Plazma na HD filmy, hry

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Stiletos 11. 1. 2013 01:51

„input lag“, zpoždění při zmáčknutí tlačítka na ovladači a následnou reakcí ve hře při hraní ....Čím menší je spoždění tím na hry lepší 1-2ms u LCD TN ,větší u LCD VA ,a největší u IPS alspoň co se PC monitorů týče,ale u tv to bude to samý.
Stiletos
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 11. 1. 2013 08:31

od freedyspeed 11. 1. 2013 01:10
Internet je plny protichůdných nazoru. Takze jak, je to pravda? A opravdu ma LED co víc nabídnout kromě nižší spotřeby (ne nevýhody plazmy jako vypalování - proste jen výhody LED). Například: LED ma obecně lepší TO a TO.
Díky moc za trpělivost všech.


Vyhody LED(CCFL) LCD vs plazma....to sa tu zas strhne vasniva diskusia ala "kto dalej docika" ;-)

LCD - obecne pre mna.
Jasnejsi "pokojnejsi" obraz voci plazme (vnimam to tak).
Na plazmach mi posledne roky vadi, ze idu cestou uspory energie na ukor maximalnej vyziarenej "bielej" farby.
Vid npr. u toho tvojho panaka co si pisal (UT rada) 80-90cd/m hodnota bielej. (a toto nizke cislo mi uz vadi...). LED maju okolo 140-150cd/m a viac.
LCD - nevypaluje sa nic. U plazmy stale badat nejake vypalene rozhrania na panely.(horizontalne/vertikalne) npr: po formatoch filmov 2,35:1 alebo 4:3. ( je pravda, ze to vidno iba z blizka...ale vidno to!)
(ja to tak vnimam ako som napisal.Mam doma aj plazmu aj LCD. Prosim nepolemizovat o XY faktoroch v mojom byte, znacke, o mojich ociach ...atd).
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spot 11. 1. 2013 15:55

freedyspeed píše:A Samsung je právě značka, která Android nejvíc prznila, przní a bohužel nejspíš ještě dlouho prznit bude.


ty si iny .... ako to napisat slusne ... odbornik...

pravdepodobne najlepsia implementacia androidu sa dnes vola samsung galaxy S3
ale to asi tie miliony ludi co ten telefon maju sa iba zmylili. vratane mna...

zacitujem z:

http://www.mobilmania.cz/titulni-strana ... fault.aspx

Pokud si jakkoliv koupi Galaxy S III zdůvodníte, gratulujeme, lepší Android momentálně nepořídíte.

skoda ze sme sa este nedozvedeli odpoved na otazku ako nespustene a nebeziace aplikaciu spomaluju system... toto sa asi nedozviem...

to admin: vies ma niekde odcitovat kde znasilnujem alebo nejako presviecam pytajuceho sa aby si kupil samsung? ja som zaznamenal jednu jedinu vetu a jednu jedinu radu. zvysok je samozrejme na nom... ak s nim s niecim polemizujem tak to su nazory na android... na to ako obecne nemoze ziadna nebeziaca aplikacia spomalovat ziaden operacny system a pod... ale to by chcelo citat co pisem...
Naposledy upravil spot dne 11. 1. 2013 17:57, celkově upraveno 2
spot
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Stiletos 11. 1. 2013 16:13

System může brzdit pomalej procesor co třeba do tv montuje atd. :-)
Stiletos
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spot 11. 1. 2013 16:15

freedyspeed píše:
Na Samsungu mi vadí to, že jejich Smart TV běží na Androidu který pouze přidává nějaká zbytečné funkce typu internetového prohlížeče a zásadně zpomaluje celou TV
spot
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Stiletos 11. 1. 2013 16:24

To samozřejmě tv nebzdí protože budˇje tam zaplej internet (tam to pomalý a zabržděný bejt může) a nebo tv obraz,tak to brzdit nic nemůže.
Stiletos
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pandero 11. 1. 2013 16:38

Jenom pro info - hadate se o necem, co absolutne neni pravda, Samsungy rozhodone nebezi na Androidu, ale na upravenem Linuxu, takze tahle debata je uplne mimo...
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod spot 11. 1. 2013 17:32

Pandero: no to je uplne kludne mozne. ja tiez neviem o tom ze by samsung mal svoj smart tv postaveny na androide... ale princip nepusti. to co tu vypisuje freedyspeed su .... a zasa necham radsej iba bodky...

niekto vybera tv a riesi ci je v casti smart tv aplikacia browser alebo neni. a ze to cele spomaluje tv. niekto tvrdi ze android je naprd ked je to najrychlejsie rastuci operacny system smartfonov. niekto nadava na samsung ked najlepsi android mobil sa dnes vola samsung galaxy s3.... co k tomu dodat
spot
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MgX 11. 1. 2013 19:33

K radosti všech - mé taky, uvedl freedyspeed, že se zajde do kšeftu mrknout ... předpokládám, že i na Samsungy. Tudíž je zbytečné vytvářet další tlak a poukazovat na tazatelovu nepřesnou interpretaci čehokoliv.

Já jen ... pokud má někdo negativní postoj k určité značce, může být v konečné fázi úplně jedno, zda oprávněně, nebo ne. Pokud dojde k tomu, že se nechá (násilně) přesvědčit k zakoupení takového výrobku o který primárně nejeví zájem, resp. má k němu jakékoliv výhrady, může zbytečně následně takový výrobek neoprávněně kritizovat za COKOLIV. Z osobních zkušeností vím, že platí ... napovím, kupující pochopí, podívá se, překontroluje - zjistí, že mám pravdu. Nebo napovím, kupující stále nechápe, zájem nemá - pak je zbytečné ho přesvědčovat.

Samsung, stejně jako LG patří k velkým společnostem, které nabízejí obrovské množství výrobků. Jejich televizory patří mezi hojně vyhledávané. Obecně skutečně neexistuje důvod, proč by se Samsung, nebo LG nemělo kupovat. Samozřejmě v určité kategorii a přímém porovnání jednotlivých typů může být lepší to, nebo ono.

spot
nehraj si na svatého, neprovokuj a čti co jsem Ti napsal. Své uvedl i Ryan. Navíc zde vytváříš zbytečný OT ... a nejedná se o první případ. Tvé teatrální odchody ... a návraty mě už přestávají bavit.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinsmb 11. 1. 2013 21:31

to MgX> nechci tu vůbec vyvolávat flame, ale já už nechci nic se jménem Sa....g doma ani vidět. Lcd televize za 24tis. vydržela 2,5 roku, domácí kino téže značky o půl roku déle... Úsudek, zda nechci nic od této značky oprávněně nechť si udělá každý sám... ;-) Nedám na řeči, je mi jedno co jedna paní povídala, ale po osobní zkušenosti svůj názor mám... Tož tak.
martinsmb
Junior

Odeslat příspěvekod Stiletos 11. 1. 2013 23:05

Samsung se nedoporučuje na více forech z více důvodů a poslední dobou od dosti uživatelů a asi to nebude tím že se prodávaj nejvíce Na LG jsem třeba nikde nečet nespokojenost,dříve akorát platilo že je levnější a tudíž nebylo z tak kvalitních materiálů.
Stiletos
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freedyspeed 12. 1. 2013 23:45

Zdravím,
naposledy - k té pomalosti jsem to myslel tak - že Android je pomalý sám o sobě a tak jak tak tam vždycky běží nějaké aplikace na pozadí. Ano, Samsung Galaxy S3 je nejlepší Android, na tom se shodneme, nic to ale nemění na tom že je to pádlo se stupidním systémem :-)

Internetový prohlížeč v TV ji nezpomaluje, jen jsem neviděl zatím žádný který by fungoval slušnou rychlostí s dobrým systémem zadávání textu bez klávesnice - takže je to zbytečná a pro mě pouze cenu zvedající věc.

Diskuze o Androidu už je tady bezpředmětná, žil jsem v omylu - že Samsung Smart TV běží na nějaké jejich zběsilé nadstavbě Androidu - jak jsem řekl, o TV jsem se nikdy nezajímal a nejspíš jsem zaznamenal informaci o Androidu v Smart TV a automaticky jsem si to spojil se Samsungem.

Dnes jsem se díval na nějakou asi půl roku starou 50" Samsung plazmu u kamaráda a vypadalo to dobře, jen ta černá se mi zdála na Panasonicu lepší.
freedyspeed
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 13. 1. 2013 10:59

martinsmb Tvůj postoj chápu a respektuji. Kdybych zaznamenal zvýšený výskyt problémů u určité značky, tak bych se jí také začal vyhýbat.

Osobně ale znám několik lidí, kteří výrobky Samsung mají a jsou spokojeni. Nelze tedy hromadně tvrdit -> Samsung = nekvalita. To je vysoce nekorektní postoj. Můžeme konkrétně napsat. Zde je TV Samsung ABC123 a tento se mi polámal. Problém byl s tím, či oním. Stejnou chybu jsem zaznamenal u známého a také další uživatelé si stěžují na fórech ... třebas.

Z druhé strany fóra jsou plná nespokojených uživatelů, kteří problém zaznamenávají u různorodých značek a jsou - samozřejmě - rozhořčeni.

freedyspeed
ono je dobré nejdříve věci lehce nastudovat a pak se „ohnivěji“ vyjadřovat :-) Jak jsem psal. Respektuji, že nechceš Samsung a určitě Ti nebudu tuto ani jinou značku vnucovat. Mám rád svobodný výběr s pomocí uživatelů fóra, kteří napíší názory na určité výrobky a tazatel nakonec sám rozhodne, co si koupí. Pokud koupí „na slepo“ jedná se o totální hloupost. Bohužel hodně lidí se takto chová a nakonec je tedy hodně nespokojeno s výběrem. Jejich tvrzení, že ... na tom/onom fóru psalo XY lidí, že se jedná o super výrobek, není argumentem. Každý má jiné preference, požadavky - jiné oči.

Ad internetový prohlížeč v TV. Osobně k nim mám stále ještě negativní postoj. Pro objektivní informaci ale musím napsat, že výrobci již jdou cestou k použitelnosti. Jak? Třeba tím, že umožní uživateli k TV připojit klávesnici, nebo myš. Nebo používají speciální dálkový ovladač ... něco jako ukazovátko. Něco takového přispívá k rychlejší práci v rámci prohlížeče. Další nabízejí dotykové plošky na DO. Někdo další plnohodnotnou PC klávesnici na druhé straně dálkáče ... u vyšších modelů pak s funkcí ukazovátka - atd. atd.

Problémem u některých strojů a pro některé uživatele, může být nepodpora, či snížená podpora čehokoliv ve flash. Ovšem, je to jako se vším. Jednomu toto nevadí, druhý by za to „vraždil“.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinsmb 13. 1. 2013 14:49

to MgX> já také nemám rád škatulkování, ať je to u čehokoliv...
Bohužel jsem zakoupil dva přístroje od stejného výrobce a oba se pokazili. Navíc to byly první přístroje od toho dotyčného výrobce, které jsem vlastnil a tak nějak nemám moc chuť dále zkoušet, zda je tento výrobce kvalitní nebo ne. Vím, mohla to být shoda náhod, ale zanechalo to ve mně zkrátka jakousi pachuť s logem S...

Jinak rád bych se tu ještě vyjádřil k častému tématu a to jest vypalování obrazu. Doteď jsem se nevyjadřoval, jelikož jsem neměl srovnání LCD vs. plazma, ale jelikož mám teď nově plazmu doma pár dní, napíšu zde svůj názor. Sice je asi brzy vynášet nějaké objektivnější závěry, můj subjektivní po pár dnech je takový: musím se z plna hrdla smát :-)
Na mém LCD Samsung (stáří 5let) a LCD monitoru Acer (stáří 7let) se již po cca 4 hodinách statického obrazu (většinou logo stanice nebo menu a stavové lišty web prohlížeče) vypálí obraz a po zbytek dne již nezmizí... Nic takového jsem zatím u své nové plazmy nezaznamenal ani v nejmenším... Tj. zatím absolutně žádné známky po vypalování obrazu. Uvidíme, zda se to časem změní či nikoliv.
Takže opět se mi potvrdilo - nevěřit na předsudky, raději si to ověřit... ;-)
Hezký den všem a omlouvám se, že jsem se tak rozepsal ;-)
martinsmb
Junior

Odeslat příspěvekod vanmir 13. 1. 2013 15:45

To "freedyspeed":
Tu starou plazmou budeš prodávat?? Díky.
vanmir
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků