DVB-C na Samsung LE32A557P2F?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod El Carlos 25. 9. 2012 22:26

Zdravím,

mám takový dotaz - jak poznám, zda-li moje TV le32A557P2F je vybavena DVB-C tunerem? Tedy zkusil jsem samozřejmě Google a podařilo se mi najít pouze několik německých stránek se specifikací, viz. http://www.chip.de/preisvergleich/99676 ... 57P2F.html

Píše se zde pouze o DVB-T tuneru, ale telka je z doby přechodu na digitál a tak ještě i nabízí tlačítko TV/DTV. Tedy vůbec nezmiňuje ten tuner pro analog, který nevím, jak se jmenuje.

Jde o mi o to, že jsem objevil CI slot a rád bych se zbavil set-top-boxu od UPC. :oops: Za radu předem děkuji.
Superb 2.0 TDi 4x4 125 kW DSG
HTC Sensation
ASUS Eee Pad Transformer
El Carlos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 26. 9. 2012 07:25

V original manualu pisou pouze o DVB-T.
Nicmenne, i kdyz nemas ten modul, tak pokud by mela DVB-C, tak bys ty kanaly normalne naladil, pouze by to hlasilo, ze jsou zakodovane.
Abox
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod El Carlos 26. 9. 2012 16:33

Díky. No modul bych samozřejmě koupil od nich a patrně do TV strčit půjde, ale otázkou je, jestli by to dokázalo ty kanály naladit.
HTC Sensation
ASUS Eee Pad Transformer
El Carlos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 9. 2012 16:39

Veď Abox ti vysvetľuje to, že si to môžeš overiť aj teraz bez modulu. Pichni kabel do tv a spusti ladenie. Ak to dvb-c ma (čo na 99% nema), tak tie kanaly naladiš aj bez modulu, akurat ti to napiše, že su kodovane (budu bez obrazu, ale tv ti nazov kanala napiše).
Samotny modul nema s ladenim nič. On len dekoduje zablokovane kanaly. Ale naladiš ich aj bez neho (ak to teda kablovy tuner ma).
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod El Carlos 26. 9. 2012 20:17

joj, už je mi to jasné. Jenom jsem to napoprvé nepochopil.

No chytne to asi 20 kanálů + rádia. HD taky (nejde obraz, jenom zvuk), ale jsou to klasické kanály (ČT1, 2, 24, Prima, Nova... a UPC Express). Nechytne to žádné Discovery, HBO apod.

Tedy usuzuji, že DVB-C není a není šance, že bych se zbavil set-top-boxu, že? :-/
HTC Sensation
ASUS Eee Pad Transformer
El Carlos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 26. 9. 2012 20:25

Vzhledem k tomu,že ti nejde obraz a zvuk ano,tak ta TV nemá ani podporu MPEG4.
Bez STB nemáš šanci...
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod El Carlos 26. 9. 2012 23:49

No ale přesto děkuji za rady :-)
HTC Sensation
ASUS Eee Pad Transformer
El Carlos
Kolemjdoucí