Propojení TV+Domácí kino+Popcorn hour 210+sat.přijímač Humax

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Omo123 8. 11. 2012 21:01

Dobrý večer,

chystám se k vánocům koupit domácí kino Samsung HT-E6750W.Chci to propojit s TV LG 50PV 350 plus s Popcorn hour A 210 a se sat.přijímačem Humax IRHD-5100S.Z manuálů nejsem vůbec chytrý jak to vše co možná nejkvalitněji propojit pomocí HDMI kabelů.Může nějaká dobrá duše poradit prosím?

Samsung HT E6750W má HDMI IN 2 x ,HDMI OUT 1x a External digital audio IN /optical/1x.
TV LG 50PV 350 má HDMI /DVI IN 1x a HDMI IN 1x a Optical digital audio OUT 1x a Audio IN /RGB-DVI/1x.
Humax má HDMI 1x a Optical SPDIF 1x.
Popcorn hour A 210 má HDMI 1x a Optical SPDIF 1x.

Předem děkuji za váš čas a rady.
Zdraví PP
Omo123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 11. 2012 21:14

Čo tu chceš riešiť? Humax a Popcorn do kina (do tych 2 HDMI vstupov), a vystup z kina (HDMI OUT) do TV.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 8. 11. 2012 21:14

ako na to pozeram tak mas 3 zariadenia s hdmi no tv ma iba 2 hdmi vstupy.
asi by som to skusil nasledovne.
sat a popcorn cez hdmi out do samsung hdmi in a zo samsung z hdmi out do hdmi in TV. neviem vsak ci samsung domace kino prenasa signal z ostatnych hdmi vstupov i v standby ak nie tak domace kino bude musiet byt stale pustene.
ine riesenie prepojenia mi nenapada. Či?
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Omo123 9. 11. 2012 07:06

Díky moc za odpovědi pánové.Jak bych zjitil zjistil to,jestli bude muset být Samsung neustále zapnut? Nevěřím,že prodejce ani tech.podpora to bude vědět :lol:
Omo123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 9. 11. 2012 08:24

chlapci ste na môj vkus trošku rýchli... a hneď prvou otázkou vás dotazovač hneď aj zabil.
Aj keď jeho telka s dvomi HDMI vstupmi moc iných šancí nedáva

1/ čo si od toho zapojenia sľubuješ - bude výstup vždy len a len TV, alebo budeš používať SAt ako SAT rádio, čo internetové rádiá, prehrávanie hudby z HDD ?
2/ samsung má výstup len do jednej zóny, alebo má možnosť osadiť reproduktory do dvoch zón?
3/ a správna otázka, má samsung priechodzie HDMI vo vypnutom stave? Potom by si museĺ aj na správy vždy zapnúť kino.

najprv treba na toto odpovedať a potom sa bavme o káblikoch.
V každom prípade je blbé už to (aj keď nakoniec to možno nevyužiješ) že ideš kupovať nejaké kino, ktoré má len 2 HDMI vstupy. Bežný štandard sú 4 vstupy a prechod cez HDMI vo vypnutom stave. Navyše by som asi chcel, aby kino malo špeicifikáciu HDMI1.4 (kvôli 3D ale aj kvôli prenosu zvuku z TV do kina cez jeden kabel)
Napr. u Yamahy je to v manuále jasne napísané, ale to je asi iný výrobca než Sam.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 11. 2012 11:05

Pass trough v standby podporuje, stačí vedieť čítať. Takisto má ARC.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Omo123 9. 11. 2012 13:01

Tady jsou nějaké informace v anglině:http://www.leconcepts.com/products/home-theatre-systems/1384-samsung-ht-e6750w-3d-blu-ray-71-home-entertainment-system.html


Takže platí to co bylo již řečeno na začátku?
Díky
Omo123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Omo123 10. 11. 2012 13:41

Manuál Samsungu tvrdí,že satelitní přijímač je nutno připojit do TV aby byl vidět obraz...

Jde mi o toto: při koukání na satelit vysílání chci ,aby zvuk ze satelitu šel do Samsungu a ne jen do TV reproduktorů.
Dále při koukání na filmy mkv. atd. přes Popcorn chci zvuk též pochopitelně ze Samsungu.

Samsung HT E6750W má HDMI IN 2 x ,HDMI OUT 1x a External digital audio IN /optical/1x. Pass trough v standby podporuje. Má ARC.Podporuje HDMI 1.4.

TV LG ARC nemá.

Díky :-D
Omo123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 10. 11. 2012 13:57

No tak tu TV jeste propoj optikou do toho kina.
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Omo123 10. 11. 2012 14:55

Díky za odpověd, taky jsem si to myslel.
Zajímalo by mne,jestli přenos optickým kabelem je méně kvalitnější než HDMI 1.4 neodborně řečeno? O:-)
Jinak jsem slyšel několik názorů,že je nesmysl degradovat obraz ze satelitu jeho propojením do domácího kina,propojit satelit přímo s TV je nejkvalitnější obraz..
Omo123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 11. 2012 22:41

Je to jedno, či to bude optika alebo hdmi.

To povedal kto, že to degraduje obraz?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Omo123 10. 11. 2012 22:50

četl jsem to na jiném foru někde,ve smyslu čím více spojeními to prochází,tím více ztrát v kvalitě,
nevím jsem laik..odborníci vysvětlí laikům..

Jinak se chci zeptat na toto:dle čeho mám vybrat kabel S/PDIF? Jsou různé druhy?

Díky ;-)
Omo123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 11. 2012 08:23

Ano cim vacsou cestou signal prechadza, tym sa to moze prejavit na kvalite. V kategorii v ktorej sa ale pohybujeme hovorit o tom zmysel nema.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Omo123 11. 11. 2012 13:13

Ted jsem kouknul do manuálu toho samého Samsungu ,ale o jednu řadu starší a tam je obrázek vyloženě doporučující propojit satelit pomocí HDMI přímo do Samsungu a ne do TV :tleskani . Asi to bude nějaký překlep aby novější nástupce toto nepodporoval ...
Omo123
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků