LG 47LE5300 (serie xxLE5300) dotazy

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Hamk 17. 12. 2012 15:19

1) Mám tuto LCD a při přepínání kanálů, se mi objeví pouze v rámečku na chvilku info o kanálu a číslo. neobjeví se ovšem info, co zrovna dávají. Vždy musím zmáčknout buď info, nebo tlačítko pro EPG "GUIDE". Co vám u řady LG xyLE5300 ? Objevují se po každém přepnutí info o právě vysílaném pořadu ?

2) Další dotaz bych měl k aktualizaci FW na aktuální verzi 03.03.34. Nevíte co obsahuje za vylepšení oproti starším firmwarům a jestli se vyplatí na tento FW přejít, byť s rizikem, že se FW nepovede. Já to zkoušel přes návod na stránkách LG přes USB flash disk, ale mně to napsalo, že soubor s aktualizací je poškozen... Prý to lze ještě přes skryté servisní menu..

3) Při seřazení kanálů za sebe, mi některý ČT1 HD kanál tento seznam úplně rozhodí a nezáleží na tom, zda-li mám kanály v oblíbených atd... Musel jsem ČT1 HD zrušit a nahradit jej klasickým ČT1 kanálem. Nyní je to ok. Máte někdo zkušenost s rozhozením kanálů ?

Předem díky za jakoukoliv odpověď ;)
Hamk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lexx 17. 12. 2012 15:38

Tuhle telku mám...

1) Tak to bohužel je a nic s tím neuděláš.

2) Nevím, co obsahuje tenhle FW za změny, už ho nějaký pátek používám. Taky mi to kdysi házelo nějakou chybu, ale už si moc nevzpomínám. Postupuj podle návodu a zformátuj flashku na FAT32 (to v návodu tuším neni).

3) Nic takovýho se mi nikdy nestalo, ČT1 HD mám na první pozici a nic nerozhazuje :-)
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 17. 12. 2012 18:58

U LG by měla/mohla fungovat aktualizace přes síťový kabel ... tedy přímo z internetu, ne?

U FW pro LG pozor, někteří uživatelé si po přechodu z určitého FW na novější stěžovali na jisté problémy v obrazové části - poblikávání obrazu (psal o tom Dagy2). Nevím, zda se to týká i této TV. Pravdou je, že předpokládám máš v TV stejně již novější typ FW, který by cosi podobného způsoboval, tudíž ... jestliže máš nějaký problém s telkou, stejně nic jiného než aktualizace FW (popř. následný reset do továrního nastavení) zřejmě nepomůže. Pokud dáš TV do servisu - opět Ti ho zaktualizují ...

Osobně bych bez totální nutnosti nešel do jakékoliv nestandardní aktualizace. Když aktualizovat, tak přes prázdné naformátované USB, nebo LAN - prostřednictvím netu. Samozřejmě v běžném prostředí televizoru.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 17. 12. 2012 19:03

Tahle nemá síťový konektor.
Už jsem několikrát aktualizoval přes USB, nevidím v tom problém.
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 17. 12. 2012 20:28

Aha, sorry, nepodíval jsem se.

Pak samozřejmě platí varianta běžné aktualizace přes USB ...
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hamk 18. 12. 2012 09:03

Tak mi odpověděli ze zákaznického centra LG ad bod č.1 výše, že to, že se nezobrazí po přepnutí info o právě vysílaném pořadu je buď závada, nebo to vyřeší aktualizace na novou verzi FW.... :?:

Co jsem si ale pročetl jiná fóra, kde se po aktualizaci na novou verzi FW někomu objevují různé čáry přes obraz apod.. a není cesty downgradu, tak tu aktualizaci radši odložím :pozor
Hamk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lexx 18. 12. 2012 10:29

Hamk píše:Tak mi odpověděli ze zákaznického centra LG ad bod č.1 výše, že to, že se nezobrazí po přepnutí info o právě vysílaném pořadu je buď závada, nebo to vyřeší aktualizace na novou verzi FW.... :?:

Tak to zírám :-) Ono to totiž nefungovalo v žádné verzi FW a to už mám třetí.
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hamk 18. 12. 2012 12:31

Toto je odpověď z LG, ohledně upgrade SW:

"Pokud Vám vyskakuje hláška: Soubor byl narušen.Aktualizací souboru nelze spustit - může se jednat o to, že tato verze SW není určena pro tento model TV.
Pokud Vaše televize funguje bez závad nedoporučují aktualizaci software. Změna software nepřidává žádné nové funkce."

Takže mám jasno, televize zůstane tak jak je a nic dělat nebudu..radši :D
Hamk
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků