LG 42LV4500 jak přehrát MKV soubory ?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kamil.25 25. 2. 2012 15:16

Dobrý den.
Tak jsem se po dlouhém rozhodování nakonec rozhodl pro TV 42" LG 42LV4500 a jsem spokojen.
Je mi jasné že existují mnohem lepší televize ale za cenu 12500kč to byla určitě dobrá volba aspon pro mě.
Hry vypadají dobře,Blue ray filmy přes PS 3 Perfektně.
Ale řeším jeden dost vážný problém.
V Pc mám plno filmů ve formátu MKV a po připojení přes HDMI kabel do televize se filmy sekají a to mě pěkně štve :grr: :-\ 8-S .
Pročetl jsem si plno věcí na tohle téma ale nějak sem se nedočetl co s tím ?
Nemá někdo podobný problém ???
kamil.25
Junior

Odeslat příspěvekod hexxisek 25. 2. 2012 16:16

je více možností

Hardwarově slabé pc...prostě to nezvládnou starší stroje přehrát
Vypnutá grafická akcelerace v přehrávači
Špatný přehrávač...mohu doporučit třeba Splash...ten přehrává obstojně
Špatné (staré) kodeky
...a další
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 2. 2012 16:51

Tak, tak. Toto bude problem PC, nie televizora.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Dagy2 25. 2. 2012 17:12

Kamil,
alebo to skús strčiť na USB HDD a prehrávať priamo z telky a môžeš si ušetriť PC.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lumix22 25. 2. 2012 18:09

Doporučuji k přehrávání filmů v MKV na PC přehrávač KMPlayer. Mám taky starší PC (stolňák) a MKVčka na něm hrají celkem obstojně díky tomuto programu. Na novějším pc (notas) jedou MKVčka jedna báseň. Ale nejlepší bude hodit ty filmy na HDD nebo flashku a připojit přes usb k telce. ;-)

http://www.slunecnice.cz/sw/the-kmplayer/
lumix22
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kamil.25 25. 2. 2012 19:34

Tak díky za reakce. Zkusil jsem ten Spash player a vypadá dobře a má dost nastavení.
Program KM Player používám už několik let ale právě tenhle mě nejvíc zklamal,seká se asi nejvíc.
Ale je možný že tam mám něco špatně nastavený,tam je toho hrozně moc.
Přes HDD to taky není dobrý,zkoušel jsem včera 2 filmy a jeden nešel vůbec a druhý jo ale nešlo změnit poměr stran.

-- 25. 2. 2012 18:36 --

A ještě mě napadá-U toho Splash Player mi nejde DTS zvuk. Je to problém TRIAL verze nebo i Full ?
kamil.25
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 25. 2. 2012 20:04

Najlepšia voľba je Media Player Home Cinema.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hexxisek 26. 2. 2012 10:54

opravdu ti nejde DTS zvuk?? mě tam funguje bez problému...i DTS-HD MA apod...ale já mám teda full no
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lumix22 26. 2. 2012 14:31

Zkus ten Media Player Home Cinema, jak navrhoval Odar. Taky jsem ho včera prubnul a video jede na starém pc o něco lépe než v KMPlayeru. Je to v free verze a v češtině. ;-)
Naposledy upravil lumix22 dne 26. 2. 2012 18:05, celkově upraveno 1
lumix22
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 26. 2. 2012 14:42

Odar píše:Najlepšia voľba je Media Player Home Cinema.

Určitě bych také zkusil ...
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod kamil.25 27. 2. 2012 15:45

Tak jsem zkusil opravdu všechny možnosti a nejlépe pro mě dopadl ten
Splash Player je tam ta hw akcelerace přes gr. kartu a filmy vypadají parádně ale pořád řeším problém zvuku. Když film pustím na notebooku jede všechno i DTS ale jakmile propojím Notebook Přes HDMI kabel s TV tak obraz jede ale zvuk ne !!! Dělá to jenom u DTS nechápu !
Ten Splash Player mám taky PRO verzi.
kamil.25
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 27. 2. 2012 15:49

OK, tak podme na to po poriadku:
- nastudovat, precitat http://highdef.cz/menu/navody/akcelerac ... _part1.php
- MPC-HC http://www.xvidvideo.ru/media-player-cl ... a-x86-x64/ V preferences si rozkliknut (kdesi :D ) audio a pozriet sa, ako je tam nastaveny DTS dekoder. Ak ti ide DXVA v Splash Playeri, tak v MPC-HC pojde urcite tiez

kamil.25 píše:Když film pustím na notebooku jede všechno i DTS ale jakmile propojím Notebook Přes HDMI kabel s TV tak obraz jede ale zvuk ne !!! Dělá to jenom u DTS nechápu !
Tu to vidim na problem, ze cez HDMI posles kodovany DTS zvuk do TV, ale ta nema (asi) dekodery na DTS, takze to nehra. Treba to nastavit tak, aby DTS prehravac softwareovo downmixoval na stereo a potom by to malo ist (von to pojde uz ako LPCM 2.0). Predpokladam samozrejme, ze chces, aby ti zvuk hrali reproduktory na TV a zvuk chces posielat von cez HDMI. V MPC-HC to vyzera takto nejako (sipku som dal nedopatrenim na AC3, ale nizsie je DTS a tam sa da tiez nastavit downmix ako pre AC3):
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hexxisek 27. 2. 2012 17:10

A jinak všechno ostatní krom DTS jede? jestli třeba není problém v nastavením výstupu zvuku =) viz Zvuky--> "Zařízení pro přehrávání" --> Nastavit HDMI jako výstupní.... =) možná je to hloupá připonínka, ale v potaz se musí brát uplně vše...
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kamil.25 27. 2. 2012 17:35

Ano všechno kromě DTS jede. A to nastavení zvuku mám když mám zaplou tv tak je Televize jako výchozí.

-- 27. 2. 2012 16:36 --

Odar tak to mám a taky nic :( Ach jo.
kamil.25
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 27. 2. 2012 17:50

Tak zial - tu uz moja prestavivost skoncila. Pokial pri tom nesedim, neporadim. Este ma napadlo, ci tam nemas nainstalovany nejaky Codec pack a ci tam nebezi na pozadi nejaky filter . . . :hm
Odar
Trvalý BAN

Další stránka