Prosím jakou 40-46" TV koupit

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod marian84 16. 5. 2011 16:05

ja si myslim ze to bude vsude... nejvic to zacal resit prave nejaky borec z Prahy, uz jsem to postoval na jine stranky do diskuse ale postnu to i sem (kdyztak presun do spravne sekce)
nejrozsahlejsi to je tady
http://www.highdefjunkies.com/showthrea ... ead/page60
pak tady
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthre ... st20420359
a pak v diskusi za recenzi na hdtvtest.uk
http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasoni ... 091079.htm
marian84
Junior

Odeslat příspěvekod Jose_cz 16. 5. 2011 18:04

Tak pánové a dámy díky všetkým hlavně Commodore64 (mal som doma pred 30-timi rokmi - bomba) ale dnes som venoval celé dopoludnie testom.Najlepšia biela - suveréne SHARP LCD Quatron 4farebný, dlho som sledoval (v niekoľkých predajňách) Pan G30 a vobec nechápem čo mi tu chcete o nej radiť. Obraz ma vobec nezaujal, vyblité zeleno-šedé lečo, pri Giro v SD som ešte nič horšieho nevidel. Funkcie na úrovni Samsungu pred 5 rokmi - neviem chcem byť objektívny ale toto. Tu je pre Commod stránka s vadami -http://www.tvfreak.cz/forum/archive/index.php/t-27700.html. Čo ma dosť prekvapilo tak to bol doporučovaný Philips (od Ryan) sice len 7605 a vyššie rady budú určite ešte lepšie. Moc slušný obraz a ako jediný sa netrhal pri nejakej ukážke rýchlo pohybujúcich sa rúk čínských tanečníc na celej obrazovke. To zas fuj Sam a LG. No bol som zo synom a záver pozorovaní znie jasne. Najlepšia biela 46 LED Sharp Aquos quatron letošní model a najlepší obraz s najlepším menu a funkciami, spotrebou, dizajnom a podsvieteným DO i s myškou bezkonkurečne Samsung UE46D6750. Sú ešte lepšie Samy s 800 HZ ale sú už dosť drahé. Plazmy sa vobec na prvých troch miestach neumiestnili, ocenily sme len niektoré lacné modely že sa na to za tie prachy dá ešte dívať - má to ale skoro vždy povojnovú úroveŇ výbavy a funkcií. Zlatým klincom predvádzania bola flashka predajcu v luxusnej špeciálke na ktorej mal hokej ČR - Rusko a nespustil to ani na PAN,Sam, Sharp a ani cez saťák. No stane sa...
Jose_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 5. 2011 18:19

Asi to nebude nahoda s tym Panasonicom, keď sa všade dočitaš, že ma vyborny obraz. Ale ine som chcel.
Každopadne, pokiaľ si si tie tv nemal možnosť nastaviť, taketo porovnanie ma takmer nulovu vypovedaciu hodnotu. Doma to budeš mať nastavene uplne inak, nech je reč o ktoromkoľvek TV. A teda aj vysledny obraz môže byť (a väčšinou aj je) diametralne iny. Nehovoriac o odlišnom zdroji signalu.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Jose_cz 16. 5. 2011 18:59

Samozrejme naprosto súhlasím akurát že ma zaráža (a je to určite aj tým sklamaním) to že sa mi ten obraz G30 vobec nepáčil. Je to už z diaľky vidieť že to je proste šedozelená plazma 3D. Má to taký nádych ja to v tom vidím a syn mi to potvrdil. Nechápem prečo to nie je biele. Samozrejme Sam ma vytiahnuté barvy ako v cirkuse ale to asi nie je problém stiahnuť, no biela je podstatne lepšia. Sharp mal bielu naprosto krásnú a čiernu tiež najlepšiu - mal však divnú modrú. No úplne ma u G30 dorazil SD signál ČT4 -Giro italia kde som si myslel že ide o špatný vtip. Bolo to teda v Datarte kde ich majú zhodou okolností vedľa seba. Sam v poho - teda to čo Led dokáže jak-tak zobraziť ale G30 maximálný propadák. Fuj ešte teraz sa trasiem. Je však možné že to je nastavením - tvrdia mi že sú všetky nastavené defaultne na optimum. Najväčšie kladné prekvapenie je ten tvoj Philips (ktorý som doteraz nejak nemusel), moc slušný obraz a jediný netrhal z LCD na tej predajni kde bol. Tam nebola G30. Tak neviem, samozrejme syn tlačí na Sama - to ovládanie (myš na DO), nadherné menu, net bez obmedzenia, mraky multimediálných funkcií,wifi - no proste taká ta moderna je naprosto nedostižiteľná u ostatných (samozrejme len tohtoročný Sam od 6.rady hore). Mňa zaujíma skor obraz(žijem v ČR nemám vuo na kláv. sorry). Mal som bombastickú lampu doteraz -plochú 16:9 (finlux) s krásnym obrazom ale sa pos... Pred 3 rokmi som ju chcel vymeniť za LCD ale našťastie deň pred dodaním z e-shopu som na nej videl skoky na lyžiach a nie reklamnú slučku ako dovtedy a skoro som sa pogrckal. Hneď som volal a zrušil to. Také tie vetvičky napichané pozdlž mostíka sa zlialy do jednej zelenej čiary no hnus totálny. Odozva asi 2 sek. No a tak som dosť opatrný vo výbere po dobrej vákuovej lampe.
Jose_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bechermeister 16. 5. 2011 19:11

Jose pre mna moj philips 7605 v datarte mal najhorsi obraz a trosku som sa s nim hral a nie a nie to vyladit. V tpd to bolo ine kafe ale, mali ho skoro perfektne nastaveny a tam to bola radost doladit. Porovnaval som ho so Sharpom a na nom sa tie farby proste vyladit nedali, aby posobili tak prirodzene jak na philipse, jedna vec je atraktivita farieba druha realita.
G30 som tiez videl v TPD, nebyt toho ze to bol stroposkop pri krasokorculovani tak ju berem, mala najlepsi obraz, najlepsie podanie farieb.
Mozno chyba kusu, skus ju pozriet v inom eletre.
nuforce udac-v2 -> tube amp missing -> hifiman re262.
s:flo2 -> amp needed -> hifiman re262.
bechermeister
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 5. 2011 19:27

Tak na SD sa staremu dobremu CRT nevyrovna nič. Takže tam si pohoršiš, či vyberieš plazmu alebo LCD. Tam ide o to, vybrať čo najmenšie zlo. No a HD vyzera dobre takmer na všetkom, takže tam je to viacmenej jedno. Ta funkčna vybavenosť u novych Tv je sice lakava, ale treba sa pripraviť na to, že nie vždy všetko funguje tak ako by si človek predstavoval. Je to skôr o riešeni problemov ako o nejakom pohodlnom fungovani. Ma to x funkcii, ale z toho minimum funguje tak ako by mal.
Dnes už je žiaľ kvalita obrazu, ale aj kvalita ako taka na druhom mieste. Dôležitejšie je kto vyrobi tenši tv, kto do toho nacpe viac funkcii, nezmyselne a nepozerateľne 3D ktore ma viac nedostatkov ako kvalit atd. Je to veľkych kompromisoch. Snaď s oled či laser TV svitne na lepšie časy.
Obrazovo je v ramci LED LCD na špičke Sharp, Philips pripadne Toshiba a aj niektore modely Sony. Korejci (Samsung a LG) to zas dohaňaju vybavou. Panasonic je niekde medzi (led lcd, nie plazmy). I keď samozrejme všetko je to zaležitosť konkretnych modelov v konkretnej kategorii. Tie Quattrony su fajn, ale ten štvrty subpixel naviac nie je vždy na osoh. Občas sa žlta farba pcha aj tam, kam by nemala. No ale každy model ma svoje muchy.

Po inych plazmach si nepozeral (LG, Samsung)?
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Jose_cz 17. 5. 2011 00:57

No konečne možem súhlasiť s celým tvojim príspevkom Ryan - (vtip ale i pravda zaroveň). Bohužial úplne si trafil to že vlastne ide o to vybrať čo najmenšie zlo. SD je ten problém pretože v HD (asi i preto že to je vlastne zobrazenie 1:1) je to úplne niekde inde. Ja som zástancom teórie že mobilom volám a fotím foťákom a nie naopak (jak je dnes zvykom) a na net mám PC ale nemožem mladému vysvetliť že mám rád krásny obraz a preto bude mať naša TV špičkový obraz a k tomu ale prevádzkovú debilitu osobitnej (v ČR - zvláštní) školy. Aj preto asi podvedomo hľadám kompromis.Tiež si viem predstaviť ako tie funkcie fungujú hlavne tie nové. Dnes ta flashka toho bola smutným dokazom. Aj preto som chcel poradiť - mám protichodné požiadavky a dobre to už dnes viem. Nie som odporcom (a ani nie priaznivcom) dnešných plaziem ale tie ktoré ma fakt zaujali sú dosť drahé (a zase dokola argument) ničím v menu a funkciách neoslnia. Koľkokrát im chýbajú už dnes bežné fičúrky. Samozrejme vo vyšších modelových radách je to niekde inde ale zase je to väčšinou o dosť predražené. No a potom ešte to super riziko a to je vlastne ten úplne konkrétny kus čo si kúpiš a jeho muchy. Sklamal ma vývoj oled (a nevypadá to moc dobre) tak dúfajme že príde pred holografiou ešte niečo iné.
Poraď ešte nejakú plazmu nech to možem uzavrieť. Mám tam toho Phil, 400 MHz Sam a Sharp quatro k tomu nejak= dve tri plazmy a rozsúdime to. Díky moc zatiaľ všetkým.
Jose_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marian84 17. 5. 2011 08:24

v HD (asi i preto že to je vlastne zobrazenie 1:1)

co tam je k 1:1?
Nie som odporcom (a ani nie priaznivcom) dnešných plaziem ale tie ktoré ma fakt zaujali sú dosť drahé (a zase dokola argument) ničím v menu a funkciách neoslnia. Koľkokrát im chýbajú už dnes bežné fičúrky.

které fičúrky?
IMHO nejvetsi chyba co delas ze porovnavas plazmy s LED/LCD v elektru kde maji osvetleni minimalne 500 luxu, to se proste neda a to doma nikde nemas...
marian84
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 5. 2011 15:58

Jose_cz píše:Nie som odporcom (a ani nie priaznivcom) dnešných plaziem ale tie ktoré ma fakt zaujali sú dosť drahé (a zase dokola argument) ničím v menu a funkciách neoslnia.

S tymto celkom nesuhlasim. Tie drahšie plazmy (napr. aj v cene G30) nie su o nič menej vybavene funkciami ako LCD. To čo vyrobcovia davaju do LCD, to iste davaju aj do plaziem. Tam sa to nijako neliši.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod commodore64 17. 5. 2011 23:46

Jose, G30 ma perfektnu ciernu. V noci, ked je tu uplna tma a jas dam na +1, nastavim dynamicky obraz a vypnem EcoMod, tak cierna na 99% SPLYVA s ramom obrazu. Chapes, co tym myslim???? Ziadna sedozelena ani fialova ani nijaka. CIERNA. Biela v tomto mode je taka silna, ze do 5-6 minut mi slzia oci a musim to stlmit. Pohorsujem sa nad tym, ze sa nechas odradit nastavenim z predajne. Ved ti predavaci nastavia vsetko tak, aby predali, co chcu a potrebuju predat.

Isotne si nekup plazmu, pretoze k nej citis neskutocny odpor. Ale netvrd mi tu na zaklade nejakeho chabeho pozorovania z predajne, ze toto nie je cierna. TOTO JE CIERNA!!! :grr:
Chyby, ktore ma tento TV, sa tykaju bzucania a ventilatorov. Prizvukujem, NIE OBRAZU.

Este jedna vec: vo vela recenziach som cital, ze defaultne nastavenie je otrasne a zlepsi sa to az s THX. Tak ja som asi iny, THX je podla mna nepouzitelny a pri nom sa stava cierna sedou, farby vyblite... Dnes som konecne osadil k TV HTPC, sprevadzkoval siet, vsetko slape ako hodinky.
commodore64
Junior

Odeslat příspěvekod ucetni1410 18. 5. 2011 00:16

ake používaš nastavenie obrazu ak nie thx. napíš
ucetni1410
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod commodore64 18. 5. 2011 10:22

Zobrazenie: Dynamicky; Kontrast: 35; Jas: +2; Sytost farieb: 37; Ostrost: 8; Teplota farby: normalne; Zive farby: zapnuty; EcoMod: vypnuty; Tlmenie sumu: stred; Advaced: Intel. frame creation: Maximum; Zistovanie rytmu filmu: zap; Vylepsenie rozlisenia: max; bocne pruhy: vysoky jas; 16:9 prevzorkovanie: vyp; posun pixelu: zap
commodore64
Junior

Odeslat příspěvekod Jose_cz 20. 5. 2011 12:05

No commodore64 ťažko si ju ja nastavím v Datarte alebo Elektroworlde. Ja im dám na základe tvojho príhovoru šancu prídem do predajne a fuj. Nedávno som si prizval zarytého plazmiča na posúdenie a keď videl moju vybranú Smasung UE46D6570 (on videl hlavne ešte lepšiu 8000) tak mi okamžite ponúkol jeho plazmu za pár korún s tým že ide okamžite do toho Sama. Keď videl tie funkcie (priznám je o IT maniak) tak sa skoro rozplakal kde už to dnes Sam má. Pre Ryan - neni to úplne pravda - myslím špičku a to je tohtoročný SAM led+ tak na tu výbavu žiadna plazma ktorú som videl nemá. Tak mi nejakú tú vybavenú plazmu poraďte. Hovoril som s babou na predajni o ktorej viem že predává telky viac než 20 rokov a sama mi potvrdila že lepšiu telku ako SAm model 2011 D8000 na predajni nemá. A všetky rozdiely mi ochotne popísala a vysvetlila. Dávali opäť Giro d´Italia (záznam SD) a na všetkých plazmách i väčšine LED to bola fakt strašná tragédia. Dnes mali dostať najnovšie modely 2011 LED Samsungov tak to všetko ešte raz omrknem. Pre Ryan - videl si vobec tu SAM 46D8000 (alebo 6750) vrátane funkcií a menu??
Jose_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 5. 2011 12:23

Hral som sa s ňou niekoľko hodin. Takže ano videl. Obrazovo ma to nijako nešokovalo. Z davu nijako nevytrča. To je ale o osobnych prioritach. Mňa na akomkoľvek televizore zaujima jedine kvalita obrazu. Akekoľvek funkcie a vybava su mi ukradnute. Načo mi to je, keď všetko to iste (a ešte ďaleko viac) mi poskytuje PC, kde to s istotou na rozdiel od TV funguje na 100%.
Mimochodom to iste čo je v lcd Samsungoch je aj v plazmach Samsung. Čo ma LG v lcd, ma aj v plazmach, čo ma Panasonic v lcd taku istu vybavu maju aj plazmy. Neporovnavaj však medzi sebou vybavu tv rôznych vyrobcov. Takže ta vybava +/- rovnaka určite je. Ako priklad si môžeš u Samsungu porovnať lcd D8000 a plazmu D8000.

Predavačov by som bral s veľkou rezervou (česť vynimkam). Buď ti narozpravaju to, čo chceš počuť alebo to čo ti narozpravať potrebuju. A tiež väčšinou nemaju o vyrobkoch šajnu a trepu nezmysli. Dokonca v mnohych pripadoch nie su schopny naučiť sa dokonca ani letakove informacie a trepu koniny. A ty zistiš, že vieš o tom všetkom viac ako oni len z toho, čo si si prečital niekde na nete. Tym netvrdim, že je to pripad predavačov na ktorych si natrafil aj ty, len prave kvôli tomu všetkemu je ich treba brať s rezervou.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Jose_cz 20. 5. 2011 16:46

Máš absolutne pravdu s tými predavačmi ale táto baba to už robí mnoho rokov - okolo revolúcie začínala v obyčajnom veľkom elektre. Inak ti niekedy trepú až technické kraviny.S tou výbavou to myslím tak že keď sa ti páči výbava LED-ky Sama tak určite ju nemá Pan plazma a keď ju má plazma Samsung ale ten ja už vobec nechcem. Problém mám ako som už vysvetloval že chcem dať tú telku potom do izby synovi a kůpiť si väčšiu uhlopriečku a možno aj vyššiu radu (ktoré sú teraz drahé ako sviňa). No a nechcem byť sviňa voči deťom že kvoli cene kúpim teraz šmejda a ja si kúpim potom niečo nadupané a potrestám ich posunutím TV v rodine. Syn je silno počítačový maniak a trvá na tých Samsung pixovinkách. Celý moj problem - ja soft ani 3D , ani nahrávanie nepotrebujem mám v obývačke PC a Dreambox. No a k tomu ma žiadna plazma do 30 tis. zatiaľ neoslovila. Kúpim kľudne plazmu ale chcem mať v nej soft a menu + DO samsung 2011.
Jose_cz
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka