co se ted da koupit - plasma 42" do 12tis.

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod burty s krenem 17. 4. 2011 18:44

ahoj,

tak jsem po precteni par veci tu se rozhodl, ze netreba full HD a ledky atp. A i v obchode se mi celkem zamlouval obraz plasmy. S tim, ze se mi do toho nechce vrazet 20tis, tak by plasma i mela mit lepsi obraz za tu cenu, nez lcd....

Jenze moc jich tam ted neni, koukam. Samsung mi nejak nesedl, takze pana nebo lg.
Je dobry napad nejak resit "novinky" na 2011? Jsou obecne vzdy lepsi?
Je tu treba novinka od panasonic. tx-p42c3e
http://www.mall.cz/plazmove-televize-15 ... -tx-p42c3e

Anebo lg-42pt353
http://www.mall.cz/plazmove-televize-15 ... lg-42pt353

Pripadne, mate nejaky typ z 2010, ktere se jeste daji a jsou dobre? diky
VW Golf VIIIC 1.5 eTSI 110kw
Ford Fiesta ST 1.5 EB 147kw
burty s krenem
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 4. 2011 18:51

Novinky obecne lepšie byť nemusia. Ale ten novy Panasonic je lepši ako jeho predchodca. A o celkom slušny kus. O LG zatiaľ žiadne informacie nie su.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burty s krenem 17. 4. 2011 19:17

myslis primo tento model nebo obecne ty panely se povedly?
VW Golf VIIIC 1.5 eTSI 110kw
Ford Fiesta ST 1.5 EB 147kw
burty s krenem
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 4. 2011 19:19

Konkretne ten model. Ale aj ine Panaky vyzeraju byť lepšie. Aspoň podľa recenzii.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burty s krenem 17. 4. 2011 19:43

aha. diky.
VW Golf VIIIC 1.5 eTSI 110kw
Ford Fiesta ST 1.5 EB 147kw
burty s krenem
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burty s krenem 17. 4. 2011 22:54

ted jsem si projizdel nejaky testy z toho vlakna Panasonic 2011. A vesme dobry, ale skoro vsude poor black a omezene nastaveni gamma ficur nebo jak to je. Zas jestli ja to poznam a za ty prachy...
VW Golf VIIIC 1.5 eTSI 110kw
Ford Fiesta ST 1.5 EB 147kw
burty s krenem
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 4. 2011 07:19

Nastavenie gamma ti nijako chybať nebude, jedine ak by si bol nejaky videofil, ktory sa potrebuje s nastavenim dosytosti vyhrať. Navyše ak to nastaviš podľa skalibrovanych hodnôt z recenzii, tak tam ma gamma idealnu hodnotu a tym padom sa už s tym hrať ani nepotrebuješ. Neviem kde v recenzii vidiš "poor black" keď podľa hodnôt je veľmi dobra. Konkretne u C3E je čierna po kalibracii 0.04 cd/m2 čo je veľmi dobry vysledok. A či je to 0,04 alebo 0,01 to okom nerozoznaš.
Mimochodom, extra hlboka čierna sama o sebe aj tak nie je až taka dôležita. Dôležite je aj to, aky kontrast je pri konkretnej urovni čiernej a aj stupňovanie šedych odtieňov, ktore su u tohto modelu veľmi dobre.
Čo z toho že maš dokonalu čiernu, ale objekty v tmavej scene sa ti zlievaju a nerozoznaš tam detaily? Takych televizorov je veľa, čo ale nie je väčšinou pripad plaziem.

Taketo recenzie su vyborne a veľa o tv napovedia ale zas ich netreba pitvať uplne dopodrobna. Ono totiž niektore veci su v nich take, ktore sa riešia na urovni optickej sondy. Ale ľudske oko taku rozlišovaciu schopnosť nema. Čiže niektore vysledky a porovnania tam su čisto teoreticke, no v praxi nemusia mať žiaden vyznam. Napr. saturacia farieb. V recenzii je dokonalejši (a lepšie hodnoteny) tv ten, ktory ma farby bližšie realite (prirodzene), no niektori jedinci maju radšej tie farby viac saturovane (farebnejšie, krikľavejšie) a just si tie farby prikrašlia, resp. s nastavenim vôbec nehybu a nechaju to na nejakom prednastavenom režime.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burty s krenem 18. 4. 2011 08:47

tady v tomto testu napravo v pro a proti maji "poor"
http://www.avforums.com/review/Panasoni ... eview.html

jinak jeste jedna otazecka. ta kalibrace. to si neco stahnu nekde nejaky program a podle neho to budu ja kalibrovat? zvladne to ne uplne super technicky typ? a ktery treba pouzit?
VW Golf VIIIC 1.5 eTSI 110kw
Ford Fiesta ST 1.5 EB 147kw
burty s krenem
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 4. 2011 09:22

To si však vytrhol z kontextu. Je tam poor FOR a plasma. Teda v ramci plaziem. Drahšie maju čiernu prirodzene lepšiu. V porovnani s väčšinou LCD je na tom veľmi dobre. V tabuľke maš, že ta čierna je good. Inak tu su ďalšie recenzie (aj s nameranou hodnotou), kde sa o nej vyjadruju inač: http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasoni ... 211056.htm, http://hdtelevizija.com/2011/02/15/rece ... -107-cm/8/. Tak teraz si vyber...

Kalibracia sa robi za pomoci optickej sondy. Samozrejme da sa aj pomocou testovacich obrazcov, ale sondou budu iba tvoje oči. Teda tebe to bude vyhovovať ale od dokonalosti (od toho čo TV skutočne dokaže) to môže mať ďaleko. Lenže to môže platiť aj opačne. Keď obraz skalibruješ (pomocou sondy) ešte to neznamena že to bude aj tvojim očiam vyhovovať. To už je vysoko subjektivne.
V každej takejto recenzi (resp. aspoň v diskusii v nej) maš uvedene aj nastavenia skalibrovaneho obrazu. Čiže stači to podľa toho nastaviť. A pripadne dokorigovať podľa potreby. Najlepšie by bolo samozrejme skalibrovať konkretny kus (môže sa totiž od recenzovaneho kusu lišiť), ale postači aj taketo nastavenie, tie kusy sa zas nejak diametralne lišiť nebudu. Ale zase zopakujem, skalibrovani obraz nemusi byť idealny pre konkretne oko.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burty s krenem 18. 4. 2011 10:47

a ma se to delat? ta kalibrace. rekneme, ze vybalim tv z krabice, zapnu, nahodim nejaky prednastaveny rezim a bude to pro me ok, tak to mam nechat anebo se to dela zcela bezne? v tech diskuzich pod recenzemi to vypada obcas, ze je to az nutnost, ale to taky muzou byt docela videofilove...
VW Golf VIIIC 1.5 eTSI 110kw
Ford Fiesta ST 1.5 EB 147kw
burty s krenem
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 4. 2011 10:59

To väčšinou aj v tych diskusiach videofily su. Kalibracia nie je vôbec nutna. Kalibraciou z toho len proste vymačkneš čo to da, a tie farby a ostatne veci budu najbližšie realite ako na danom tv môžu byť. TV bude proste nastaveny tak, aby boli všetky jeho parametre nastavene na najoptimalnejšie hodnoty, ale aby zaroveň jedna hodnota negativne neovplyvňovala druhu. Pokiaľ ti ale obraz vyhovuje aj po vlastnom nastaveni, resp. na nejakom prednastavenom režime nie je žiaden dôvod tv kalibrovať. Prednastavene režimy u mnohych dnešnych tv (zvlašť u plaziem od Panaka) su už nakonfigurovane pomerne dobre, kalibraciou docieliš len kozmeticke upravy.
Za pokus však nič nedaš. Môžeš sa s tym pohrať a použiť nastavenia z recenzii. Ak by si nebol spokojny, nie je problem nastaviť to po svojom, resp. dať defaultne hodnoty.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 18. 4. 2011 11:40

Nad Panasonic C3 uvažujem aj ja... čierna je v pohode - troška lepšia, ako na LED televízoroch. Nie je až taká super, ako na G30 a lepších plazma-TV, ale presnosť farieb a kontrast sú v porovnaní s podobne drahými LCD (a plazmami) veľmi dobré. Najpresnejšie farby by mal mať režim Kino /True Cinema/ - treba len troška pridať kontrast. Páči sa mi aj nízka spotreba. V SR sa dá kúpiť pod 420€, takže mi chýba už len došetriť peniaze :)
Ondrej Bobek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burty s krenem 19. 4. 2011 19:23

dik za postreh. ono jde i o to, ze jestli nekoukam spatne, tak on kdyz clovek pritlaci na cene o ne nevyznamnych 5tis., tak tam moc lepsiho nevidim podle me. to U30 ma full hd,ale jinak je zasadne lepsi? ja to nikde nevycetl. jinak za 15 dostanu 127cm uhlopricku. nic vic.
takze pak jedine sahnout na 20tis.+ a to je uz uplne mimo muj plan.
VW Golf VIIIC 1.5 eTSI 110kw
Ford Fiesta ST 1.5 EB 147kw
burty s krenem
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 19. 4. 2011 19:44

burty s krenem s tím nastavením/kalibrací obrazu je to tak. Není špatné si opsat parametry, které tester doporučí a nastavit je na TV jako základní. Následně si je upravit dle svého.

Mnoho lidí má TV nastavenu totálně špatně, ale je jim to jedno - jsou spokojení. To, že červená září do dálky, zelená je vyblitá, či modrá zabarvená jim je jedno. Stejně tak, že se dívají na přesvětlený obraz.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blaf 19. 4. 2011 20:58

zdravím,

přiživím se na tomhle vláknu ať nezakládám nové.

Co byste vybrali z následujícího?
http://www.mall.cz/plazmove-televize-15 ... -tx-p42c3e to je výše psaná plasma
http://www.mall.cz/lcd-televize-uhlopri ... 42pfl3605h
http://www.mall.cz/lcd-televize-uhlopri ... g-le40c550
blaf
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků