Zkusenost s Philips 42PFL7606K nebo 47PFL7606K

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mojmirus 27. 1. 2012 09:16

Zdravim.
Uvazuji o koupi jednoho z tech dvou philipsu, ktere se snad lisi jen velikosti . Chci se zeptat jak tato TV zvlada sport - zejmena rychly hokej a vnimani puku - rozmazanost apod .
Dale je mozno jej napojit pres Lan na NAS a jestli zvladne prehrat format DVD z toho NAS?
Pripadne bych uvitak i nejake negativni momenty teto TV.
Diky za pomoc.
Pánové, o nic nejde , jde jen o to , kdyby o něco šlo , abyste věděli o co jde
mojmirus
Junior

Odeslat příspěvekod nunacek0 27. 1. 2012 10:24

bude lepší se na ten hokej zajít podívat do prodejny a sám zhodnotíš. Každý máme jiný pohled na to jak má vypadat plynulý pohyb. Ověřeno na kamarádech, prodavačích a rodině.. ;-)
nunacek0
Junior

Odeslat příspěvekod mojmirus 27. 1. 2012 13:38

nunacek0 píše:bude lepší se na ten hokej zajít podívat do prodejny a sám zhodnotíš. Každý máme jiný pohled na to jak má vypadat plynulý pohyb. Ověřeno na kamarádech, prodavačích a rodině.. ;-)

Tak to s TV delam vzdycky, kdyz jsem kupovaval CRT. To mam v planu v kazdem pripade, kvuli celkovemu dojmu z obrazu. Jen muze byt problem aby mi v prodejne pustili nejaky hokej v danou chvili. Tak se ptam na osobni pocit.
mojmirus
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 27. 1. 2012 17:18

Obecně - většina dnešních TV ... někdo podotkne, zvláště pak LCD ... zvýrazní neduhy obrazu, resp. „vrozené“ anomálie, pokud budou stát vedle sebe stejné kusy, jen jeden s větší úhlopříčkou. Ke zhoršení nemusí dojít tam, kde výrobce v rámci rozdílných velikostí osazuje významně jiné typy panelů.

Do hry následně vstoupí pozorovací vzdálenost a kvalita přijímaného signálu. Když budu koukat na hokej v HD kvalitě, asi neuvidím toliko problémů, jakožto u SD.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod theo2 28. 1. 2012 00:40

Dneska jsem cetl v novym Chipu docela zajimavy porovnani asi 25 nejlepsich tv a konkretne pfl7606k tam docela bodoval po obrazove strance a kvuli slabsi vybave skoncil "az" na 5.miste. Totez potvrzuji i zkusenosti uzivatelu na forech.
theo2
Junior

Odeslat příspěvekod mojmirus 28. 1. 2012 08:29

To theo2 : diky - jdu mrkat na ten chip
mojmirus
Junior

Odeslat příspěvekod nunacek0 28. 1. 2012 10:25

:-)
nunacek0
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 30. 1. 2012 15:12

Mohl by někdo (nejlépe majitel) zhodnotit Philips 47pfl7606h nebo Philips 47pfl7606k - rozdíl je předpokládám jen v přítomnosti DVB-S2 tuneru. Potřeboval bych popsat praktické zkušenosti s přístupem na internet a s přehráváním filmů z USB - podpora formátů, titulků a pod..
Mr.Semtex
HD SATan

Odeslat příspěvekod theo2 30. 1. 2012 23:37

Podpora medii asi zadnej zazrak neni, titulky proti konkurenci Sam a Lg taky slabsi, EPG je trochu pruser, dalkovy ovladani ne moc ergonomicky, ale jinak uz jen samy pozitiva a socialni jistoty... obraz a zvuk jsou ve sve tride na jednicku, ostatni je stejne lepsi resit media centrem nebo htpc... jedna vec se ale Philovi musi nechat i v oboru medii a to je hbbtv
theo2
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 31. 1. 2012 11:25

A teď otázka za sto bodů: Jak je to s 3D? Je potřeba sedět opravdu přímo v ose TV a jak daleko? Doporučované tři metry se mi zdají moc. Když je člověk třeba jen dva metry, tak to nefunguje správně?
Mr.Semtex
HD SATan

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 31. 1. 2012 11:50

Zalezi o ake 3D ide. Pri pasivnom mozes aj lezat a da sa to pozerat. Tie uhly su vecou hlavne lcd kde su uzsie i pri samotnom 2D obraze.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 31. 1. 2012 11:55

Jde mi o 47PFL7606K, takže pasivní 3D. Hodně lidí píše, že při sledování z menší než doporučené vzdálenosti - 47" cca. 3m od TV - což se mi zdá zbytečně moc, je viditelný při 3D sledování určitý rastr.. Proto bych rád komentář od někoho s touto Tv, nebo popřípadně s LG 3D Cinema, což by mělo být buřt to samé..
Mr.Semtex
HD SATan

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 3. 2. 2012 17:25

Tak si odpovím sám.. Byl jsem se na to kouknout na živo a je víceméně jedno, jak je člověk od TV daleko - resp. ve všech rozumných vzdálenostech k dané uhlopříčce funguje pasivní 3D perfektně.. Zkoušel jsem i brýle z LG na Philipsa a obráceně a fungovalo obojí bez problémů..
Z připravených vzorků to přehrálo vše bez problémů - 3D mkv různých nastavení..

Jediná chybyčka, která mě ještě na 47PFL7606K trápí je nepodpora českých titulků při přehrávání z externího zdroje USB. Věděl by někdo, zda to bude Philips řešit nějakým update FW? :hm
Mr.Semtex
HD SATan

Odeslat příspěvekod mojmirus 3. 2. 2012 18:02

To Mr.Semtex : Myslis nepodpora českých titulků , jako českých znaků nebo titulku obecne . Titulky to ma prehrat pokud maji stejny nazev jako *.avi
Ja mel sveho casu DVD Philips a tam byl stejny problem. A to jsem vyresil tak, ze existovala Fanskupina v Polsku , ktera tam dohrala ceske a polske znaky do stavajici firmware.
mojmirus
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 3. 2. 2012 20:01

Myslím nepodporu českých znaků.. Titulky to přehrávalo automaticky - měl jsem je pojmenované stejně jako film a ve formátu srt.. Čili titulky se objevili, ale kdekoliv byla diakritika a podobně, tam to dávalo nesmyslné znaky..
Mr.Semtex
HD SATan

Další stránka