Jak velký televizor a v jaké ceně máte, či chcete koupit?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Jak velký televizor máte, či chcete koupit?
27" a menší (TV/monitor) 3 %  2%  [ 3 ]
32" 19 %  18%  [ 19 ]
37" 11 %  10%  [ 11 ]
40" až 42" 29 %  28%  [ 29 ]
46" až 50" 24 %  23%  [ 24 ]
50" a větší 17 %  16%  [ 17 ]
Celkem hlasů : 103

Odeslat příspěvekod dastydh 25. 5. 2011 11:32

televizi nemam ani si ji nechci koupit, to anketa ale neresi
dastydh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DoubliQ 25. 5. 2011 15:34

Máme model UE40C7000 od Samsungu. Je to model z minulého roku. Stále kolem 30 tisíc. Líbí se mi na ní hlavně kvalitní obraz, hezký design a zpracování menu. Trochu lituji velikosti úhlopříčky (40"), která zpočátku vypadala jako dostačují (přechod z 32") a také aktivního 3D. Brýle jsou drahé a po chvíli bolí oči. I když Samsung sliboval více aplikací v Internet@TV, tak jsem se stále nedočkal nějakých zajímavých. Jen pár desítek a s velmi omezenými funkcemi. Asi si počkáme na snížení ceny aktuálních Smart modelů a tato TV poputuje ke mně do pokoje.. :)
DoubliQ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ozzy2 25. 5. 2011 18:52

Mám dvouletou HD ready plazmu Samsung PS42A457 . Tehdy stála cca 17000 kč. Zatím měnit nehodlám.
Není špatných odpovědí,jsou jen špatné otázky.
ozzy2
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod conan666 25. 5. 2011 22:18

Mám plazmu od Samsungu G20 50 palcov - 3D nechcem, v súčasnej podobe škoda peňazí. Inak je to TV snov, za tie peniaze úžasný obraz.
Panasonic TX50G20, PS3 slim, Xbox360, AV Samsung HW770S
conan666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rip-rex 26. 5. 2011 10:19

Mám starou dobrou Teslu Color 439 s uhlopříčkou 67cm a jsem naprosto spokojen. Původní cena v roce 1989 byla 18 500Kč. Měnit TV budu až v případě, že tato odejde, dřív nemám důvod.
rip-rex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 28. 5. 2011 23:22

ad anketa: až na to v rozpočtu přijde řada (měsíc nebo desítky měsíců), poohlížím se po tv 37" a více, 1080p, kvalitní obraz, připojenou k pc a používanou pro koukání na filmy z pc + avreceiver 5,1. a pro polovičku seriály v tv a pro mě zprávy. Dnes taková tv stojí 20 kkč, což je nepřiměřeně hodně na to, co jsem ochoten za ten užitek/zábavu dnes do čumbedny investovat. čumbedna má pro mě hodnotu/užitkovost/zábava-factory nižší než muj chytrý mobil. ano, tak malou hodnotu pro mě tv má..

Až na pár vyjímek v pozemním vysílání nic zajímavého 99% času nedávají, platit stokoruny za satelit u kterýho nebudu sedět se mi taky nechce (zabavnost se mi nezvýší o tolika a hlavně vysedávat u půlnudného pořadu nebudu, do půjčovny dvd to samé (internet to jistí)), takže na co dávat za tv výplatu, dvě tři? na ho*no.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rub1kon 30. 5. 2011 21:14

Mám plazmu HD ready Panasonic a 90% sledovaného zdroje jsou SD pořady. S kvalitou HD spokojenost a SD obrazu rovněž, až na jednu věc - ve dne obraz vypadá jako když TV mele z posledního - tady je 12 let stará malá 55cm CRT TV pro všední podmínky stále králem.

LCD LED TV:
Samsung, LG, Sony 40"-46" do 25.000,- cenu beru i s ročním poklesem jejich hodnoty kdy je obvykle "už" přijatelná.

PDP:
Panasonic 42" (řada S,G) do 20.000,-

Nezajímá mě:
-Nahrávání na usb disk - problém autorských práv.
-Multimédia - multimediální funkce řeším externím zařízením a tedy plně funkčně na rozdíl od současných možností TV.
-podprůměrně zobrazující modely TV

Zajímá mě:
-3D funkce, spíše pasivní - nižší cena, lepší komfort, z aktivního mám trochu obavy z možných zdravotních problémů.
-Připojení na internet a PC je pro mě zajímavá volba, ale s touto funkci nemám zkušenosti. Každopádně musí být "user friendly" a tedy neodrazovat od používání.
-DVB-T2, DVB-S2 výbava tunery
-Kvalita zobrazení SD kanálů, upscaling - toto především u LCD kde je dost proměnlivé podání.
-Typ povrchové úpravy panelu - lesklý, matný. U matného subjektivně hodnocená jeho účinnost např. - lehká, střední, vysoká
-Naměřená spotřeba a za jakých podmínek - hodnota jasu cd/m2 a typ pořadu - zpravodajský pořad nebo přírodopisný byl vhodný materiál. Hlavně ne filmy typu Dark Knight...Tento bod je směřovaný hlavně na plazmy TV kde se naměřené hodnoty internetových recenzentů neshodují s těmi mými.
- rovnoměrnost Edge LED podsvícení
rub1kon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jjando 1. 6. 2011 19:16

Vážený pán Jaromír Puk ďakujem za tému.
Chystám sa kúpiť TV (zobrazovací panel) veľkosti 42". Stále niesom rozhodnutý, či plazmu alebo LCD. V neprospech plazmy je,že vnímam jej blikanie na veľkých svetlých plochách a niesom sám.
viewtopic.php?f=1703&t=1126502
Bolo by vhodné testovať TV (plynulosť dynamických scén) aj na zdroj signálu 1080/50i (HD satelitný príjímač). Aby bolo porovnanie opakovatelné aj pre čitateľov,ako zdroj kvaliného videa je vhodná FTA stanica Astra Demo (23,5E;11720;H;9/10;27500), kde rovnaké videoklipy opakujú celé mesiace dokola.
Za dôležitú tiež považujem schopnosť TV spracovať korektne(1:1) signál zPC gr.karty 1080/70p a viac (Sharp série LE600 spracuje aj 1080/70p,čo je pre hráčov hier zaujímavý parameter,
ktorý sa však v špecifikácii nedočítajú).
jjando
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod richie 9. 6. 2011 20:57

mam 50PK760 .. ale stacil by aj 50PJ650 ..
Opel Insignia B ST 1.5/121; VW Sportswan 1.2 (Astra G Caravan 1.6 Twinport-Z16XEP; Corsa C 1.0; Octavia liftback II/1.9tdi -> III/1,6TDI-> IV/1.5TSi )
richie
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod baddik 9. 6. 2011 23:46

Mám PIONEER 507xa ,ůhlopříčka 50 palců,3 a půl roku starý.Taky bych dal výměnu za 60 palců ve 3D ale bohužel obrazově ani dnešní plasmy na PIONEER nemají.Tak mi asi ještě dlouho zůstane.
baddik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lumix22 10. 6. 2011 07:27

Měl jsem v merku Panasonic TX-L37E30, který by šel do mého pokoje, ale bohužel jeho koupě v této sezoně nevyjde, jelikož je třeba koupit nový pc. Starý PC se už jaksi sype a hraje mi dost na nervy. Takže koupi nové TV bych viděl někdy za rok až budou modely 2012. Dříve to bohužel nevyjde. :-)
lumix22
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků