Panasonic TX-L42E30E a TX-P42G30E (dotaz pro majitele) ...

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 10. 2011 15:47

Ohľadne bodu 3. Nahrava sa v takej kvalite akej sa vysiela.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Abox 7. 10. 2011 16:03

Dik, ta 3) mne zajima proto, jakou ze ma velikost treba takovy 90 minut HD film z TV. Jak rikam, proste zvedavost. Jenom jak dlouho by vydrzel takovy treba 500GB HDD.
A byl jsem pokukat na ty TV v kramu, a nemuzu si pomoct, ale subjektivne se mi vic zamlouva ten obraz na LCD. Pripada mi takovy ostrejsi. Podotykam, bylo spustene HD. SD vysilani jsem uz taky videl, tam to stalo za prd u obou.

Ten YouTube me zajima proto, ze jestli treba si to vybere vzdy tu nejvyssi kvalitu, a je treba nejaka pomala linka, tak se to musi trhat. Takze co prehrava za kvalitu..?
Abox
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 7. 10. 2011 19:24

Abox není jednoznačná odpověď kolik zabere HD film místa. Napíšu to takto. Třeba SD film z ČT1, který má - řekněme 1,5 hodiny - zabere (pro příklad) 3GB. Ovšem stejný film z jiného kanálu - z důvodu jiného datového toku - se vejde do 2GB.

Upozorňuji, že je to pro příklad, děkuji, že mě nikdo nebude chytat za slovo :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Pavouk106 27. 12. 2011 17:51

Ahoj,

chystám se koupit Panasonic TX-P42G30E a mám pár dotazů. Zakládat nové téma je nesmysl, tohle má perfektní název a účel :-)

Chtěl bych televizi do 15000,-, aby byla přiměřeně moderní (technologicky, ne něco X let starýho s příšernym obrazem), FullHD, min. 3x HDMI, značku bych rád Sony nebo Panasonic, na technologii mi nesejde.

O téhle Panasonic jsem se dočetl docela chválu. Je to u mě favorit. Vás jsem se chtěl zeptat, jestli neni něco lepšího nebo výhodnějšího v týhle cenový relaci. Nepotřebuju třeba přístup na internet nebo softwarovou výbavu, bude k tomu připojené PC a PS3...

Zároveň by mě zajímalo, jak je to přímo s tímhle typem:
Má větrák(y) na chlazení? Jak hlučné (třeba ve srovnání s PS3, ty mám, tak pro představu)?
Jak je na tom s obrazem? Musí se vyladit, aby to bylo koukatelný? Případně nějaké tipy na nastavení?
Co je na téhle televizi špatného? Nějaká negativa... :-)

Moc do TV nevidím a připadá mi nejefektivnější zeptat se znalých, omluvte případnou debilitu mých dotazů.

Předem díky za odpovědi
Pavouk106
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 12. 2011 18:10

Vetraky ma, väčšinou počuť nie su. Tie nie su problem. Je ale počuť bzučanie trafa, ako veľmi je vec konkretneho kusu. Obrazovo je to asi top, sotva najdeš niečo lepšie v tejto uhlopriečke a cene. Z LCD asi nič, jedine nejaku plazmu. Obraz je treba samozrejme vyladiť, to ale u každeho tv. Samozrejme vyhovovať môže aj niektory prednastaveny profil.
Negativom je to trafo ak naraziš na taky kus a kolisanie jasu (tiež zaležitosť kusu). Ostatne negativa ako blikanie, IR, riziko vypalenia su vecou plazmovej technologie ako takej, nie konkretneho modelu.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Pavouk106 27. 12. 2011 18:23

Dík za rychlou odpověď. To trafo je slyšitelný nějak moc nebo je to nějaká extrémní frekvence (otravující)? Předpokládám, že mluvíš o bzučení při spuštěný TV... Taky předpokládám, že i když bzučí, tak neni slyšet, když se kouká na nějakej normální film (když prostě neni fakt ticho)?

Negativa plazmy tak nějak ani neřeším, beztak je tohle nejspíš jeden z nej typů v týhle ceně (bez ohledu na značku nebo technologii)...
Pavouk106
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 12. 2011 18:40

Ako pišem, to trafo je vec toho na aky kus naraziš. Na niektorom to počuješ len par cm od TV aj to len v uplnom tichu, na inom to otravuje aj pri pozerani večer (keď je ticho) z dvoch metrov. Reklamacia či vymena TV za iny kus je vecou ochoty predavajuceho (v kamennej predajni), samozrejme pri nakupe z eshopu to môžeš bez udania dôvodu vratiť do 14 dni.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Abox 19. 4. 2012 08:35

Snad to nebude vadit, ale vracim se jeste k puvodni me otazce, konkretne k bodum 2 a 3. Treba to bude taky nekoho zajimat, jak to je.
Takze jsem konecne nastalo pripojil externi HDD pro pouzivani funkce PVR (Verbatim 320GB), na tom Panaku E30E.

ad bod 2: je zajimave, ale vypada to, ze ten USB HDD se vubec neuspava (mluvim o HDD pripojenem do USB PVR) - sviti stale a dle mne se i stale toci (pokud je TV zapla, je zaply i ten disk).

ad bod 3: zarazila mne celkem i ta spotreba mista - napr. 135 minut zaznam si ukousl cca. 22GB - zadny HD kanal, obyc SD JOJ.
Abox
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ka-spel 19. 4. 2012 09:24

To se vyplatí a ještě to nejde jinde přehrát. Proto na G30 vůbec nepoužívám. Na nahrávání zlata ariva.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior

Odeslat příspěvekod ilja2001 19. 4. 2012 13:15

Podle té velikosti záznamu to vypadá, jako by se ukládal celý Mux.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kaktus712 19. 4. 2012 15:57

ja som napr tiez dumal nad plazmou GT 30 v 50ke, ale ked som videl jej mihanie sa (mojmu oku to tak doslo) a to vo viacej predajniach tak som sa priklonil k vyberu LED ( ktory mi tiez dlho trvaaa :)
kaktus712
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 19. 4. 2012 17:39

Tak ted tomu nerozumim - jelikoz tech 135 minut mam nastavenych nahravat kazdy den, tak dneska to sezralo ze stejneho kanalu pouze 5 GB :shock:
Abox
Mírně pokročilý

Předchozí stránka