mam doma 4ks HTC veciciek a z toho kazda uz bola zhruba 2-3x v servise. Pristup je tam ale uplne iny, do tyzdna mas kurierom opraveny pristroj doma a bez akychkolvek pochybnosti. Takze aj napriek pomerne vysokej kazivosti viem ze si HTC kupim aj v buducnosti. Rovnako mam doma x kusom inej elektroniky Samsung s ktorou som spokojny.

Ale po tejto skusenosti viem ze si nic nekupim v predajni v Poluse a TV Samsung si nekupim nidky, kvoli pristupu jedineho autorizovaneho strediska pre zapadne Slovensko.
Slamka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Peto02 24. 3. 2011 16:19

No pekne...

Nikdy som Samsungu ako vyrobcovy HighTech techniky moc neveril (preto mam doma Panasonic a kamaratom odporucam este Sony) a konecne mam k tomu aj rozumny dovod. Mozno ako obycajne TV pre obycajnych ludi mozu byt (tak ako Orava) ale pre ludi co si potrpia na kvalitu asi nie. Je to smutne, hlavne z toho dovodu ze sa Samsungy vyrabaju u nas na Slovensku, ze maju take bugy o ktorych vlastne ani vyrobca nevie a tak to pre neho chyvy niesu.
Dalsia vec je predajca. Seriozny obchod, ktory predava kvatum techniky vrati nespokojnemu zakaznikovi peniaze a o nejakych chybach sa ani nebavi . Ved zakaznik by bol najradsej keby mu ten TV isiel tak ako si to predstavuje. Ked vsak vyrobok 3x reklamuje, tak jedine ako uspokojit zakaznika a neodohnat ho ku konkurencii je vratit mu peniaze. Lenze na Slovensku sa to stava len malokedy (take O.K. Elektro ma 30 dni na vratenie bez udania dovodu).

Podobne problemy vsak mozu mat aj ine a mozno aj drahsie televizory, kedze s danou situacou vobec nepocitaju. Naproti tomu nejaky taiwansky srot moze byt prave na takyto druh sledovania nastaveny. Problem je podla mna v tom ako si spominal. Ze vyrobcovia TV velmi nepocitaju s pripojenim k PC, ale radsej sa momentalne snazia z TV urobit kvazi "multimedialne PC" po pripojeni na internet. Preto by bolo rozumnejsie ak sa pocita s pripojenim k PC, kupit LCD monitor na pozeranie sprav, serialov a pre pozitok z HD filmu kupit kvalitny projektor s platnom. To je moja vizia a toho sa budem snazit drzat ked budem uvazovat nad kupou noveho TV.

Takze nakoniec vyriesenie zahady sekania HD filmov cez ION, kvoli definovania HDMI vstupu malo len nepatrny vplyv na celkovy stav televizora ;-) Preto ti Juro prajem viac stastia pri vybere noveho televizora. Najlepsie bude asi kupa cez internetovy obchod, poriadne TV vyskusat a ked sa ti nebude pozdavat tak proste do 7 pracovnych dni vratit. Inak to asi na Slovensku nepojde...
Intel Core 2 Quad Q9450|4x2.66GHz|8GB DDR3|1,64TB|9600GT Silent
Lenovo IdeaPad S12 ION|1.6GHz|3GB DDR2|250GB|6+3cl
Sony Ericsson Xperia Mini PRO|1GHz|512MB|8GB|Garmin HRM ANT+
Panasonic Lumix DMC-GF1|14-42|8GB
Peto02
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 24. 3. 2011 19:13

Peto02 napisal:
Najlepsie bude asi kupa cez internetovy obchodporiadne TV vyskusat a ked sa ti nebude pozdavat tak proste do 7 pracovnych dni vratit.


Tak to je šupa.
Jedine čo určite neoslovim je obchod ktory sa tvari ako obchod. Pamatam si ked uz sa tu dakto stazoval a riesil tovar z e-shop (LCD) ktory uz bol evidentne pouzivany a teda dakym vrateny bez upozornenia ,ze tovar je uz pouzity.
A navyse nemusim ist daleko pretoze i mne sa podarilo kupit tovar uz pouzivany ,lepsie povedane "pultovy" kus. A keby som na to nebol upozornil e-shop cez ich anketu tak o tom ani neceknu.
No zaroven ak poviem "A" musim povedat aj "B" a tym "B" je to ,ze nakoniec mi sice e-shop tovar vymenil za iny mnou vybramy kus no az po cca 1,5 mesiaci a aj to som sa odvolal na zakonnu lehotu k vybaveniu objednavky a pohrozil SOI.
Takze babo rad kde su ozaj ty seriozny obchodnici.
A vratit to do 7 dni moze uz kdekolvek nielen v e-shop. Dokonca NAY to predlzil myslim o dalsich 7 dni co znamena 14 dni odo dna kupy.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Peto02 25. 3. 2011 09:22

Tak niektore kamenne obchody si tiez uvedomili, ze zakaznici vyzaduju vratenie tovaru tak ako pri e-shopoch (neviem ci to uz je aj v zakone, pokial ja viem, tak tych 7 dni platilo len pre zasielkove obchody, kde nieje moznost vyskusat si tovar).
Inak ja som uz kupoval cez e-shop aj nie uplne novy tovar (USB TV kartu, bez problemov mi sluzi 3 roky), ale ten bol oznaceny ako Openbox (teda vrateny tovar) a bol preto aj zlacneny zlacneny. Tak isto su vecsinou zlacnene aj vystavovane kusy. Samozrejme preto treba nakupovat v osvedcenych e-shopoch a nie vzdy tam kde to je najlacnejsie. Mozny problem moze byt vsak v tom, ze aj osvedcene e-shopy sa v poslednej dobe zacinaju kazit (sluzby zakaznikom, cena), co moze byt sposobene aj narastajucim mnozstvom objednavok.
Intel Core 2 Quad Q9450|4x2.66GHz|8GB DDR3|1,64TB|9600GT Silent
Lenovo IdeaPad S12 ION|1.6GHz|3GB DDR2|250GB|6+3cl
Sony Ericsson Xperia Mini PRO|1GHz|512MB|8GB|Garmin HRM ANT+
Panasonic Lumix DMC-GF1|14-42|8GB
Peto02
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 3. 2011 10:04

V poctivom e-shope je pri tovare uvedene, že bol otvoreny, resp. vrateny, pripadne je niečo poškodene (balenie, nejaky ten škrabanec atd.). Par takych poznam, kde sa z času na čas taky tovar objavi.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lee78 25. 3. 2011 12:54

Zdravim diskutujucich.
na tuto temu som narazil nahodou a kedze mam dost podobnu zostavu, zaujimali ma skusenosti inych a rad sa podelim so svojimi.
V prvom rade gratulujem Slamkovi k uspesnemu vyrieseniu. Viem si zivo predstavit ake to je kupit nieco za vela penazi s jasnym ocakavanim a potom zistit ze to vlastne poriadne nefunguje. No a pristup tej predajne a aj servisu je dost na zamyslenie. Ked mi raz nieco nefunguje a viem to ukazat, tak nemali co riesit a rovno mali priznat ze ich TV to nebude vediet robit a mali hned vratit peniaze. A tvrdit, ze vsetko je OK, ked TV ma dokazatelne problem, to je fakt neprofesionalne.

Ja mam 46" TV Samsung LE46B650 a k nemu pripojene HTPC s Blu-Ray mechanikou postavene na Atom D525 a ION2. Po precitani diskusie som si doma pustil nejake 1080p videa a isiel som si oci vyocit aby som nasiel nejake trhanie alebo ine nezrovnalosti. Nuz mozem konstatovat ze ani predtym a ani teraz som nic nenasiel, obraz je krasny a plynuly. Hardverova akceleracia funguje perfektne a TV spolupracuje tak ako ma. A doporucujem pouzivat XBMC, je to skvely softver (i ked vyzaduje nejaku casovu investiciu pri prvotnej konfiguracii) a az on urobi z PC ozajstne HTPC.
Jedna vec co mozem dodat pre tych co budu pripajat HTPC k Samsung TV cez HDMI - ked som svoje HTPC prvykrat pripojil, v nativnom rozliseni TV bol obraz vacsi ako obrazovka. Jednoducho okraje na vsetkych styroch stranach boli mimo obrazovku. Najprv som som myslel ze problem je v nastaveni mojich Windows 7 alebo Nvidia ovladacov. Ukazalo sa ale ze na TV treba zapnut 'Screen Fit' (je to vlastne 1 ku 1 pixel mapping) a potom obraz sadne na obrazovku tak ako ma.
Cize ja mozem skonstatovat ze nie vsetky TV Samsung maju vyssie popisovany problem. Taktiez Samsung preda kvanta TV a vo svete ich s HTPC pouziva mnoho ludi takze keby vsetky ich nove TV mali problem s prehravanim HD videa z HTPC, tak by z toho asi bola kauza.

Fakt si neviem vysvetlit ako je mozne ze vsetky TV v predajni sekali vystup zo Slamkovho HTPC.
Kazdopadne dufam ze sa mi moj TV nepokazi a ze nebudem musiet jednat s ich servisom.
lee78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slamka 25. 3. 2011 13:28

lee78, netvrdim ze to je chyba vsetkych Samsungov, ale nakolko som to skutocne dosledne odskusal roznymi PC, roznymi nastaveniami PC aj TV, dovolujem si tvrdit ze to je chyba UE modelov C7000 a asi aj C8000 (nakolko na predajni sa chovali uplne vsetky televizory rovnako). Minimalne teda nejakej "davky" ci serie tychto televizorov, tiez netvrdim ze sa o deje pri vsetkych televizoroch tohto modeloveho radu.... Ine modely som neskusal, nakolko v mojom konkretnom pripade nema zmysel skusat iny model.

V pribehu som nezahrnul ze veduci predajne mal aspon zo zaciatku snahu riesit to a na druhy den po navsteve predajne mi volal nejaky technik z Ciech, ktoreho zaujimali vsetky technicke detaily toho co som pustal, aky FW som mal na telke, na com som to pustal a podobne. Ja som im vysiel v ustrety a podal som im pomerne vycerpavajucu odpoved, no riesenie mojej reklamacie to stale neprinieslo. Technika vobec nezaujimalo ako sa poriesi moja reklamacia, jeho zaujimalo akurat to, aby to vedeli detekovat a asi s tym nieco urobit do buducnosti. Preto som sa nasledne obratil na pravnika. Odmietal som byt dalej bez penazi, bez televize a este im k tomu zadarmo robit testera ich televizie a FW.... Dost som sa jej natestoval kym som ju mal doma a verte ze uz ma preto priatelka pomaly nenavidela. :-D :-D :-D


Pocas riesenia tohto problemu som sa odvselikadial dozvedel rozne pikosky o Samsungu, napriklad ze samotna montaz v Samsungu prebieha tak, ze brigadnici studenti holymi rukami skladaju panely a bezne nad nimi "zeru rozky ci keksiky" a ine specialitky.. :tleskani :tleskani
Slamka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 25. 3. 2011 14:31

Slamka „pikosky“ bych vynechal. Myslím, že toto není téma k zasmání. Tudíž je třeba řešit věci reálné a skutečné, které jsou prokazatelné. Ne, nějaké tvrzení typu „jedna paní povídala“.

Ano, pakliže by se jednalo o reálnou a doloženou skutečnost - je to něco jiného.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slamka 2. 4. 2011 19:12

No, hovoril mi to kamarat ktory bol v tej fabrike a videl to na vlastne oci... Nemam dovod preco mu neverit. :hm Ale uznavam, bez dokazu je to len JPP. :-))
Slamka
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků