Jak přehrát 3D film z PC na TV

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod shaman171 28. 12. 2011 19:26

Ahoj, k vánocům jsme si pořídili 3D telku, dneska jsem stáhl ukázkové mkv 3D video, ve kterém bychom si měli konečně plně vychutnat 3D obraz. Jen nevím, jak ho dostat do TV konkrétně se jedná o plazmu LG 50PZ950. Zkoušel jsem na PC nainstalovat přehrávač Cyberlink Power DVD, který v 11 verzi už umí zpracovat a přehrát 3D filmy, nastavil jsem zdroj 3D obrazu dva obrazy vedle sebe (tak mi to video přehrával normální přehrávač) a pak jako 3D výstup mozaiku HDTV. Mám dojem, že by se mělo jednat o spŕvné nastavení. Dále jsem PC spojil s TV přes HDMI kabel a zrcadlil obraz. Televize ovšem jakoby nerozpozná, že přijímá 3D obraz a tak se ani nezapnou aktivní 3D brýle. Když chci na TV nastavit zapnutí 3D, tak jediná volba, která je možná je převod 2D na 3D a to ke blbost, když už jakoby 3D do TV posílám.
Moc děkuju za každou radu.
Edit:// ještě mě napadá TV mám zapojenou do domácí sítě, ve které je NAS s DLNA serverem, ale z něj mi TV mkv nepřehrála a napsala, že se jedná o neplatný soubor, stejně se zachovala i když jsem se pokusil jí ho naservírovat přes externí USB HDD.
shaman171
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod shaman171 28. 12. 2011 23:03

Tak jsem nakonec koukal, až jsem asi něco vykoumal, vypnul jsem v přehrávači CyberLink 3D a poslal na TV jakoby nezpracované 3D SBS a na TV jsem zapnul 3D zpracování SBS a už to 3D bylo :).

Problem solved.

Jen né 100% když se na to zakoukám, tak vidím jakoby vždcky i tak "dva obrazy" když je na videu třeba postava, tak ma zhruba 5 cm za sebou "stin" (ducha). A na stranách obrazovky jsou vidět pruhy ve velikosti posunu obou obrazu cca 10 cm. Nevíte jak se těchto dovu neduhů zbavit?
shaman171
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 29. 12. 2011 08:26

Predpokladam, ze je to crosstalk. S tym neurobis nic, je to nedokonalost 3D technologie. Nemozem vylucit ani inu pricinu, ale nepredpokladam to.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shaman171 29. 12. 2011 11:08

Crosstalk to nejspíš nebude protože ten se údajně vyskytuje jen u LCD, a toto je plazma.
shaman171
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 29. 12. 2011 11:57

No to je prave omyl. Crosstalk maju aj plazmy, ale tym že su rychlejšie je to menši problem ako u LCD. Ale je. Mimochodom kuk sem: http://www.flatpanelshd.com/review.php? ... 1305795700.

"I moved on to examine crosstalk and PZ950 performed quite well. I did notice crosstalk in high contrast scenes and PZ950 is not 100 % on par with Panasonic VT30 or Panasonic GT30 here. In Avatar I saw some crosstalk in a few jungle scenes and I also spotted it a few times in gaming."

"Despite some minor crosstalk PZ950 is a great performer in 3D. It is better than all of the 3D LCD/LED models out there including Samsung D8000 and Sony EX720 but not 100 % on par with Panasonic VT30 or Panasonic GT30."
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shaman171 29. 12. 2011 13:46

Aha, tak moc děkuju. Asi máš pravdu. Budu si tedy hrát s nastavením obrazu a doufat, že dosáhnu nějakého koukatelného výsledku.
shaman171
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 29. 12. 2011 17:29

Ono je to holt málo platné že má člověk na 3D plazmu když v brýlích je pak na přepínání použito LCD (resp. jenom LC) :-)
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod terminator007 29. 12. 2011 23:32

Zeptam se jeste na prehravani 3D, kdyz budu mit napr. mkv soubor a ten budu spoustet pres multimedialni centrum, melo by mi vse slapat, ze? Predpokladam, ze to nebude kvalitou jako klasicke 3D, ale zkusit to muzu, mam centrum EVOLVE BLADE. Samozrejme dokoupim kabel HDMI 1.4 :-)

Diky
terminator007
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků