vypalování obrazu u nových plazem

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod aaischa 12. 10. 2012 23:55

Ahojte,
zajímá mě jak sou na tom nové plazmy co se týče vypalování obrazu, měl jsem starou Thomson 42 jednu z prvních, po zapnutí než naskočil obraz danýho kanálu mix log programů, různejch hran menu settopboxu ale za provozu až na výjimky žádný znatelnější výpaly

teď sem si pořídil ač z druhý ruky LG 50PK550 (rok 2010) a už tam zas než naskočí obraz proramu (šedá obrazovka) mam vypálenejch pár obrysů z menu Playstationu 3( a to tam to menu bylo tak 5minut a ne v kuse)... při normoš koukání zas neznatelný ..

čekal sem že už je tenhle problém uplně eliminovanej... týká se to všech novějších plazem, nebo třeba vyšší řady vůči tomu sou uplně odolný.. zajímá mě to obecně do budoucna v případě pořizování dalšího kousku, či druhýho do rodiny..
dík :)
aaischa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Luda9sl 13. 10. 2012 10:16

Mam plazmu od Panasonicu rok 2011 a taky se mi vypaluje jen s tim že to tam chvili je a pak se to vytratí.jinak si davam pozor ať nemam plny jas při statickem obrazu.Plazmy se vypalujou a budou,zatim nepřišli na to jak to uplně eliminovat.
Luda9sl
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 10. 2012 10:32

To o čom pišeš je retencia, nie vypalenie. Vypalenie je jav trvaly.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod aaischa 13. 10. 2012 12:29

oky, díky, jj neni to trvalý, třeba do druhýho dne to zas mizí.. čas ukáže jakou technologii to vyřešej..
aaischa
Kolemjdoucí