USB TV digitální tuner + notebook - rada

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod En3mim 29. 8. 2012 13:47

Ahoj,
(hledal jsem žádnou uspokojivou odpověď sem nikde nezpozoroval)
co chci:
koupit si nějaký externí TV tuner (něco asi jako toto http://tv-tunery.heureka.cz/) a moje idea je, že připojím tuner do notebooku a někde v okně se mi objeví televizní vysílání

s čím chci poradit:
1) lze to takto provozovat? bude to fungovat alespoň v průměrné kvalitě vysílání - případně co bych k tomu potřeboval aby to fungovalo?
2) platil bych nějaké poplatky, nebo to nikoho nezajímá?
3) nějaký doporučený tuner?

Za radu předem díky :-)
Telefon - Motorola Defy CM7
Zvuk - Sony NWZ-S739FB + SENNHEISER IE8 / AUDINST + BEYERY DT 770 PRO
Foťák - Panasonic Lumix FZ7/ Sony WX5 /Nikon D90
En3mim
Junior

Odeslat příspěvekod ilja2001 29. 8. 2012 14:07

1) provozovat to takto lze, kvalita na koukání v okně je dostatečná, při celoobrazovkovém režimu je to už horší, alespoň co se týče klasického SD vysílání. U HD je to samozřejmě lepší. Co potřebuješ, je kvalitní anténa nebo silný signál pro tu malou přibalenou.
2) pokud platí tvá rodina poplatek za TV, další už platit nemusíš
3) hlavně by měl tuner mít podporu pro používaný operační systém, já osobně používám Evolve Mars, ale má menší citlivost, takže je potřeba dobrý signál.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod En3mim 29. 8. 2012 15:22

Funguje to i uvnitř? Mám to v plánu používat v bytě v Brně v centru, jenom jako nouzovku, nemá někdo zkušenosti?
Telefon - Motorola Defy CM7
Zvuk - Sony NWZ-S739FB + SENNHEISER IE8 / AUDINST + BEYERY DT 770 PRO
Foťák - Panasonic Lumix FZ7/ Sony WX5 /Nikon D90
En3mim
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 29. 8. 2012 15:29

Dá se teoreticky využít i vnitřní anténa - ač někdy s nejistým výsledkem. Odzkoušet příjem nebude přeci problém. Nebo se zajímat, zda na domě není spol. televizní anténa, kdy by sis tuto napojil přímo do tuneru a měl vystaráno.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod MarioF3M 29. 8. 2012 15:42

Řazení kanálů v programu Chansort - Návod >>> http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1703&t=1228331
SMART WEB TV >>> https://vimeo.com/113193255
MarioF3M
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 31. 8. 2012 06:42

En3mim píše:Funguje to i uvnitř? Mám to v plánu používat v bytě v Brně v centru, jenom jako nouzovku, nemá někdo zkušenosti?

Jak kde. Najednom miste v Praze jsem bez problemu chytal vsechny 4 multiplexy na 15 cm dodavanou antenu, ale doma musim mit na balkone cca 40 cm a i tak to nekdy blbne.
Poitej s tim ze USB tunery jsou na tom s citlivosti obvyke hure, nez TV, navic PC/notebook je sam o sobe zdrojem silneho ruseni.
Takze pokud ti TV chyta "tak tak", s USB tunerem bude nejspise problem.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý