Philips 40PFL6606H.

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod droly 21. 1. 2012 21:39

Dobrý den ,
chtel bych koupit LCD 40" do 13 000 Kc.
Philips 40PFL6606H tento televizor me nejvice zaujmul, jde mi hlavne o obraz, rychlost,matne sklo.Bude u deti v detskem pokoji.
Bude v pohode nebo v teto cenove relaci se da jeste jineho koupit ?
Dekuji
droly
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 22. 1. 2012 00:29

Osobně bych si tento TV porovnal i s konkurencí. Děti budou chtít (minimálně časem) větší podporu přehrávání z USB. Pozorovací úhly tam také nejsou ideální ... když se jedno dítě bude dívat z křesla a druhé (třeba) ze vzdálenější postele.

Co je perfektní - tak zvuk. To se musí nechat.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod hexxisek 22. 1. 2012 02:56

za ty peníze bych zvážil možnost plazma tv, co se týče kvalitou, obraz tam bude jednoznačne lepší, pozorovací úhly taktéž.
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod droly 22. 1. 2012 14:00

Jestli to dobre chapu i ta nejobycejnesí plazma jakekoliv lepsi značky bude lepsi nez tento LCD televizor.Tzn. alespon o tridu vice.
droly
Junior

Odeslat příspěvekod cc355 22. 1. 2012 14:28

Musím reagovat... vlastním Philips ... 6000 něco... je to model, který má abi-light a je myslím nejnižší s touto funkcí (koupený tak před půl rokem). O patro níž je plazma Panasonic, hodně doporučovaná zde na fóře (něco 20). Omlouvám, že nepíšu přesně označení, já jsem to prostě zapomněl.. Panasonic je 107cm a Philips je myslím 102cm. Philips má obraz prostě lepší... lepší barvy, lepší zobrazení. Obě TV mají stejný signál... pozemní digitální (Javořice). Rozhodoval jsem se stejně jako ty a každý den si říkám, jak jsem udělal dobře, že jsem zvolil Philipsku. Tím tě samozřejmě nechci lámat na LED, to vůbec, je to tvoje věc, ale tohle jsem zjistil prakticky. Přeji správný výběr :-)
cc355
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 1. 2012 15:57

droly píše:Jestli to dobre chapu i ta nejobycejnesí plazma jakekoliv lepsi značky bude lepsi nez tento LCD televizor.Tzn. alespon o tridu vice.

O triedu viac to nebude a zaleži na porovnani konkretnych modelov. Každopadne rozdiel v obraze bude.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod droly 22. 1. 2012 16:00

Myslel jsem že Philips je v LCD nejdal, i citlivost tuner je pry vyborna.Vychazim take z toho že Philips si děla vse sam.
Když si vzpomenu co vyrabel Samsung pred 15 lety za videa a vubec spotrebni techniku tak jim moc neverim.Zatim to na me pusobi jako masirovani mozku,kdo nema Samsung jako kdyby nebyl.
Skoda ze na zdejsich strankach neni nejaky zebricek televizi jak po strance obrazu tak vybaveni.Zaroven porovnani v te cenove oblasti versus plazma.Hodne nam lidem co nejsme tak zdatni by nam to ulehcilo vyber v televizoru.Zatim to na mne pusobi kdyz ctu toto forum ze neni vubec dobre investovat nejakou vetsi castu ,protoze vse se rychle meni a nikdo nevi jakym smerem to pujde.Takze jinak receno i kdyby televize mela vydrzet po strance funcnosti je mi to k nicemu protoze do 5 let bude vysilani v jinem systemu.Vzpomen me ale jak dlouho se mluvi o digitalizaci, jak dlou se to šteluje, ono to pořad kostičkuje,zastavi se obraz a na konec vypadne obraz.
Takže budu rad když nekdo poradi jakou televizi koupit v teto uhlopricce a nebude premrstena cena versus obraz.To očekavam od televize.
Dekuji
droly
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 23. 1. 2012 20:45

Plazma podstatně více může některým lidem namáhat zrak - pro děti nevím, zda bych ji volil.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod droly 24. 1. 2012 11:45

Doposud tam byla Sony CRT ,72".
Je ale videl ze LCD umi pekne kreslene filmy.
droly
Junior

Odeslat příspěvekod theo2 24. 1. 2012 12:52

Já bych se plazmy trochu pro děcka bál, přece jen jim nedělá problém pauznout obraz (nebo tam nechat nějakej statickej obraz z playeru,...) zapomenout na to a odejít ven...
theo2
Junior

Odeslat příspěvekod turbot 24. 1. 2012 21:25

Aky rozmer je detskej izby ? Ak neni aspon 3,5x3,5m tak by som volil mensiu uhlopriecku. Detska si radi sadaju k tomu este blizsie k telke. To si uz ale zvas sam :)

btw. ten philips mam, mozem len odporucit...
turbot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod droly 25. 1. 2012 12:49

Rozmer pokoje je 4x5 m.Deti se divaji z postele 4m.Na leve strane je okno na zapad.
Ty myslis, že by byla lepsi uhlopricka 32"??

Je pravda, že znama ma plazmu 50" diva se ze 4 m,a pripadam si jako na tenise. :-D Tak to nemusim.
droly
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 1. 2012 13:22

42" a dokonca aj 50" je na 4 metre uplne v pohode, 42" môže byť dokonca malo. To že ti to pripada veľke je vecou nezvyku. Po par tyždňoch by ti to prišlo male.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod MgX 25. 1. 2012 14:17

U dětského pokoje - zvláště pro mladší děti, bych neřešil zásadu nutnosti mít velikost totálně přiměřenou základní pozorovací vzdálenosti. Dětí jsou povětšinou neposedné a nakonec člověk zjistí, že se na TV koukají tak, že sedí na zemi, metr před zobrazovadlem. Televizor by měl být spíše náhledovým, či pro doplnění atmosféry pokoje. Pro občasné pokoukání.

BTW: co se týká plazmy ... u dětí se dosti těžko zjistí, zda jim plazma vadí, nebo ne. Proto - z hlediska jistoty, bych volil LCD, které by zrak mělo unavovat citlivějším jedincům méně.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 1. 2012 14:23

Tym som nechcel povedať, že je nutne kupovať primeranu uhlopriečku, len že aj taka je v poriadku. Zaroveň je ale treba dodať, že aj plazma je k očiam šetrnejšia ako CRT.
Ryan Giggs
TV expert

Další stránka