LG 47LM620S

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mfs100 2. 9. 2012 20:26

Zdravím,
máte tu někdo zkušenost či info k tv LG 47LM620S?

Rád bych si pořídil LCD/LED v v ceně cca 20-22k (=ideálně - dá se jít i výš, když bude důvod, ale radši bych strop kolem těch 22k), úhlopříčku ideálně kolem 47´. Jako nejvhodnější kandidát se mi zatím zdá právě ta 620S.

- Jaké máte zkušenosti s přehráváním 3D (především jestli to telka stíhá zobrazovat, je dostatečně výkonná?) - je to použitelné?
- Má nějaké významnější nedostatky? hlavně co se obrazu týče? Stíhá 1080p HD?
- Pokud by se srovnala s modelem LG 47LM660S, který je cca o 3-4k dražší, je tam nějaký významný rozdíl? přislo mi že jen ve wifině a že 660 vypadá líp, má ten supr tenkej rámeček. V krámě vypadala o dost líp. A pak ten magic ovladač.. Jak je to se samotným panelem, ty se liší nebo je to stejný? Je třeba si připlatit nebo s 620 chybu neudělám?
- Celkově: lze tento model doporučit a je to v dané cenové kategorii dobrá volba nebo ne? Mám se připravit na nějaké kompromisy?

jako zdroj budu používat především ntb+hdmi, pokud to je použitelné tak bych rád zkusil i usb nebo widi, ale zkušenost s tím nemám. 3D beru jako srandu co bych si asi čas od času zkusil, ale není to stěžejní požadavek. Na zvuk si chci pořídit repro + receiver - takže tam je mi to jedno jak bude hrát. Smart tv a net asi moc neřeším. Rád bych co nejlepší obraz (kdo taky ne, že?) a když to pude, tak použitelné 3D výhodou.

Děkuji moc.
mfs100
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 2. 9. 2012 21:06

S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumix22 4. 9. 2012 19:15

Ve Stereo/Video č.7 byl test LM620S. Nedopadla nejhůře, ale mohlo to být lepší. Hodnocení 79% Velmi dobrý. Spolu s LM670 u ní byly kritizované rychlé pohyby, které ani jeden z uvedených typů dobře nezvládá. Takže na sport a akční filmy může člověk s těmi to telkami zapomenout... :-(

Testoval jsem na LM660 přes USB fleshdisc MKV 1080p a telka měla s nimi problémy. Většinou je vůbec nepřehrála. :-! Ale pokud budeš přehrávat filmy z ntb přes HDMI, tak by telka s rozlišením 1080p neměla mít problém. Navíc přes notas budeš mít daleko větší podporu médií, kodeků a vůbec všeho.

Ten PHILIPS 47PFL7666H bude určitě lepší volba než LG 47LM620S. Já bych ti doporučil Sony 46HX750 nebo 46HX751.
lumix22
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dagy2 4. 9. 2012 20:24

lumix, tie mkv ti ale telka neprehrala nie preto, že boli 1080p a že by to nestíhala ale preto že formát/kodek toho tvojho špecifického mkv ktorý si použil proste tá telka nemá.
nechcem tu hodnotiť obraz pretože je to veľmi subjektívny pocit, ale čo sa týka kodekov a formátov ktoré TV prehrávajú je na tom práve LG veľmi dobre.

mkv nie je vždy mkv
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod stan.mclaren 4. 9. 2012 21:41

Som zvedaví na Philips 6007. ...
stan.mclaren
Junior

Odeslat příspěvekod matador88 14. 9. 2012 16:14

potvrdzujem, ze vacsie uhlopriecky ako 32" (mam otestkovane 42") lm620 maju bohuzial s rychlym pohybom problem. takze treba si kazdy model pre istotu osahat, ako sa v danej uhlopriecke sprava.

lumix: sony, mkv nepodporuje vobec, nie?
philips sedmicka je vyssia ako lm620 nie?
matador88
Junior

Odeslat příspěvekod mfs100 18. 9. 2012 13:55

lumix22: Děkuji moc za tip na recenzi, číslo jsem sehnal a pročetl.

matador88: sem se na ní byl podívat v datartu, ale z toho nastavení obrazu by človek blil. U fotbalu při rychlejších odkopech se skutečně z míče stávala kometa, při normálním kopání už to bylo docela ok.. Ale dovedu si představit že u akční scény v nějakým filmu to bude asi docela mazanina.

Mám teď dilema jestli nejít místo toho do 47LW650S, nevíte prosím někdo v čem významém se liší a jestli by to byla vhodnější volba? Jak ta si poradí s rychlejšími pohyby? Co 3D technologie, je tam na stejné úrovni jako u LM620S?
mfs100
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 18. 9. 2012 14:22

Určitě Ti to někdo napíše přesněji, ale co si pamatuju, tak LW650S bylo před rokem trošku někde jinde, než je dnes LM620S - resp, byla to TV na trochu vyšší úrovni.. Podle mého názoru měla velice pěkný obraz a nepamatuju, že by trpěla nějakým problémem při rychlých scénách.. I přes marketingové proklamace o vylepšeních 3D na nové řadě LG se tyto dvě TV nijak zásadně lišit nebudou.. Jediný rozdíl, který mě teď napadá, LW650S nemá podporu DTS..
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kutil71 19. 9. 2012 07:31

Mám zkušenosti s loňskou řadou LG LW4500, koupil jsem celkem 3 ks s různou velikostí obrazovky ( pro sebe a kamarády ). Po nastavení velmi pěkný obraz, 3D, účinná korekce pohybové neostrosti, nízká cena. Letos jsem měl možnost testovat řadu LM660, 670. Obraz také velmi pěkný, včetně 3D - vše srovnatelné +- s LW4500, hezký vzhled, ale slabá korekce pohybové neostrosti a třesu - pro mě nedostatečná. Co se týče mkv, řada 4500 nepřehraje DTS. Toto jsem řešil převodem zvuku do AC3 programem mkvmerge, otázka několika minut . Potom už není problém.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fuck8r 19. 9. 2012 16:26

já dnes čuměl na LG 3D dema na LG 42LM660.. někdo říká že na 3D musí být alespoň 140-150ka minimum, ale houno! na 107čce 3D efekty naprosto luxusní - ať už z 80cm a nebo 3 metrů bylo to nádherný.. pod 80cm už jsem viděl hrubší rozlišení 3D obrazu (asi pasívní technologií?) bylo tam hodně zpomalených záběrů, ale i rychlý - nějakej jakože klip japonské skupiny a tam pořád rychle máchali rukama mně do xichtu a nějaký rozmazání jsem nepozoroval :-)

škoda že tam zrovna chyběly aktívní brejle k Samsung led.. pro přímý porovnání O:-)
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 19. 9. 2012 19:42

ještě bych zvážil Panasonic ET5E, oproti LG má na 100% 100Hz panel, obraz se tak neleskne a celkově ten obraz je čistější, klidnější a při pohybu nesrovnatelně lepší. taky jsem vybíral mezi plazmou LG a lm620/660, ale po projití pár obchodů jsem vybral ten panas, stojí určitě za zmínku.
vormen
Junior

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 19. 9. 2012 19:43

Podla mna ma LG (modelove rady 2012) jedno z najlepsich a najpohodlnejsich (pasivne) 3D na trhu.
Inak KUTIL71: palec hore. Minule si spravne pisal, ze modelova rada 2011 ma o trosku lepsie vyrieseny pohyb... a telku co si spominal a nechal si si doma, patri k tomu lepsiemu na trhu
(rada LW).
PS: Naproti tomu rada 2012 ma pre mna osobne lepsie pasivne 3D, ako modelova rada 2011 :)
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dagy2 19. 9. 2012 20:31

ad bylinnycaj:
1/ LG urobil taký malý podraz - u 2011 je edge LED top model 6-ková rada (LW650), 5-ková je stále OK.
U 2012 čislovanie posunuli a 6-ková rada je na úrovni možno 4-kovej z r.2011.
Preto máš možno pocit lepšieho obrazu u 2011. Ale nevidel som vedľa seba, neviem porovnať. Pozeral som na 2012 modely v kamennom obchode, čítam tu o tom ako sa to nedá pozerať, dlhosiahle debaty o tom akú frekvenciu má ktorý panel a bla bla bla.
Podľa mňa je to v pohode.

2/ 3D podľa popisu by malo byť v 2012 zase o kus ďalej, napríklad možno ležať pri ňom . to u 2011 nejde.

3/ Panas je určite najlepší aj tak. Však kupuje to najlepšie od LG :D
Za chvíľu, len čo zabudnú na plazmu nám budú nabíjať hlavy o 800Hz LCD obrazovkách a podobné nezmysly.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fuck8r 19. 9. 2012 20:44

já u té LG zkoušel jít (cca ze 2,5m vzdálenosti) dolů asi o 50cm pod střed obrazovky (prostě ze stoje na bobek) a 3D bylo pryč jako bych sundal brejle.. ten rozsah 3D vertikálně je, když je úroveň výšky očí někde v obrazovce a nesmí být na hraně nebo už mimo obrazovku nahoře nebo moc dole - horizontálně jsem chodil hodně do stran a 3D bylo pořád super takže 6 lidí vedle sebe úplně OK :-)

jen jsem si všimnul že jak jdu z jedný strany na druhou tak se to pozadí ve 3D hodně posouvá :D
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfs100 20. 9. 2012 08:52

Děkuji moc za ohlasy. Tak jestli to dobře chápu, tak mám dilema, jestli v dané ceně (22-23k) volit mezi letošní s lepším 3D nebo loňskou s lepším zobrazováním pohybu. (funkce Smart Tv asi opomíjím, čím víc o tom čtu, tak tím míň to asi potřebuju:). Zatím se asi víc kloním k tý LW650S.

1)Je tedy na ní (LW) to 3D koukatelné? sledovat budu určitě z gauče, cca nám to vychází tak 2,2 - 2,5 metrů od teliny, záleží jak se gauč posune, prostor tam je na obě strany.

2) Čet jsem ještě že letošní modely mají lepší převod 2D na 3D, funguje to dobře? Má cenu se nad tím rozmýšlet nebo to není použitelný? Že bych si pustil HD film a ono mi ho to převedlo na 3D mi přijde docela scifi představa (musí tam občas být chyby ne?), ale ještě jsem neměl možnost to vidět. To spíš asi bude dobrý do her ne?
mfs100
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků