Prosím o radu s výběrem LED TV dle mých parametrů

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 10. 2011 19:11

Tych 600 Hz u plazmy s blikanim nesuvisi.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 7. 10. 2011 21:06

stan.mclaren jestli chceš nahradit 100Hz Finlux, pak budeš muset přitlačit v ceně :-) Obraz není jen o HD rozlišení.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stan.mclaren 8. 10. 2011 19:52

Ja viem ,chcem pekny obraz bez blikania a dobru pohybovu ostrost idealna by bola mala spotreba a
tichy tv bez bzucania ale budem musiet spravit kompromis a asi budem musiet kupit plazmu panasonic aspon 46G30. 3Daj tak nebudem vyuzivat.
Vase opdporucania v cene okolo 700€? LG plazmy sa mi tiez pozdavaju ale pana ma asi lepsiu ciernu a menej ten pamät. efekt...

http://www.andreashopsala.sk/internetov ... x-p46g30e/
stan.mclaren
Junior

Odeslat příspěvekod koupi79 4. 2. 2012 10:41

Měl bych dotaz měl jsem starou TV značky THOMSON a propojená byla přes SCART DVD a Satelitem.A při zapnutí DVD nebo SAT se TV automaticky sepla a při vypnutí zase vypla pořídil jsem philips 37pfl4606h tam to nedělá.
PROČ??? propojení bylo přes SCART.
ještě to zkusím na philips 40pfl5606h ale nevím.
Že by nějaká nekompatibilita třeba s Panasonic by to běželo ? nemá s tímhle někdo zkušenost.
Děkuji Tom
koupi79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 4. 2. 2012 14:43

TV značky Thomson se umí zapínat řídicím signálem ve SCARTu (také mám starší malou TV Thomson v ložnoci, krou si STB umí zapnout přes SCART). Myslím, že to není standard tohoto rozhraní, ale typická funkce této značky. Standardem je, že se tímto řídicím signálem zapnutá TV jen přepne do AV režimu. A pokud to Philips neumí, tak nemá smysl se ptát, proč.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod koupi79 4. 2. 2012 19:36

Mohl by někdo napsat kdo má PANASONIC TV jestli to umí??
Děkuji
koupi79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 4. 2. 2012 19:40

Stary Panasonic to neumel. Ale jak mi taky davali kdysi STB, tak jsem se schvalne na to ptal, a taky rikali, ze to snad umi jenom Thompson.
Jak koukam, tak meli pravdu.
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koupi79 4. 2. 2012 19:58

no jenže thomson už TV nedělá tak možná jen SONY co vím že to uměla aspon staré modely
koupi79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 4. 2. 2012 21:40

Panasonic ma Q-link, otazka je do akej miery je to kompatibilne s vyrobkami inych značiek. V ramci Panaka to funguje.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumix22 5. 2. 2012 12:24

Jám mám doma 2 CRT Panasonic (obě mají Q-Link), obě mají něco málo přes 10let. Ke každé telce máme připojený DVD přehrávač od Panasonicu a k jedné VHS rekordér Panasonic s Q-Link a k druhé telce DVD rekordér panasonic s Q-Link/Viera Link. Dále máme k jedné telce připojený STB od UPC a k druhé DK od Panasonicu. Když zapnu kterýkoliv z přístrojů, krom VHS Rekordéru, tak se obě telky automaticky přepnou na příslušný AV vstup. Po vypnutí přístrojů se AV vstup automaticky přepne z5 na TV vysílání.

Není to ani tak výsada značky, ale spíše plné osazení všech pinů na scart vstupu. Né všechny piny jsou vždy zapojeny. Některé TV nemusí mít zapojen PIN č.8 (Vstup přep.sig.TV-Monitor), takže se to musí na TV přepínat ručně na AV vstup. Problém ani tak nemusí být v telce nebo externím zařízení, ale v kabelu. Né všechny scart kabely jsou nebo byly plně osazeny. Taky se může stát, že některý z vodičů ve scart kabelu může být přerušený nebo vypadnutý z pinu a proto nefunguje to sepnutí vstupu na TV. TV od Panasonicu měli co vím vždy plně osazené scart konektory. ;-)

http://www.bucek.name/stranky/ruzne/zap ... tory/SCART
lumix22
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 5. 2. 2012 12:34

Mi zase TV Panaka prepnul Panasonic VHS, Pioneer rekorder, Pioneer DVD pres scart normalne (kdyz byla TV zapnuta).
Dokonce ten rekorder dokazal tu TV i zapnout a prepnout na spravny video vstup.
Nicmene treba ten STB Cinx-5000 (od UPC) umi TV pouze prepnout, ale uz ne TV zapnout (i kdyz je plny scart).
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 2. 2012 13:21

lumix22 píše:Není to ani tak výsada značky, ale spíše plné osazení všech pinů na scart vstupu.
Lenže keď piše, že s Thomsonom mu to funguje a s Philipsom nie, tak v kabli asi problem nebude.

koupi79 píše:no jenže thomson už TV nedělá
Thomson tv robi.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koupi79 5. 2. 2012 19:38

Ještě bych doplnil že jsem zkoušel i DVD od philipsu a taky nic vůbec to nereagovalo.
Máš pravdu TV Thomson vyrábý jen mě to nenašlo ve vyhledávači,ale moc jich nedělá
koupi79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 2. 2012 19:41

No, tych modelov ma celkom dosť: http://www.thomsontv.eu/led-screens
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumix22 6. 2. 2012 00:27

Ryan: psal jsem to spíše v obecné rovině. Může to být jedna z obecných příčin proč to nemusí fungovat. Ale není to tento případ. Philips asi plně neosazuje své scart konektory u svých TV a dalších zařízení. Pamatuju si, že kdysi měl jeden z kámarádů CRT Philips a VHS rekordér taky od Philipsu (propojené scartem) a vždy když chtěl koukat na VHSky, tak musel na TV zvolit ručně AV vstup, protože video vstup samo neseplo. Philipsy měli (možná ještě dosud mají) u svých zařízení majících scart tento neduh. Ale nebyl to neduch jen značky Philips. Myslim, že s tím mělo problém více značek. Třeba GoldStar (předchůdce LG) to taky neuměl...

U Panasonicu je to pohoda. Když chci sledovat VHSku, dám play a zapne to jak TV, tak Video, přepne se to samo na příslušný AV vstup na TV, pak pustí film a můžu koukat. Stačí zmáčknout jediné tlačítko. Když se vypne TV, vypne se s ní i video. ;-)
lumix22
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků