Smart TV, jsou smart?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ondora 31. 7. 2012 21:15

Asi mi trochu ujel vlak, ale až teď jsem si pořídil plochou TV (Samsung 51E6500), myslel jsem, že už k ní nebude potřeba počítač na přehrávání filmů, ale něco mi stále nejde. NEmáte někdo zkušenost mi poradit?

1. filmy, fotky na USB sticku šli pouštět hned, nemohl jsem se ale dostat k datům na mém síťovém disku (synology), přesto že pro počítače jsou sdílené adresáře s filmy, fotkami viditelné. Napadlo mě, že asi TV neumí přistupovat k datům na síťových discích, ale pouze data z DLNA server. Opravdu neumí?
Naštěstí Synology umí spustit DLNA server a opravdu, sdílené složky TV začala vidět. A taky přehrát.

2. Jenže pokud pouštím film z USB-stick, tak mohu přetáčet dopředu, dozadu, pouštět si titulky. Jenže pokud pouštím film ze síťového disku s DLNA filmy nejdou převyjet dopředu, dozadu. Hlavně ale nejdou pustit titulky. Chápu správně, že DLNA server posílá do TV strem dat a proto TV neumí film přetáčet (pouze zobrazuje to, co ji přichází ze serveru). Je to obecná vlastnost DLNA serveru, nebo jen ten server na Synology to neumí? A co ty titulky, ty mi hlavně chybí, opravdu to nejde?

3. Ještě mi vadí, že TV neumí přehrát image soubory DVD (jako ISO soubor) a to ani z USB flashky, ale ani z toho Synology disku přes DLNA. Vždyď image soubory DVD uměl přehrát i můj pět let starý media center. Dělám něco špatně?

4. A ještě jeden dotaz, Samsung umožnuje připojit USB klávesnici. Ta originální od Samsungu stojí nekřestanské peníze. Dá se připojit normální USB klávesnice? A co nějaká bezdrátová?

Moc děkuji za každou radu. :-]
ondora
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 31. 7. 2012 21:33

Mám LG nie Sam ale všeobecne:
ad1/ TV by musel podporovať CIFS prístup. Napr. BD prehrávače vedia DLNA aj CIFS takže tam idú súbory z NAS bez obmedzení ako by to bol USB disk.

ad2/ záleží čo má všetko DLNA implementované. U LG ide pretáčať všetkými smermi aj cez DLNA ale obmedzenie je že idú len jedny titulky, len prvá zvuková stopa a problém s nastavením obrazu na celú veľkosť panela u SD nahrávok.
Máš titulky ako samostatný súbor?
Ak áno, väčšinou musia mať rovnaký názov ako video súbor a tiež môže byť obmedzený typ súboru ktorý sam pozná (srt, txt a pod)
U LG idú aj titulky dodatočne stiahnuté z internetu

ad3/ TV nie je ani prehrávač ani media center ale TV s rozšírenou funkciou hlavne kvôli marketingu a nachytaniu zákazníkov na nezmyselné funkcie

ad4/ neviem, ale asi driver v samovi podporuje určitý typ klávesnice - práve preto stojí tá čo funguje nekresťanské peniaze.
Ale k čomu ti tam bude, keď si myslíš že budeš browsovať po nete a prehrávať z netu videá tak zapomeň.
Internet je väčšinou tiež len marketingové lákadlo s veľmi obmedzenými funkciami.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ondora 31. 7. 2012 21:46

Děkuji Daggy2. Takhle to vypadá, že LG je šikovnější než Samsung. Někdo se Samsungem, mate stejné zkušenosti jako já?
ondora
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 31. 7. 2012 22:06

LG urcite sikovnejsie nie je. V niecom ma navrch, v niecom inom zaostava. Kazdopadne problem je ten, ze ludia si zamienaju TV s pocitacom. Tv ma v prvom rade prijmat signal a zobrazovat. Vsetko ostatne je podruzne. A tomu zodpoveda aj funkcnost.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kolda55 31. 7. 2012 22:10

K bodu 2 - Mě taky nejde přetáčet ani pauznout filmy přehráváné ze síťového disku WD my book live (DLNA). Mám Samsung UE40EH5450..Odpověď ze Samsung podpory byla následující...
Hlavně dle mě zcela mimo...Dle odpovědi to vypadá, že mám všechny soubory na síti "nelicencované".Navíc pán asi nepochopil, že disk nakonfigurovaný v síti mám, jinak bych nic nepřehrál...

"S nelicencovanými multimediálními soubory nemusí fungovat správně.
V závislosti na rozlišení a formátu nemusí Funkce některých tlačítek nemusí být v závislosti na typu mediálního obsahu k dispozici. Jsou-li indexové informace poškozené
nebo soubor nepodporuje indexování, nebudete moci funkci Hledat scénu použít. Funkce, které jsou v daném okamžiku dostupné v nabídce Nástroje, závisejí na vlastnostech přehrávaného videa.
U všech videí nemusejí být zaručeně k dispozici všechny funkce.

Pokud je externí síťový disk (NAS) certifikovaný pro službu DLNA, stačí tento disk v síti nakonfigurovat (nastavit vzdáleně z vašeho PC sdílené složka a oprávnění) a disk bude automaticky dostupný v aplikaci Media play v Samsung TV. Předpokladem je samozřejmě připojení obou síťových prostředků do stejné sítě. V tomto případě
není pro přehrávání multimédií přes síť nutný software Samsung PC Share Manager ani běžící počítač."
kolda55
Junior

Odeslat příspěvekod ondora 1. 8. 2012 04:57

To vypadá, jako že mají u Samsungu připravenou univerzální odpověd, kterou rozešlou.
VYpadá to, že u pro přehrávání přes DLNA se nedá přetáčet a pauznout jen u Samsungu. Ze to bude vlasnost Samsung TV, nikoliv DLNA serveru (pokud to někomu na LG jde)
Nepřehráváte někdo s DLNA aplikací přes tu jejich aplikaci od Samsungu na počítači? Taky to nejde přetáčet?
ondora
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 1. 8. 2012 11:19

Ondora, ešte to môže byť tiež konkrétnym DLNA serverom ktorý používaš - ale to je len moja domnienka.
Ako DLNA používam aplikácie bežiace na NAS Etrayz. Je ich tam niekoľko, odskúšal som MiniDLNA, Twonky a ešte jeden. Pri použití Twonky nevedel TV niektoré súbory vôbec prehrať, zobrazili sa ikony s červeným trojuholníkom a po kliknutí na ne TV vypísal že sa jedná o nepodporovaný formát.
Pri použití MiniDLNA to normálne fičí.

Mám pocit, že niekto marketingovo vymyslel multimediálne funkcie ale buď neexistuje slušný štandard (nepátral som, nemám na to čas) alebo proste každý výrobca si z neho vyberie čo sa mu hodí.
Podobne ako kompatibilita zapínania prístrojov cez HDMI. U Scartu to bol jeden pin, u HDMI to už musí komunikovať a každý si to urobil po svojom.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod spot 1. 8. 2012 11:34

onodora: mam doma ps51e6500. mam doma tiez nas-ko od synology. takze tak ako ty. ak niekto da peniaze za tieto dve vyssie spominane zariadenia, mal by si kupit aj nejaky multimedialny prehravac. a vsetko co pises ti bude krasne chodit. a nestrkat do TV usb kluce. a k posl. otazke: ano ide k tomu v principe pripojit akakolvek klavesnica. Jasne ze kazdu nedokazu garantvat ale vraj microsoft a logitech by mali slapat. ja som koli tomu kontaktoval support samsungu. dnes tam mam tam pripojenu bezdrotovu mysku od Logitechu a slape to paradne. Okamzite po kliku na mys sa vyvolava menu a mozes ist do smart hubu alebo do menu TV prijimaca. Funguje im to paradne a browsovanie na TV (nie ze by som tam browsoval casto) nie je takym utrpenim ako bolo pred tym. Ked si tam nachystas zalozku a povedzme pred pozretim filmu chces narychlo kuknut napr na csfd.cz tak to paradne splni ucel. Myslim si ze si ocakaval od Tv nieco viac ako to na co je urcene. Tv nieje univerzalny multimedialny prijimac. Tv je Tv a na prehravanie multimedialneho obsahu su ine zariadenia. To co je v TV je nieco ako bonus navyse... a este jedna vec. mozem ti povedat ze s tym co ta TV ma robit a to je: zobrazovat obraz som s nou absolutne ale absolutne spokojny. Takze moja rada znie. Kup logitech klavesnicu a myslim si ze ti pojde. Kup nejaky multimedialny prehravac a budes veelmi spokojny.
spot
Poslední varování

Odeslat příspěvekod merkury 1. 8. 2012 12:33

pro spot: jak je to u tebe měl jsi štěstí na kus a tv ti nebzučí.
merkury
Junior

Odeslat příspěvekod spot 1. 8. 2012 14:43

tv nebzuci vobec...
spot
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ondora 1. 8. 2012 21:59

Mě tedy taky ani nezabruči.
ondora
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dejvidek 2. 8. 2012 20:50

U Samsungu fungují klávesnice Logitech a Microsoft. Co se týče přehrávání multimédií, buď to řeším klasicky přes USB, mnohem častěji to ale pouštím nasdílené přes Wi-fi, nebo ještě lépe přes WiDi přímo z notesu, notes s WiDi teprve ale vybírám :-)
Ale jak už bylo psáno, vždy najdeš formát souboru, která telka nepřehraje. V tomto ohledu je na tom o málo lépe LG a nebo paradoxně totální noname modely, kde si výrobce s nějakým omezením hlavu neláme. (co sem zkoušel Changhong tak ten přehrál snad všechno - komfort obsluhy je ale zcela jinde :-)
dejv
dejvidek
Junior

Odeslat příspěvekod exnaex 7. 8. 2012 00:47

Mám nějakou podobnou samsung smart TV (prý edice pro datard) něco jako SAMSUNG UE40ES6570 (mám jí tak namontovanou na zdi, že nepřečtu číslo). Síťový disk WD My Book Live 2TB po aktualizaci twonky serveru na disku fungují filmy v DVD formátu, .mkv a další formáty bezproblému i s přetáčením a titulky. Jelikož mám o patro níže HTPC kde je zálohováno opravdu hodně dvd filmů, použil jsem twonky server i zde a funguje bezproblému (licence stojí pár korun). Problém je s formátem blue-ray občas se trhá. Důležité je aby všechny formáty a titulky uměl streamovat ten DLNA server. Např. na disku WD My Book Live je přehrání firmware jednoduchou záležitostí dají se najít step by step tutorialy kde se podle návodu překopíruje pár příkazů.

Klávesnici jsem netestoval, ale zajímalo by mě jestli někdo zkoušel připojit jinou než originální webkameru.

Pokud tě tvoje smart tv opravdu trápí můžeš si na netu najít uravený firmware, který nabízí rozšířené možnosti a přehrát si ho, to toho bych se ale nepouštěl :)
exnaex
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pandero 7. 8. 2012 08:04

exnaex: Kamera funguje pouze original, kvuli ovladacum. Kazdopadne letosni model kamery je mensi a zlevnil - da se poridit neco malo pres dv tisice na netu.
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jejich Jasnost 8. 8. 2012 12:17

Mam Synology DS410j a filmy jdou normalne prehravat i "posouvat", titulky take nejsou problem. Poustim to na Samsungu UE40ES6800. V Synology bylo akorat treba priradit sdilenym slozkam jednotlive specifikace, jestli se jedna o video, audio nebo foto, nebo vse a pote spustit znovu indexovani (Sluzba indexovani medii). Pak se vse objevi i v seznamu TV. Klavesnici i mys lze pripojit urcite jakoukoliv USB.
Jejich Jasnost
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků