37pfl6007- 3D film z flash disku

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod miraxx 30. 10. 2012 22:15

Dobrý den

Umí tato televize přehrát 3d film z flešky? Dozvěděl jsem se že musí být jen ve formátu MPEG-4 nebo WMV9/VC. Ostatní přehraje taky ale musí být do televize dodány přes HDMI kabel.
Tzn, že pokud stáhnu 3D film a budu ho chtít přehrát, pak jej musím například překonvertovat?Existuje nějaký program, který obecně mi překonvertuje 3D film v jakémkoliv formátu do těch dvou zmiňovaných?
Nebo to musím opravdu si koupit ještě například DVD přehrávač který spojím přes HDMI kabel do televizoru nebo vždy natáhnout 10m kabel od PC do TV abych přhrál 3d film?

Druhá podmínka je že film musí být v Side by side formátu. Pokud 3D film není v tomto formátu pak jej opět lze překovertovat do tohoto formátu?Nebo mám prostě smůlu? Předpokládám že ne všechny 3D filmy jsou v tomto formátu.

Děkuji

Mira
miraxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 31. 10. 2012 00:12

Na dvd prehravači asi sotva prehraš 3D...

Ten Philips prehra aj 3D z usb v mkv formate. Ale nie je mkv ako mkv. Na seriozne prehravanie fšemožnych formatov si kup nejaky multimedialny prehravač. Tie slušne začinaju na cca 1500,- Kč.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 31. 10. 2012 01:04

Mozno by som sa obratil so sukromnou spravou na MR.SEMTEXa, ktory tu riesil, ale asi nevyriesil problem prehravania 3D filmov cez USB port na PHILIPS TV

viewtopic.php?f=1705&t=1177113&start=0&st=0&sk=t&sd=a
viewtopic.php?f=1703&t=1177160&p=9095505#p9095505

"Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 8. 10. 2012 10:18
Já teď nadávám na Philips kvůli nutnosti mít při přehrávání z USB video přesné velikosti 1920x1080 - řeším vedle v HD tématech - jinak Ti TV nedovolí přepnout na 3D..

Jinak 3D film dávám tak jednou týdně - ne že by jich bylo tak málo, ale nemám víc času na sledování.."
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod miraxx 31. 10. 2012 12:57

No myslel jsem dvd prehravac ktery ma vstup na USB a vystup s HDMI kabelem ktery spojim s TV. Takto by to melo jit nebo se mylim,otazka 800KC?

Nebo druha varianta je tedy koupit mulimed. prehravac do ktereho zapojim flesku s 3d filmem a pres hdmi kabel pripojenym k Tv jej spustim?

Tzn ze ten multimedialni prehravac dela neco navic nez dvd prehravac nebo ma nejkae jine vlastnosti? Odstrani i ten problem s presnou velikosti 1920 x1080 jak o tom pise semtex?

Nebude nakonec nejjednodussi vzdycky natahnout ten HDMI kabel od PC, nebo toto je nesmysl?

Opravdu nema zkusenosti s timto, jsem rad za kazdnou radu.

Děkuji!
miraxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 31. 10. 2012 14:32

DVD přehrávač ti mkv v SBS režimu nepřehraje.A kdyby takový byl,tak určitě bude mít nějaké omezení ohledně podpory zvuku,titulků nebo výběru zmíněných věcí.

MMC řeší tvůj problém téměř k dokonalosti.
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 31. 10. 2012 17:49

Pracovní vytížení mi neumožňuje reagovat moc pružně, ale na SZ už jsem odpověděl, tak to dám i sem pro úplnost..

Phillips TV přehraje 3D z flešky, ale je potřeba se držet určitých omezení:

1. Soubor musí být v takovém kodeku, aby ho TV přehrála - podporované kodeky viz. - http://www.supportforum.philips.com/en/ ... 1331632341

2. Aby bylo možné aktivovat 3D (side-by-side nebo Top/Bottom), soubor musí mít rozlišení 1920x1080 nebo 1280x720

3. Zvuk nesmí být DTS (dá se pořešit konverzí na AC3)

4. Profil formátu mkv by měl být High@L4.1

Většinou není problém takovouto verzi 3d sbs souboru najít, protože většina uživatelů se rekrutuje z řad majitelů LG 3D Cinema, která má požadavky téměř shodné..

Pokud si ale člověk chce ušetřit nervy s laborováním, proč mu to nebo ono nehraje přes USB a následným konvertováním zvukových stop z DTS na AC3 a podobně je nejlepší rovnou koupit kvalitní 3D MMC..

S propojením PC si v tomto případě moc nepomůžeš..
Mr.Semtex
HD SATan

Odeslat příspěvekod miraxx 31. 10. 2012 21:19

Tv 37pfl 6007 (rok 2012) by prave mela prehrat jen ten MPEG-4 nebo WMV9/VC. Ty ostatni jen pres hdmi kabel. Tak mi to rekli na helpu z Phlipsu a je tedy nevim proc jen pres ten HDMI kabel. Takze pokud to bude splnovat tvoje 4 pozadavky pak to podle philipsu asi stejne neprehraju kdyz to nebude v tech dvou formatech....? Pokud ano pak byych to nevidel tak cerne:)

Multim centrum-takze ne za 1500 obycejne ale to ktere umoznuje 3D, tzn min.3000?Chapu to spravne?

A co blue ray prehravac tam se neda dat USb pres ktery by to slo do TV?Tzn ze bych mel prehravac blue ray disku + navic bych tam dal tu flesku( cena 3dblue ray prehravace min 2500)?

STale nechapu to MMC ,neznam nikoho kdo by to mel?
miraxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 31. 10. 2012 21:42

Můžeš si projít sekci testů na avmania.cz. Tam nějaký multimediální tank jistě najdeš.

A jinak zde na fóru na to máme příslušnou sekci.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 31. 10. 2012 22:42

Co na tom nechapes? mmc je prehravac bez mechaniky. Pichnes do usb externy hdd a prehravas. Niektore maju disk zabudovany.

Tu v sekcii Domace video najdes recenzie na niektore prehravace: http://avmania.e15.cz/testy
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 1. 11. 2012 09:33

miraxx píše:Multim centrum-takze ne za 1500 obycejne ale to ktere umoznuje 3D, tzn min.3000?Chapu to spravne?

Ono většinu z toho přehraje i to obyčejné, ale větší jistota je jít do něčeho, co z toho může rovnou i to 3D udělat a má další volby, jako třeba přehodit pravou a levou stranu a podobně..

miraxx píše:A co blue ray prehravac tam se neda dat USb pres ktery by to slo do TV?Tzn ze bych mel prehravac blue ray disku + navic bych tam dal tu flesku( cena 3dblue ray prehravace min 2500)?

Tohle je pouze částečné řešení (jestli teda vůbec), protože i když ten Bluray přehravač (narozdíl od nějakého DVD přehravače) ten video soubor "utáhne" výkonově, tak pořád skončíš na tom, že 99% jich má podobnou podporu formátů, jako ta TV..
Mr.Semtex
HD SATan

Odeslat příspěvekod Kutil71 1. 11. 2012 12:45

Mám Tvp LG model roku 2011 a BR přehravač LG model roku 2010. Na obou přístrojích bez problému přehrávám 3D SBS a 3D TAB filmy. Jediný problém byl zvuk DTS (to jsem vyřešil konverzí na AC3, převod v PC trvá u filmu asi 15 minut). Potom jsem už nenarazil na žádný problém, zatím jsem přehrál zhruba padesát 3D pořadů. www.3dsbs.com
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 1. 11. 2012 13:32

V 95% případů ta konverze z DTS na AC3 bude stačit i u toho Philipsu, ale potom může nastat případ z těch 5% co nefungujou a bude lavírovat, co s tím.. 8-)
Mr.Semtex
HD SATan

Odeslat příspěvekod Kutil71 1. 11. 2012 14:49

Pro mkv, která i po převodu na AC3 nejdou přehrát, lze použít software pro převod do jiného formátu. Osvěčil se mi Mainconcept Mpeg Encoder, který má řadu přednastavených profilů, používám ho např. pro převod 3D videí z fotoaparátu Fuji do SBS (H264), výsledná kvalita je téměř shodná s originálem. Pro vytváření 3D prezentací z fotek je výborný program MPEG Video Wizard. Výsledný formát mp4 (H264), vynikající kvalita, prezentace podbarvená hudbou i 3d textem. Dobrý je i program Avidemux, kterým např. překlápím .flv ( např. z youtube) do mkv bezestrátově za velmi krátký čas. Existuje i celá řada dalších programů. Zatím jsem nenarazil na nic, co bych nebyl po úpravě vhodnými programy schopen přehrát pomocí USB TVP.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 1. 11. 2012 16:27

Naco sa nezmyselne zdrziavat prevodom, ked toto vsetko zmakne prehrat MMC za "par" korun.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod miraxx 1. 11. 2012 21:12

ok:

1,Takze nejjednodussi je MMC s 3D. Mam jednoduchou otazku ,k tomuto pristroji staci aby byla pripojit flesku 16GB nebo musim vysslovene prenosny hard disk 250gb? Muzete mi dat tip na MMC s 3D co nejlevnejsi?

2, Neslo by to taky vyresit tim HDMI kabelem kterym bych propojil PC a Tv?Film bych stahl do PC a odtud prehral(doufam ze jednodusse)v TV?Proc by to neslo?

Dekuji
miraxx
Kolemjdoucí

Další stránka