Crystal LED vs OLED

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vencab 13. 1. 2012 10:31

Ahoj, hledal jsem na netu a nikde jsem to nenašel: Jaký je rozdíl mezi Crystal LED televizí se kterou teď na CESu přišla Sony a mezi OLED? Jediné co jsem dohledal bylo, že: OLED is organic! :-) a to mě zrovna neuspokojilo. Jaký je v tom rozdíl, jak se to vyrábí, jaké má co neduhy? Je tu někdo, kdo by mě dokázal odkázat na nějaký článek, nebo mi to lépe vysvětlil? Děkuju
vencab
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hexxisek 13. 1. 2012 10:45

Snad nebudu za blbce :-D já to pochopyl tak že Crystal LED představená Sony, je tv podsvícená asi 6miliony diodek, a OLED jsou organické ledky, které nepotřebuji podsvícení.
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 1. 2012 11:06

U Sony to nie je Led podsvietenie. Tam tiež svieti samotny pixel.

U oled tvori jedna dioda jeden RGB pixel, zatiaľ čo u Crystal led je dioda zvlašť pre každy subpixel a nie su to organicke ledky, ale klasicke. Proste jedna dioda - červeny, druha-modry, tretia - zeleny. 1 pixel=3diody. Tych diod je tam tym padom 3x viac ako u oled. Teda ten Crystal led je original LED TV. A nie tie s led podsvietenim, ktore sa tak dnes označuju.
A ten novy oled od LG je navyše trochu ine oled ako bežne, ak som to spravne pochopil tak tie oled su biele a len podsvetľuju nejaky RGB filter.

Otazka je, ako naročne na vyrobu je ten Crystal tv, lebo nie je jednoduche vyrobiť take mikroskopicke diody. Už by tu totiž take led tv davno boli. Zatiaľ však len vo veľkostiach ktore stačia pre megaobrazovky na štadionoch.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod vencab 15. 1. 2012 00:28

Děkuju všem mockrát :-) Věděl jsem právě, že zatím se led používali jen u velkých ploch, zsatímco oled mají hezké místečko i v malých zařízeních a právě mě zajímalo v čem to vlastně vězí. Děkuji mnohokrát :-)
vencab
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod palinoch 15. 1. 2012 00:40

:) mysli, ze si tu najdes skoro najlepsie informacie na vebe
palinoch
Mírně pokročilý