problém s výběrem TV - náhrada za 52cm CRT

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod starší 17. 3. 2012 15:00

ja som porovnaval obraz z handanu cv 5000 /STB UPC-zakladny/ s obrazom, ktory poskytoval priamo kablovy tuner /resp.multituner/ v TV /plazma panak X 20 a LCD samsung B alebo C 550 ?- taky nejaky lacnejsi/, signal bol z kabla UPC v blave. rozdiel v kvalite obrazu bol maly, takze prezentovat alternativu CA modulu s kartou od UPC, ako univerzalne riesenie zleho obrazu sa mi zda zavadzajuce.
ten STB je lepsie prepojit s TV cez kompozit /nemyslim komponent/, ako tym lacnym SCARTOM co k nemu dodavaju.
Naposledy upravil starší dne 17. 3. 2012 23:36, celkově upraveno 1
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 17. 3. 2012 15:26

Doporučit kompozitní propojení?To nemyslíš vážně....
STB má na výstupu z scartu RGB.Kvalitnější obrazový výstup z něj nejde dostat.Také se musí použít(když už se musí použít) kvalitní scart kabel-ne nějaká nudle za 30kč...

A lepší kvalita obrazu při použití modulu s kartou proti STB je evidentní.Samozřejmě si nesmíš vzít jako referenční program např.Sport5,který má tragickou kvalitu obrazu i z satelitu.
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 17. 3. 2012 15:35

Podle mého nepomůže nic.. Když byl někdo celý život zvyknutý na 50cm CRT a má přejít na metrovou HD TV a koukat na ni na SD programy, tak musí zákonitě následovat zděšení.. A to že UPC i Skylink jdou už delší dobou s kvalitou dolů, tomu taky moc nepomůže - stačí si zapnout němce - RTL, ProSieben, SAT1 - tyhle stanice jsou kvalitativně někde úplně jinde a taky to není na větší HD TV úplně zlatý obraz.. 8-)
Mr.Semtex
HD SATan

Odeslat příspěvekod starší 17. 3. 2012 16:54

jito - zle si to cital, ved prave UPC dodava k tomu handanu " nudlu za 30 Kč " a to je fakt lepsi ten kompozit, vyskusaj si to.
ten obraz som porovnaval na staniciach s najlepsim obrazom /markiza, joj/, sport 5 bez modulu s kartou /UPC/ nejde, je zakodovany.

mr.semtex - kym upc-ka neprisla s digitalnou kablovou TV /satelit som nemal/, tak ja som mal velmi zly obraz aj na crt-ke, analog zo spolocnej televiznej anteny bol hrozny a neskôr analog od upc este horsi. /kmitali im zosilovace na trase - nevedeli to 3 roky opravit/
teraz mam krasny obraz aj v SD rozliseni /samozrejme len na niektorych staniciach/ a prechod z malej CRT /63cm/ na metrovu plazmu bol pre mna skôr prijemnym sokom.
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 17. 3. 2012 18:02

Je zbytečné se tady hádat-každý má jiný signál,jinou TV a jiné "oči".
Moderní TV potřebují kvalitní zdroj signálu a samotná TV nesmí být žádné "ořezávátko".
Pokud chce uživatel mít kvalitní zážitek,tak za TV musí přiměřeně zaplatit.
Když po mě chce někdo radu s podobným problémem,tak pokud není ochotný zaplatit za TV a zdroj signálu,tak jim říkám,ať si novou TV nekupují.
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod v_cz 17. 3. 2012 21:47

Děkuji za vaše odpovědi ale stále nevím co si teď koupit. Jasně že jsem věděla že to bude velký přechod i když jsem čekala že k lepšímu. Nemám jinou možnost než mít upc. Počítám s tím že si koupím ca modul. Ale i bez toho by se na to mělo aspoň trochu dívat ne? Ještě připomínám že scarty mám nové a ty lepší. A druhý stb jsme zapojovali hdmi a také to bylo hrozné. 15 tis se mi nezdá teda za tv málo. Nechci ani internet ani 3D. Co byste mi za daných okolnosti tedy doporučili?
v_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod starší 17. 3. 2012 23:34

hexxisek to uz pisal na zaciatku, takze to len zopakujem, skus plazmu PANASONIC TX-P42 S30 alebo lepsie TX-P42G30, obe su do 15 000,- Kč /600 eur/ s tym lepsim STB s HDMI prepojenim. plazma trochu lepsie, krajsie zobrazuje SD signal ako LCD-ka a ked nebudes spokojna tak to vratis, jedine s tou "velkostou" sa musis nejak vyrovnat, 37-ky plazmy uz nikto nevyraba.
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 18. 3. 2012 09:48

starší píše:37-ky plazmy uz nikto nevyraba.

On by je totiž nikdo nekupoval s parametry co měly.. :D
Mr.Semtex
HD SATan

Odeslat příspěvekod MgX 18. 3. 2012 13:14

Zde bych zřejmě souhlasil s uživatelem používajícím nick jito. Ideálním řešením pro UPC je skutečně - jak se momentálně zdá - modul a karta. Nikoliv externí STB. Z hlediska zajímavější kvality obrazu ano.

Pak i uživatel, který naznačil, že jím zkoušené LCD z nižší třídy mělo katastrofální obraz zjistí, že se stav významným způsobem změnil. Dalším krokem ke zlepšení jakosti obrazu je správné nastavení ... ne dle kalibrační sondy, ale dle svých vlastní požadavků a svých vlastních očí.

I z LG LK530 se dá vymáčknout zcela jiný obraz, než když ji připojíte na externí analogový STB a nastavení TV necháte bez zásahu. Nakonec si člověk i v této cenové kategorii může kvalitu obrazu pochválit. Ne, chápu, že náročnější a náročný tak neučiní - ale všichni nemáme potřebu za TV dávat desítky tisíc, stejně tak všichni nemohou využít služeb plazmové technologie, protože je unavuje její blikání.

Bude také platit, že čím větší obraz vůči pozorovací vzdálenosti budu mít, tím více spatřím jeho anomálií (zvláště u SD vysílání).
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Kutil71 19. 3. 2012 16:03

V září 2011 jsem přešel z 8 let staré CRT TV Grundig 72cm na LCD TV a jsem velmi spokojený. Koupil jsem LG LW4500 pasivní 3D o úhlopříčce 81cm, cena 11300 Kč. Zdroj signálu: satelit , satelitní příjmač Technisat Technistar S2. Z pozorovací vzdálenosti 2,4 m je obraz velmi pěkný , HD rozlišení - obraz nádherný. Televizi jsem velmi pečlivě nastavil a odzkoušel optimální vzdálenost sledování pro mé oči. Pro mě platí : sledování běžného SD obrazu - zhruba 2,4 m, pro sledování HD obrazu - zhruba 2 m, sledování 3D - zhruba 1,7m. Na menší vzdálenost jsem si nezvykl, protože rychle narůstají chyby v obraze.
Kutil71
Mírně pokročilý

Předchozí stránka