Panasonic:nové plazmové televizory rok 2013 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hexxisek 22. 7. 2013 17:17

To proč se nekalibruji tv v továrně se tu probírali už několikrát...kalibrace tv zabere tak 2-3 hodny...takže není v moci panasonicu najmout stovky profíků kteří umi nakalibrovat tv, koupit jim k tomu potřebné zařízení (sondy,kolorimetry,...) a ještě kazdej kus kalibrovat, časově a finančně naprosto nereálné...navíc ne každy dokáže profesionálně sladěny obraz ocenit . A proč nebyla dříve potřebná kalibrace?? Jednoducha odpověd, mělo cenu něco stelovat na 60cm crt tv na které frceli vhs kazety?? Kalibrace nabrala smyslu až s velkými obrazovkami a hlavně kvůli Hd obsahu
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 7. 2013 18:23

Kalibracia bola potrebna aj vtedy. Ale najmä v profesionalnej sfere (monitory). Takisto ako teraz.
A Pioneer tušim kalibroval aj plazmy pre komerčne použitie.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod hexxisek 22. 7. 2013 18:46

Je to mozné, ale pioneer nemel továrny všude po světe, a nevyrabel tolik kusu tv jako panasonic při cene 50" z 30 tisíc Kč ...
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 7. 2013 18:49

To je hadam jasne. Tym som chcel povedať len to, že aj v minulosti sa kalibrovalo. a to priamo vyrobcom.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod istanbul2000 22. 7. 2013 19:17

Takze tim to je uplne jasne proc jsem v soucastnosti poprve narazil na nedodelanou TV- to je dobry pristup k zakaznikovi
istanbul2000
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hexxisek 23. 7. 2013 07:52

Omg Istanbul, vůbec nic si nepochopil...
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod istanbul2000 23. 7. 2013 19:13

Tak dnes vysel novy software verze 3.858 - pokud chcete pouzivat aplikace tak se musi aktualizovat - jinak vas tv nikam nepusti - ( muzete akorat tak sledovat tv vysilani) Dal jsem tedy aktualizovat - tv zacala stahovat a asi za 3 minuty se zastavilo stahovani na 70%. Zbylych 30 % trvalo 40 minut (myslel jsem nejdrive ze je vypadek internetu a nebo ze doslo v tv k nejake chybe) Pak se aktualizace nainstalovala tv 2x restartovala a nabehla.
No zda se me to divne takhle dlouho provadena aktualizace - aktualizuji pravidelne mnoho ruznych zarizeni a vzdy to trva par minut.
Je toto u techto tv normalni nebo probehlo neco nestandartne ?
istanbul2000
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 23. 7. 2013 19:19

Jake jine zarizeni - krome PC/tabletu - si aktualizoval pres wi-fi? :)

Priste pouzij osvedcenou metodu -> stahni aktualizaci na flashku a potom ji pres USB nainstaluj. Usetris 95% casu ;)
C.I.S.I.
Junior

Odeslat příspěvekod Mrak 23. 7. 2013 19:27

Tak jsem na popud Istanbula koukl a ano, moje p42st60e měla taky aktualizaci na verzi 3.712. Celkový čas aktualizace byl 6 minut. Pro aktualizaci jsem připojil kabel.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Junior

Odeslat příspěvekod istanbul2000 23. 7. 2013 19:37

Aktualizuji prenosne pocitace, ps3, ctecku,ipad, router, bios v zakl. desce pc - neco na wifi neco usb.
Takze to je normalni - to je server panasonic pretizen? Internet v pohode - stabilni a rychly - v normalu.
istanbul2000
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 23. 7. 2013 20:30

A nechces tato zarizeni srovnavat s wi-fi v TV, ze ne? :)

Problem podle me je ve wi-fi pripojeni, ktere ta TV pri aktualizaci nezvlada na 100% a tim padem to trva.
C.I.S.I.
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 23. 7. 2013 21:14

istanbul2000 píše:Je toto u techto tv normalni nebo probehlo neco nestandartne ?

Nestandardní proběhnutí aktualizace oznámí hláška, či hláška neoznámí korektní průběh. Mezi totální nekorektnost patří přerušení aktualizace, přičemž by TV nenaběhla a nevykazovala běžnou funkčnost. Došlo k něčemu takovému? Pokud ne, jednalo se jen o dlouhou aktualizaci. Vina může být na více stranách. Bohužel si všímám, že poptávka po aktualizačních souborech u TV Panasonic v poslední době trvá nějak dlouho. Nemám informace čím to je.

Pro Tebe platí, že lépe aktualizovat přes flešku, což nemusí vždy jít (výrobce nemusí aktualizaci zveřejnit na webu), takže pak využít - pokud možno - aktualizaci přímou, ze sítě ... avšak přes kabel. Wi-Fi je nejhorší varianta.

Nechci lhát, ale FW verze 3.858 je venku již delší čas. Zřejmě se aktualizačnímu procesu tolik nevěnujete, nebo to Panasonic posílá postupně k jednotlivým typům TV, které vyrábí.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod istanbul2000 24. 7. 2013 00:55

V patek tv privezli a dal jsem kontrolu aktualizaci - tv psala ze ma posledni- dnes vyskocila aktualizace sama kdyz jsem chtel na youtube - pokud bych neaktualizoval tak by aplikace nesli poustet. Cele stazeni i s instalaci trvalo asi 50 minut. Dost me zo prekvapilo - po 70%. to stalo a vypadalo to ze to vytuhlo - myslel jsem ze se neco podelalo a tv bude kaput. Kdyby vypadl v tu dobu e. proud tak asi smitec. TV se po instalaci normalne 2x restartla a aktualizace probehla v poradku.
Zajimalo by me co resi tato posledni aktualizace 3.858 . Kde se da normalne stahnout do pc a zda je to nekde popsano - opravy,vylepseni , pridani funkci , zrychleni atd.
istanbul2000
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Mrak 24. 7. 2013 05:59

Co jsem včera zběžně koukal, panasonic opravdu moc často firmware na web nedává. Jsem myslel, že bych stáhl na flashku, ale narychlo jsem nic nevygooglil, tak jsem připojil kabel a jak říkám, šest minut :-) Ještě zkusím pohledat, spíš by mi taky zajímalo, co všechno bylo opraveno, upraveno.. Jediné, čeho jsem si všiml, tak editace úvodní obrazovky je jiná, přidávání aplikací do ní už není tak krkolomné.
Mrak
Junior

Odeslat příspěvekod istanbul2000 31. 7. 2013 15:24

Tak tv po par dnech mam okouklou a musim napsat ze je to tv na prd. Nejvetsi chyba - pri vyplem ifc obraz blika a chveje se - pri zaplem je stabilni ale dochazi k obcasnemu rozdvojovani hran - rozpadani obrazu -jako takove cukani a obraz se na milisekundy rozdvoji. Pokud tam nepoustim bezchybny signal s br disku tak obraz neni dobry a ve vsem je videt vyrazny sum. Ta tv je neskutecny smejd - hodlam napsat do panasonic aby se vyjadrili zda tuhle komedii mysli vazne - zajimalo by me co se ma do tv poustet za signal kdyz nezvladne udelat poradny obraz z upc hd signalu ani z cs link hd signalu - nejake tv hry , br prehravace a pod me nezajimaji protoze tv je urcena hlavne k tv vysilani a to opravdu kvalitne nezvlada. Zajima me jak se k tomu panasonic postavi - takova tv nepatri vubec na trh.
istanbul2000
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka