Prosím jakou 40-46" TV koupit

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jose_cz 15. 5. 2011 16:06

Dobrý den, mám strašné trauma čim nahradit dosluhující TV. Po mnoha návštěvách prodejen i diskusí jsem vybral Samsung UE40D6530 ale nejsem o tom až tak přesvědčen. Prosím o radu i neúnavmé plasmatiky s jejich jinak už mrtvou technologií :D
Jose_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 5. 2011 16:22

Na zaklade čoho tvrdiš, že je plazma mrtva technologia? Veľmi rad si "vypočujem" tie argumenty.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jose_cz 15. 5. 2011 16:45

Tvrdil to pán v obchodnom reťazci ale ja som myslel práve presne to čo si teraz urobil. Neporadil si mi, neodpovedal si na otázku vobec ale "plazma" je fakt doležitá, že? To čo tu aj inde predvádzaju obhájci plaziem je vrchol. Nepoznám inú skupinu (možno ešte rudokožci) kto je tak zažraný až nenávistný. Ja som tam dal smajlíka a napísal som to len pre odlahčenie témy. Inak beriem aj plazmy s ich tristo chybama.
Jose_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 5. 2011 16:50

Aký máš signál? Sledovacia vzdialenosť? Cenový limit?
anonymni

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 5. 2011 16:59

To su len žvasty. Pan v obchodnom reťazci ti bude vychvaľovať do neba to čo potrebuje predať, resp. to na čom najviac zarobi.
Len pre uzavretie "problemu", cca pred pol rokom otvoril Panasonic novu tovareň na plazmy, najväčšiu v historii. To len na zamyslenie, či by tlačil miliardy dolarov do niečoho čo je mrtve. A po ďalšie, podľa poslednych vysledkov predaj plaziem celosvetovo rastie. Takže odpovedz si na to sam.

Mimochodom nie som plazmofil, ani žiadnu doma nemam. Vychadzam však zo skusenosti a faktov (recenzie a vysledky namerane sondou). To len aby si ma z niečoho neobviňoval.
A vec sa ma tak, že aj LCD maju svoju kvalitu, ale oproti plazme si za porovnateľnu kvalitu riadne priplatiš.
Inak taketo veci na "odľahčenie" vyvolavaju často flame. Takže sa potom nečuduj, keď s tym začinaš.

Teraz k veci, neuviedol si rozpočet, sledovaciu vzdialenosť, zdroj signalu ani použitie. Preto som sa ku konkretnym veciam nevyjadroval. Takže ani tu sa nečuduj, že som reagoval na niečo ine. Uviedol si len konkretny model, a ak si ho videl a pači sa ti, nepotrebuješ naše požehnanie, nikto ti ho nebude vyhovarať. Ak uvedieš tie zaležitosti o ktorych som pisal vyššie, potom sa môžeme baviť k veci.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jose_cz 15. 5. 2011 17:02

Mám saťák Dreambox 800 HD a vzdialenosť zhruba 2,8 m, cenový limit do cca 30 tis Kč (asi 1200 éčiek)

-- 15. 5. 2011 18:11 --

Ryan, Ryan - mám sš i vš elektro slaboprúd poznám technologie a sledujem aj trendy (aj preto som provokoval - ale fakt sa mi to nepáči od plazmičov) ale chcem kúpiť dobrý TV a nie poučovať o technológiách. A to na základe doporučení a osobných skúseností a nie provízií predajcov. Model som uviedol pre náhľad toho čo by to zhruba malo byť. Mať kopec peňazí tak sa nepýtam a kúpim niečo v najvyšších triedach kde asi nie je taký rozdiel. Poctivo som obišiel aj plazmy - výbava (net, funkcie, lan) nič moc, obraz väčšinou vyblitý, odlesk jak prasa, spotreba jak miešačka a keď za niečo stojí tak je drahá ako Karlštejn.
Jose_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 5. 2011 17:54

Napr. Panasonic P42G30E nie je ani drahy, ma xy funkcii ako každe LCD v podobnej cene, ma antireflexny povrch (mimochodom leskla je aj väčšina LCD, hlavne LG a Samsungy) a taky obraz najdeš až u oveľa drahšich LCD. Spotreba je porovnateľna s LCD, i keď u led je o niečo nižšia. Tv sa však nekupuje aby si šetril energiu. Tie vyblite farby su v skutočnosti prirodzene, a ak sa nepači, daju sa bezproblemov "dosytiť" nastavenim. Tu maš aj nejake relevantne recenzie, môžeš študovať: http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasoni ... 091079.htm, http://hdtelevizija.com/2011/04/11/rece ... 0e-107-cm/. To len na ilustraciu kvalit mrtvej technologie a aj jeden (ten najviac) z odporučanych modelov. Ma to samozrejme aj svoje muchy, ale oproti cenovo porovnateľnym LCD ich je podstatne menej.

V ramci LCD by bol najlepši nejaky direct led model s local dimmingom, bude to lepšie riešenie ako edge led. Tam je to ale len o LG. Model 42LE8500 je dobry ale už sa dopredava a ďalši je LX9500, ten je ale až 47". Potom už Philips 40PFL9705H, čo by bola najlepšia voľba, ale už je nad limit.
Z edge led pozri napr. na PHILIPS 40PFL8605H (alebo 46"), Sharp 40LE814E/824, Sony 40HX800, Sony 40EX720 pripadne nejaku Toshibu.
Naposledy upravil Ryan Giggs dne 15. 5. 2011 18:10, celkově upraveno 1
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod commodore64 15. 5. 2011 18:04

Jose_cz: To je absolutna blbost, co tu pises. Mam 42G30. Farby su plnohodnotne, jas ako na LCD (cca 160 cm/m2), uzasna cierna (0,06 cd/m2) a cena 730€ absolutne primerana. V izbe mi na TV priamo svieti rano slnko a nevadi to. Funkcie velmi nadstandardne hlavne vdaka nahravaniu na HDD. Navyse zakladny rozdiel oproti LCD a LED LCD je vyborny obraz v SD. Spotreba 130-140W absolutne porovnatelna s LCD. Plazma je navyse cenovo dostupna na rozdiel od slusnych LED panelov.

Teraz jedno priame porovnanie: kamarat si presne ked ja kupil LED Samsung UE40C6510 za tusim 850€. Ja mam osobne Skylink cez Dreambox ale aj taku obycajnu cinziakovu kablovku, ktoru ma aj kamos. Unho je to nepozeratelne a musi si kupovat Skylink. U mna ten TV premeni ten shitovy obraz na celkom obstojny SD. Jeho TV nema nahravanie na HDD, co je velmi vyuzivana funkcia. Ja som dal o 120 € menej za o 2" vacsi obraz a mam viac funkcii. Navyse nebojujem so ziadnym cloudingom, mam ovela lepsiu ciernu, SD obraz... Spotreba 120 vs. 140W - zanedbatelny rozdiel.
commodore64
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumix22 15. 5. 2011 21:04

Já osobně jsem už taky 42G30 viděl a měla fakt výborný obraz. Takže žádná vyblitina, jak tu píše Jose_cz o plazmách se nekonala. Tak dobrý obraz jsem už dlouho neviděl, a to jsem jí měl možnost přímo porovnat s 42G20, která stála vedle ní. G30 měla o třídu lepší obraz než G20. Ten pokrok o proti G20, tak byl dost znatelný.

commodore64: Mohl by jsi sem napsat nějakou recenzi na tu tvou 42G30? Nejlépe jako samostatné vlákno. Moc by mě tvé postřehy a hodnocení zajímaly. Zvažuju taky koupi nové telky.

Podle toho, kde by telka v pokoji stála by to byla bud': místo č.1: Panasonic LED LCD 42E30 nebo PDP Paňas 42G30, místo č.2: Paňas 37E30. Čili místo č.2 má asi o 0,5m kratší pozorovací vzdálenost než místo č.1, proto by do něj případně šla i o 5" menší úhlopříčka. Pozorovací vzdálenostI: Místo č.1 2,7m a místo č.2 2,2m. TV by se využívala k: DVB-T (mpeg-2/4), DVD, BD, DivX a fotky. Co si chlapi myslíte obecně o E30 a o duelu E30 vs. G30? Do které z nich by jste šli v mém případě? Obrazově na tom bude určitě líp G30... :hm
lumix22
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod commodore64 15. 5. 2011 21:55

Neviem, ci by som dokazal urobit ucelenu recenziu. Ale dam ti nejake zachytne body. Vyberal som TV asi mesiac, takze som sa tomu dost venoval.

42G30:
42": nasa obyvacka ma 3,7 x 4,9 m a velkost 42 uplne staci. Povodne som chcel 46". Teraz som rad. Akurat si uzivam finale :)
obraz: Je fakt vyborny. Viem to priamo porovnat s 42S20, ktoru ma otec. KONECNE nie je biela seda. Ak vypnes ECO mod, kontrast hore, tak mas z toho svetielkujucu bielu ako z LED. Cierna na urovni 0,06 cd/m2 je perfektna. Aj v noci.
Ovladac: Skoda, ze ho Panasonic trochu neinovoval. Napr. podsvieteny by bol paradny.
Design: je osobna vec, mne sa velmi paci. Konecne to pohli dopredu. Ram je tensi, na hlbku podla mna tenky. Samozrejme s LED tazko porovnavat.
SD: - je to, co LCD a LED asi nikdy nebudu vediet tak, ako plazmy. U mna to bolo dost dolezite, nakolko dost bezi Skylink/CSlink. Okrem Skylinku mam moznost pripnut analogovy signal z cinziakovej kablovky, ktora je vedena 30-rocnym hlinikom. Na LCD takmer nepozeratelne. Ale aj s tymto sa G30 popasovala majstrovsky ako dnes Cesi s Rusmi v hokeji.
Bzucanie: hadam jedine slabe miesto tohoto modelu. Mam malu dceru, takze v noci idem na "low profile", a bzucanie pocujem, ked mam hlasitost 13 a nizsie. Tuto dost vaznu chybu som vymenil za ostatne velke vyhody v podobe perfektneho obrazu a idealnej ceny 730€ (17.000 Ck?). Povodne som mal vybrany LCD TV Samsung C630 alebo LG LD750 alebo Sony EX500. Na inom fore chalanovi G30 nebzuci. Mne osobne sa to uz nechcelo menit.
HD: no comment - absolutorium. Panasonic ruleeez :)
Vybava: statocna, bohuzial som nemal cas vsetko testovat. Dnes som si prehral z USB HDD filmy v HD a luxusne mi ponukol vyber tituliek aj zvukovych stop. Akurat s RIPom Transformers sa popasovat nevedel. Zvuk DTS ani AC3 mu problem nerobi. Vdaka mojej neschopnosti nastiknut dobre LAN kabel v zasuvke v stene, neviem overit ani DLNA a ine uzitocnosti. V plane je napojit tam HTPC, ktore uz mam pripravene. Planujem sa hravat aj hry, udajne je toto vhodny TV na hry.
Zvuk: Je slusny. Ale samozrejme v ramci moznosti. Necakaj od toho zvuk drevenych reproduktorov. Ja uz mam v pivnici pripravene Jamo 5+0 a cakam na kupu AV receivera.
commodore64
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jedlom 16. 5. 2011 07:50

Presne G30 mam v hladaciku aj ja vzhladom na priaznivu cenu :-) Este mam ale 2 nedoriesne veci, na ktore sa chcem opytat:
1. 42'' alebo 46'' - vie niekto, ci je tam nejaky rozdiel v kvalite obrazu?
2. G30E alebo GT30E - oplati sa priplatit si za 3D kvoli lepsiemu procesoru a tym aj spracovaniu obrazu?
jedlom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marian84 16. 5. 2011 11:04

no kazdopadne bacha no tohle:
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=20420359#post20420359
a zatim s tim panasonic nic delat nechce, pry to je feature...
marian84
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 5. 2011 11:08

1. nejaky rozdiel tam asi bude no pochybujem ze to okom dokazes rozlisit.
2. v tomto pripade sa to skor neoplati. Jedine ak fakt tuzis po 3D. Na 2D ten rozdiel cene zrejme nezodpoveda. Vedla seba som ich sice nemal, ale recenzie tak vravia.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumix22 16. 5. 2011 13:20

Ryan: Jak by jsi srovnal G30 a E30 a do které z nich by jsi případně šel, kdyby jsi byl na mém místě. Viz. výše příspěvek o nové TV...
lumix22
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 5. 2011 14:55

Hm... pokiaľ bude vyrazne prevladať SD, volil by som plazmu. Ak bude zastupene relativne hojne aj HD, tak kľudne aj E. Avšak stale plati, že G30 ma obraz lepši, prirodzenejši. Predsa len led prave parketou Panasonicu nie je. Z led by som asi vyberal inde.
marian84 píše:no kazdopadne bacha no tohle:
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=20420359#post20420359
a zatim s tim panasonic nic delat nechce, pry to je feature...

Otazka je, či sa to vyskytuje aj na "našich" modeloch. Zatiaľ sa o ničom takom na našich forach nešuška.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků