LED 3D Smart LG 42LM670S - připojení k internetu

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Anysek1 3. 11. 2012 15:25

Ahoj, potřebovala bych poradit:)
Jak zprovozním internet na této TV? Máme samozřejmě wi-fi, (hlavní) router je v pokoji, ale nemáme připojení (jen) na heslo. Musím IP adresu nového (např.) ntb zadat na druhém ntb s wi-fi, a to přes zadání mé IP adresy do příkazového řádku, kde se přihlásím a pak tam přidám novou IP "toho ntb" (resp. teď TV) a uložím.
Snad jste mě pochopili, moc se v tom nevyznám, tak píšu hoodně laicky:D Takže když jsem teď zkoušela opsat tu adresu "MAC" z nové TV a přidat ji na tom netu, tak mi to psalo, že je "špatně zadaná" (samozřejmě jsem ji napsala správně, není dobrý "formát",nebo tak něco). Ale nic jiného jako IP adresu té TV jsem tam nenašla. Dokázal by mi tu někdo poradit, prosím? :oops:
Anysek1
Junior

Odeslat příspěvekod icotech852 3. 11. 2012 17:31

nebolo by jednoduchsie na routeru - navolit vysielat wifi signal (net) iba s heslom? Sam to tak mam a nemam problem.
IP adresu mam automaticku a MAC adresu zadavat to som nikdy ani nerobil.
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 3. 11. 2012 20:37

Jestli jsem to dobře pochopil,tak router má asi filtr MAC adres a ještě nemá-asi-zapnuté automatické DHCP.
Pokud nemáš nějaké znalosti s nastavením routeru,tak sám nevím,jak ti poradit.
Jestli v routeru není zapnuté automatické DHCP,tak budeš muset TV ručně přidělit IP adresu.Tu napíšeš v TV-musíš se podívat,jakou IP adresu mají ostatní zařízení v domácí síti.aby nebyly shodné.Až jí přidělíš,tak v routeru do filtru MAC adres musíš napsat MAC adresu TV.
Ale možná to je celé jinak...
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod Anysek1 4. 11. 2012 11:50

icotech852: Samozřejmě tj nejlepší řešení, ale u nás není bohužel možné. Máme totiž připojeny 4 různé (značky, stáří) ntb, takže tohle byla podle "správce" jediná možná cesta.

jito: Bohužel nvm cj (a jak zjistím zapnutí/vypnutí) DHCP. A nevíš prosím, kde v té mojí TV změním/zadám tu IP adresu? Já jsem to tam nikde nemohla najít!:/ Jen jsem našla, že je IP 0.0.0.0, ale to mi je právě k ničemu..

Díky!
Anysek1
Junior

Odeslat příspěvekod header009 4. 11. 2012 13:07

Nevim ale zapnutí vypnutí DHCP serveru u routeru nemá společnýho se stářim zařízení vůbec nic.... Je mi jasný že je problém s různými typy zabezpečení.... Já osobně bych to řešil tak že bych zapl DHCP server a filtr mac adres nechal, dá se použít jako zabezpečení.... Jediný co je občas problém je zjistit mac adresu zařízení ne vždycky se to udává, já to řešil tak když sem nevěděl mac tak jsem na chvíli vypl filtr mac a přes acces control jsem si zjistil který zařízení to je a zkopíruješ mac adresu :tleskani
header009
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 4. 11. 2012 14:37

Anysek1 píše:Jen jsem našla, že je IP 0.0.0.0,

To je přesně to,o čem píšu.
Místo těch nul se musí napsat IP adresa do tvé domácí sítě-např.192.168.10.151-to je pouze příklad,aby jsi věděla,jaký "tvar" IP adresy máš hledat.
Další možnost je ta,jak psal Header-na chvíly vypnout filtr MAC adres,zabezpečení sítě,v routeru zapnout DHCP automaticky a v TV taky automatické DHCP.Pokud dojde ke spojení s routerm,ten přidělí IP adresu TV.Pak už uvidíš MAC adresu TV v routeru a ta se přidá do seznamu povolených zařízení.
Pak v routeru vše opět vypnout-tedy automatické DHCP a zapnout filtr MAC adres.V TV se automatické DHCP nechá zapnuté.
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod Anysek1 4. 11. 2012 14:43

Jo, ten princip (snad) chápu. Ale nvm, kde v té TV to mám přepsat. Práveže tam, kde se mi to "IP 0.0.0.0" ukáže, je to vyšedlé a jen jakoby poznámka. Ale kde se to přepisuje, to nvm.
Anysek1
Junior

Odeslat příspěvekod header009 4. 11. 2012 15:11

já ale furt nechápu smysl toho mát vypnutý DHCP...... prostě bych šel do nastavení routeru zapnul dhcp zapnul kontrolu mac adres nahazel tam adresy mych zarizeni a sbohem. Lepší než se drbat s ipckama ne ? :
header009
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 4. 11. 2012 17:13

Tak tam kde je to zašedlé musíš najprv o riadok vyššie prepnúť na "pevnú IP adresu", potom je možné do políčok 0.0.0.0 zadať čísla. Ty tam máš zvolené "automaticky" a preto je to šedé.
Okrem IP adresy musíš zadať aj ďalší riadok a to masku a DNS server.

Nechaj si to urobiť radšej od toho "správcu" ktorý tvrdí, že DHCP s heslovaním sa nedá urobiť.
To chce povedať, že snáď máš nejaký notebook ešte s Windows 3.1 alebo DOS ?
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dezavy 4. 11. 2012 17:26

mám tu samou TV, doma WIFI, kde na ni jede stolní PC, 2x NTB, tablet a občas mobily. TV jsem zapnul, vyhledal v menu WIFI, připojil a vše šlape jak má. Jestli jsem dobře pochopil, máš nějak divně nastaven WIFI router. Jestli by nestálo za to, v něm obnovit tovární nastavení. On se resetuje, ze sítě natáhne potřebné údaje a ty nemusíš nic řešit.
dezavy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod header009 4. 11. 2012 17:28

sifrovani může být opravdu problém sám sem si s tím užil až až některá starší zařízení mohou mít problém s wpa/wpa2 a zároveň novější mají problém s wep třeba mobily.... ale s dhcp to nemá nic společnýho
header009
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 4. 11. 2012 18:04

Anysek1 píše:Jo, ten princip (snad) chápu. Ale nvm, kde v té TV to mám přepsat. Práveže tam, kde se mi to "IP 0.0.0.0" ukáže, je to vyšedlé a jen jakoby poznámka. Ale kde se to přepisuje, to nvm.

No, přiznám se, že přesně nechápu některé věci kolem. Ale přesto se pokusím.

Když se tápe, je dobré uvést i přesné označení routeru. Třeba na netu najdeme jeho prostředí (emulátor) a budeme schopni přesněji cílit rady. Druhá věc, pokud tam chceš - do TV, strčit pevnou IP, tak v TV musíš přehodit puntík z DHCP na Pevná IP. Přiznám se, že s LG a připojením na net jsem doposud neměl problém. Tyto TV jsou opravdu multimediálně tvořeny a tak bude chyba zřejmě na straně Tvé - jakožto uživatele, nebo bude problém v nastavení routeru.

Pokud můžeš - postav TV vedle routeru a propoj je skrz síťový kabel (LAN). Pak se můžeš mrknout do TV, co a jak a kde Ti to píše, taky jedna z možností.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod majkom 11. 11. 2012 21:06

ja mam trochu offtopic dotaz, da sa u tychto smart tv vsetky tie smart sracky povypinat? Tv mam ako zobrazovadlo, internet aj filmy si tam taham cez externu krabicku, takze, da sa to vypnut, alebo sa to da len ignorovat a nepouzivat?
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 11. 11. 2012 22:09

Když nevstoupíš do SmartTV,tak tě nic obtěžovat nebude.
Nebo máš představu,že ti při sledování TV vysílání skáče v obraze nějaká aplikace?
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod majkom 11. 11. 2012 23:51

ne ne... len sa pytam, ci sa to da nechat neaktivovane...
majkom
Mírně pokročilý