Philips Smart TV5007

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod 22855 3. 10. 2012 20:33

Prosím mám velkou prosbu
Mám TV Smart TV5007 a mám s ní trochu problémy
1, Prosím jak se přehazují - seřazují programy na DVB-T ? vše mám naladěno 11 programů ale nemohu najít jak seřadit to podle sebe . Možná to je podobný s jiným typem Phlipsu . Prosím o radu
2. Nemohu se připojit k internetu pomocí wifi . Mám doma wifinu vše jde připojit a jen TV Ne .Asi dělám někdy chybu . Prosím podrobně jak se přihlásit . Návod je k hovnu tam skoro nic není . Taky prosím o radu podrobnou moc tomu nerozumím .
Klidně mi napište na
zavody@seznam.cz
22855
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 4. 10. 2012 06:29

Nemám žádný Philips té řady u sebe, nicméně bývalo to u Philipsu tak, že se tlačítkem LIST vyvolá seznam kanálů, vlezeš na kanál se kterým chceš něco dělat a dáš volbu OPTIONS, tam je pak možno kanál přejmenovat, přesouvat, atd. Návod je přímo v televizi a nebo překvapivě na webu.....
Wifi netuším, informací si podal málo, zkus ručně nakonfigurovat wifi síť, tzn. zadáš její jméno, případně heslo.
dejv
dejvidek
Junior

Odeslat příspěvekod 22855 4. 10. 2012 18:42

Děkuji moc za radu už to jde přendavat .V tom návodu co je v TV i na internetu jsem to nepochopil to víte 55 let Ono stačí někdy jen nasměrovat .
WIFI jsem nenaladil zatím ,

1.dám nastavení bezdrátové sítě
2.Dále nabídka - WPS nebo funkce Scan . Při WPS to nic po 2 min nenajde , tak dám funkce Scan a to mi všechny wifiny v okolí najde do 20 vt.
3.Tak kliknu na ten můj první řádek kde jsem já ve 100% signálu a chce to WEP - co to je ? to je Heslo tak jsem ho zadal a napsalo to že to selhalo to dělal jsem to už asi 5x Přesně si heslo nepamatuji zdali velký písmena nebo malý .
4Pak jsem to dal na ruční vyhledávání a je to stejný .
5nezablokoval jsem to když jsem to dělal 5x Pokaždý to napíše selhalo spojení
Asi dělám něco špatně .

O víkendu zkusím přes kabel to jsem zvědaví co to bude zase chtít na mne , myslím TV - routr . Pak jedině odborník .
Děkuji
22855
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 4. 10. 2012 19:21

22855 dobrý den.

Při připojení přes WIFI to po Vás chce onen kód, či heslo - jak jste správně napsal. Je nutné ho zadat přesně, tak jak „leží a běží“ - jinak ke spojení nedojde. Onen kód se dá najít uvnitř routeru, kde ho můžete i změnit ... zadat jiný, pro Vás lepší, zapamatovatelnější. Ne, schválně nepíši jednodušší, protože by onen kód měl být trochu složitější, aby ho každý nezvaný host neuhodl. Jestliže nevíte, že by jste ho měnil, možná bude napsán na krabici k routeru, nebo v návodu k němu ... někdy i na jeho konci. Zkuste se podívat.

Při napojení přes kabel by problém být nemusel. Pokud router je nastaven na přidělení IP adres (DHCP režim), což asi je, mělo by dojít ke korektnímu spojení. Upozorním, že někdy je třeba ... po spojení techniky kabelem, jednotlivé prvky restartovat. Začít routerem, pak zapnout TV ...

Jsem upřímně rád, že jste si našel naše fórum. Jestliže budete mít i v budoucnu jakékoliv dotazy, budeme se snažit Vám pomoci.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 22855 5. 10. 2012 17:56

Tak jsem zkusil po kabelu internet připojit a super vše v TV chodí jak má , hned to nabídlo nový SW a Hlavně nic na mne to nechtělo .To jsem si oddychl . On ten internet je trochu jiný než v počítači chybí mi ta hořejší lišta kde je oblíbený , zobrazit, nástroje atd. a i dolejší lišta chybí kde jsou hodiny atd.
22855
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 6. 10. 2012 09:20

Mezi námi - pokud máte možnost zabudovat připojení kabelem, tak bych se vůbec nezatěžoval bezdrátem. Kabel je kabel.

Hlavně, že vše chodí :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 22855 31. 1. 2013 20:34

Dobrej
Kabel je kabel a je to bez problémů , ale chci se zeptat našel jsem si na internetu v TV ,různý videa na stránkách autosportu , nebo z ewrc a nejde mi to otevřít , jsou to videa o RALLYE .Dostanu se až do konečný fáze a nic . U některých videích mám , napsáno , že to chce MIN. flash 9 a já nevím jak to do TV dostat a jaký mám Adobe Flash Player já v TV . Přitom přes YouTube , když dám a tu samou adresu tak se to rozjede , ALE NA PŘÍMO ZE STRÁNEK internetu NE . Prosím o radu .
22855
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 31. 1. 2013 20:44

Jestliže integrovaný prohlížeč v TV píše něco o nutnosti aktualizace Flash Playeru, tak s tím běžnou cestou zřejmě nic neuděláte. Jediná varianta je, že by výrobce TV tuto přidal v novější verzi FW. Pro úplnost dodám, že některé TV výše zmíněnou technologii ani nepodporují, podporovat nemusí.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radinek1 1. 2. 2013 22:38

Dobrý den.Můžete mi někdo poradit jaký typ a velikost hard disku připojit k této TV.V návodu tuším je minimálně 250GB a rychlost větší než 30Mbit/s.
radinek1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 2. 2. 2013 13:04

Zde je to spíše na osobních zkušenostech uživatelů. Kompatibilita může někdy drobně kolísat. Předpokládám však, že běžně využívané HDD WD My Passport v příslušné velikosti (pokud by splňoval rychlostní limit - nutno zjistit!) by mohl vyhovovat. Pokud se nepletu využívá ho mnoho uživatelů, právě pro nahrávání z TV, nebo STB. Netvrdím však, že konkrétně pro tuto TV se jedná o nejlepší řešení.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Philips CZ 7. 2. 2013 15:12

radinek1 píše:Dobrý den.Můžete mi někdo poradit jaký typ a velikost hard disku připojit k této TV.V návodu tuším je minimálně 250GB a rychlost větší než 30Mbit/s.


Muzete pouzit jakykoliv USB HDD (min. 250 MB volne pameti, max. 2TB) s formatem NTFS, FAT 16, FAT 32 a ktery odebira 500 mA proudu a mene.
Philips CZ
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 7. 2. 2013 18:31

Philips CZ dobrý den, mám trochu pocit, že minimem udávaným výrobcem TV je 250GB, nikoliv MB, jak uvádíte Vy. Jestliže se mýlím, opravte mě prosím.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Philips CZ 8. 2. 2013 09:41

Dobry den, ano, velice se omlouvam za tento preklep. Minimalni volna kapacita musi byt 250GB, nikoliv MB. Dekuji za upozorneni.
Philips CZ
Junior

Odeslat příspěvekod romu 28. 2. 2013 18:15

22855 píše: U některých videích mám , napsáno , že to chce MIN. flash 9 a já nevím jak to do TV dostat a jaký mám Adobe Flash Player já v TV . Přitom přes YouTube , když dám a tu samou adresu tak se to rozjede , ALE NA PŘÍMO ZE STRÁNEK internetu NE . Prosím o radu .


Volal jsem opakovaně na linku podpory Philips TV (modely xxx7 - aktuálně ty poslední!!!). K Adobe Flash Player mi bylo sděleno, že prostě TV Philips ho nepodporují. Takže jsem se dotázal, zda to řeší a zda to vyřeší update firmware, když je to "přece" sw záležitost. Prý se to neřeší a řešit nebude. Aktualizace prý řeší chyby a to, co nefunguje. Cožpak to, že nejde flash v obyčejném netovém prohlížeči, je normální? Odpověď. Ona by na to nestačila paměť. Hmmmm :oops: No, na různé jiné fíčury paměť stačí, ale na flash ne? :grr:
Takže super PHILIPS. Takže, kdo si bude chtít třeba přehrát z archivu ČT staré TN, asi bude mít smůlu. Že prý videa na YouTube fungujou přes ikonku YouTube. Hmmm, ale tam zas nejdou všechny spustit. V čem to vězí? Paměť? Neschopnost dělníků Philips? Neochota? Nebo, že by dali flash až do modelu 999899XX, do toho za 150 tis Kč? >:-(
Nechápu, proč dělníci ve Philipsu takhle mrví TV s vynikajícím obrazem? Funkcionalita na den práce a je to. Připadá mi to, jako koupě auta vyšší kategorie, ale páni od Mercedesu tam neumí dát centrál.
romu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 2. 2013 18:41

romu píše:Cožpak to, že nejde flash v obyčejném netovém prohlížeči, je normální?
A podľa teba je normalne chcieť od TV aby suploval funkciu PC? To je ako chcieť od luxusneho Mercedesu aby sa s nim dalo jazdiť rely. ;-)

Ta nepodpora flash nie je "vysadou" Philipsu. Viac či menej to nefunguje ani u inych vyrobcov. U inych zariadeni (telefony...) nehovoriac.
Skus si prejsť philips support forum.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků