LED TV bez cloudingu ?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MrPierc 4. 8. 2011 19:07

Dobrý den, mám SAMSUNG UE40D5500. S TV jsem spokojený, ale štve mě ten clouding. Vím, že to má většina LED, ale je i nějaká jiná značka či typ, která tento neduh opravdu nemá ?!!! Asi jí vrátím bez udání důvodu ( do 14 dnů ? ) a vezmu jinou. Nebo to nemá cenu a je to u všech LED ? Sice to všude píšu, že jsem spokojený, ale přeci jenom ve mě hryže, že za 15 tis, to fleky nemá mít !

Požadavky:
1) BEZ CLOUDINGU !!!
2) LED TV 40" - 42" v černé barvě
3) Budu přehrávat filmy z externího HDD, takže potřebuji podporu formátu divx, xvid, mkv, ripy ... + hraní na PS3, takže dobrou odezvu
4) Cenová relace okolo 15ti tisíc

Děkuji za rychlou odpověď !

* Nebo mám jít do Plazmy ? Jenže Plazma na PS3 hraní ? Všude čtu, že to vypaluje obraz a spotřeba je obrovská ! Je to jen předsudek nebo kus od kusu ?
MrPierc
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrPierc 4. 8. 2011 20:47

Tak asi půjdu do plazmy Panasonic TX-P42S30E = http://plazmove-televize.heureka.cz/pan ... x-p42s30e/
MrPierc
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 8. 2011 20:58

Všetky LCD televízory s edge led podsvietením majú viac-menej problémy s rovnomernosťou podsvietenia a záleží aj kus od kusu. Môžeš mať aj s min. cloudingom ale aj naopak.

Z LCD s cloudingom nemajú problémy FullLEd modely s local dimmingom (led diódy za panelom), síce aj tieto modely majú svoje neduhy (ako napr. banding). Lenže je to iná cenovka.
anonymni

Odeslat příspěvekod MrPierc 4. 8. 2011 21:08

Takže plazma žádný problém s černou a spotřeba plazmy ( kterou uvádím ) nebude mít spotřebu jako mrazák ? :-)
MrPierc
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 8. 2011 14:35

Priemerna spotreba plazmy v 42" je pri nastaveni na domace podmienky maximalne 150W. Nie, nie je to ako mrazak.
Na občasne hranie hier je plazma ok. Problem by bol, ak by plazma služila ako monitor k PC (web, word...).
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod player 5. 8. 2011 16:56

Problem plazmy neni cerna, problem plazmy neni spotreba a dnes uz ani nejake vypalovani obrazu. Problem plazmy je neprijmene blikani jasnych ploch a greenghosting. Cili ackoliv je plazma dobra na hry z hlediska nuloveho input lagu, tak naopak je na hry nevhodna diky greenghostingu. Na druhou stranu pokud nekdo nevnima blikani plazmy, pak pravdepodobne nebude vnimat ani ty zelenave mzitky na kontrastnich prechodech. Je treba si to vyzkouset.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BOSSHUGO 5. 8. 2011 18:11

A netušíte někdo jak je to teda stím cloudingem u Samce UE40D6510, ten má už snad nějaký Smart LED? O víkendu jsem ho zahlídnul v Electroworldu a bílá tekla mězi 50 černými byla pro mě láska na první pohled :-) Šel jsem se podívat na Philips 8605 s Ambilightem, protože ten Ambilight už mě lákal před 4 lety, když jsem kupoval první velkou telku, ale bílý samec mi udělal v hlavě guláš :-))
LG 42PC56 - HDMI - LG DVX298H ... Philips PDL 7906H
Od 12.1997 Motorola d170 >Ericsson T10s >Motorola v3688 >Motorola v8088 >Samsung V200 >Samsung D900 >HTC Wildfire >Alcatel OneTouch Idol 2 Mini S >Xiaomi Redmi 3S
BOSSHUGO
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 5. 8. 2011 19:00

D6510 má tiež edge led podsvietenie.
anonymni


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků