Pomoc s výberom 37" LCD

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod westwood 23. 8. 2012 20:56

Ahojte,
rodičom sa začal kaziť starý 32" LCD SONY / HDMI totálne blbne obraz aj zvuk a cez SCART každé druhé slovo nejde zvuk,ale obraz v pohode. Nemal niekto podobný problém ??? /
Neviem či sa oplatí skúšať ten starý servisovať tak radšej pozerám po novom.

Uhlopriečka 37" ale s tenkým rámom, šírka do 87 cm pretože inak sa nevojde do ob. steny.
Prehrávanie mkv z USB, nahrávanie na USB by bolo fajn.
Najdôležitejší je obraz, zdroj bude klasické Magio.
Cena max 530 Euro.

Zatiaľ som našiel zo zľavou Philips 37PFL3507H za 396 EURO, čo naň poviete ?
http://led-televizory.heureka.sk/philips-37pfl3507h/specifikace/
zdá sa ale že MKV neprehráva a ani nenahráva. To zvláda až vyššia rada
http://led-televizory.heureka.sk/philips-37pfl4007h/specifikace/
POROVNANIE

alebo radšej tento SAMSUNG UE37ES5500
http://led-televizory.heureka.sk/samsung-ue37es5500/specifikace/

Alebo radšej niečo iné ?
Poraďte prosím :hm
westwood
Junior

Odeslat příspěvekod hexxisek 23. 8. 2012 21:35

stím rozpoctem bys podle me mohl klidne sáhnout po 32" Philips 5507, možná bys dosáhl i na 32" ES6100...sice to nemáš 37" ale urcite lepší mít dobrou 32" nez horsí 37 :-)
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod westwood 24. 8. 2012 07:53

Nie 32" už nechcem a za 500 + už vôbec nie.
Takže jedine 37" ten rozdiel v uhlopriešňčke už je poznať.
3D, wifi, internet to neriešim.
6 rokov stará 32" nebola full hd a bola len 50 Hz a na to že to bola vtedy úplne základná rada tak obraz bol úplne v poriadku, žiadny problém s podsvietením ani odozvou. Akurát slabé pozorovacie uhly..
Tak som buď slepý alebo pri tak malej uhlopriečke sú všetky tie super vychytávky trochu o ničom.
Jediné čo mi tam chýbalo bolo HDMI na viac zariadení, USB prehrávač a sieťové prepojenie a veľkosť obrazovky.
westwood
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 24. 8. 2012 07:59

Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod westwood 24. 8. 2012 08:12

PANASONIC by sa mi páčil ale ten rám je žiaľ širší a tak by sa TV nevošlo do steny.

Ako moc a zahrievajú tieto LED LCD ?
Nebude hádam problém s prehrievaním keď bočné steny budú od TV 1 cm ?
Zo zadu aj z vrchu je dostatok miesta a tak prúdenie vzduchu bude hádam OK ?

Úzky rám majú ešte LG tak ešte poprípade niečo od nich ?
westwood
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 24. 8. 2012 08:17

No ja jsem mel uplne stejny problem s maminou.
Taky jsem shanel TV, ktera ma presny rozmer do tech starych posahanych skrinovych sestav.
Nakonec jsem vzal Sonku, ktera byla rozmerove to maximum - z kazde strany 4 mm. Zezadu taky bylo mista dost... :-)
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 00000015O9

Ten Panak nehreje nijak extra - tuhle mam doma, ale 42".
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hexxisek 24. 8. 2012 14:50

500+ ne? sak nahore mas rozpocet 530
znova opakuji:
"sice to nemáš 37" ale urcite lepší mít dobrou 32" nez horsí 37"

ale komu neni rady....
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Am!go 25. 8. 2012 13:37

Trochu se vetru, pokud to nevadi. Moje naroky jsou minimalni (uz x let stejne koukam na filmy/serialy na externim monitoru nebo nb, televizni kanaly sleduju jen obcas pri sportovnich prenosech), LED LCD, 37" +, aspon trochu slusny obraz (vim, ze to je lehce vagni specifikace), USB, Ethernet a HDMI (coz stejne maji vsechny). Po precteni ruznych vlaken jsem to zuzil na:

Samsung UE37ES6100
a
Panasonic VIERA TX-L37E5E

Nevyhodou Samsungu je jednak vyssi cena, druhak ze bych mohl koupit ten Panasonic v 42" a porad by byl levnejsi :) Na druhou stranu obal prodava a Samsung se mi libi vic. Obe TV tu byly zmineny, jak si ale stoji pri porovnani proti sobe? Panasonic jsem vcera videl v Datartu a televizni vysileni vypadalo koukatelne (s jejich nastavenim...). Na Samsungach bezela FullHD dema, takze to vypadalo "trochu" lip :)
Am!go
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hexxisek 25. 8. 2012 15:08

s full hd demem bude vypadat kazda tv dobre....opakuji to tu stále dokola =) pokud si od tv nepucís v krame ovladač a trochu si sní nepohrajes....např přepnout nesmyslnej obchodní - dynamickej mod na neco koukatelnýho, např filmovej, tak to nemá nemá cenu ani po tom koukat, sice je to krasny kdyz to v krame cele zarí, sytejma barvama a všechno jen hraje...ale v domácích podmínkach se z toho stane modrá černá, přepálená bíla a barvy ti vypálej bulvy
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Am!go 25. 8. 2012 18:56

Proto se ptam tady, ktera z techto 2 byste doporucili? jestli se vyplati priplatit za Samsung nebo vyjdou +/- nastejno a je prast jako uhod
Am!go
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Benik.3 13. 9. 2012 17:15

Taky se vetřu :D Řeším prakticky stejný "problém".
TV pro prarodiče, úhlopříčka 37" (potřebuji ji nacpat do mezery široké 89cm).
Cena do cca 12 000,-
Nahrávání vysílání výhodou (stejně tak přehrávání z USB). Samozřejmě tuner pro digitální vysílání a SCART pro DVD přehrávač.

Co jsem koukal na netu, tak se mi líbila tato: http://www.datart.cz/katalog/LED-televize-SONY-KDL-37EX521B.html
Zajímavá je automatická regulace jasu podle osvětlení. Je to k něčemu, nebo to spíše otravuje?
Zase má jen 50Hz, ale co jsem čet, tak těch 100Hz je někdy naopak na škodu...
V tomhle se moc neorientuji :)

Chci ji vzít někde, kde si ji můžu v Plzni vyzvednout (DATART, Elektroworld, CZC...).

Díky :)
Naposledy upravil Benik.3 dne 13. 9. 2012 18:38, celkově upraveno 1
Benik.3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matador88 13. 9. 2012 17:32

Am!go píše:Samsung UE37ES6100
a
Panasonic VIERA TX-L37E5E

Nevyhodou Samsungu je jednak vyssi cena, druhak ze bych mohl koupit ten Panasonic v 42" a porad by byl levnejsi :)


to je preto, lebo es6100 je o jednu kategoriu vyssie ako E5E. v tejto kategorii je potom ET5E.
matador88
Junior

Odeslat příspěvekod Benik.3 13. 9. 2012 19:00

Philips 37PFL4007H
nebo LG 37LS570S
také nevypadají špatně...
Benik.3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matador88 13. 9. 2012 20:07

to zase vid vedlajsie temy
matador88
Junior

Odeslat příspěvekod Benik.3 13. 9. 2012 21:12

Jaké vedlejší témata? Nikde jinde jsem to tu nenašel...
Benik.3
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků