Vyber TV Plazma a LED varianta

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod staskos 24. 2. 2013 20:17

Ahojte / Dobry den,

chystam sa v najblizsich tyzdnoch kupovat TV, precital som kopu recenzii anglickych aj CZ/SK, kopu nazorov na kope strankach aj tuna. TV bude do obyvacky v dome, pozerat sa bude tak z 4metrov cca.

Nie som pevne rozhodnuty pre ziadnu konkretnu znacku ani to ci to ma byt plazma alebo led a aj v tom si necham poradit. Pouzivat sa bude hlavne na filmy FullHD (2d a obcas 3d) mkv z HDD, Xbox360 a sporty, nakolko casto sledujem NHL a NBA v 1080 resp 720p. Cenovy strop mam nikde okolo 1400€ +/-.

Co som ja pozeral tak som nasiel (nebudem tu davat vela 2pdp a 2led):

Panasonic TX-P55ST50E - http://www.nay.sk/panasonic/d-303032-c-1881/
SAMSUNG PS60E550 - http://www.datart.sk/-3D-televizor-SAMS ... 0E550.html

LG 55LM660S - http://www.nay.sk/lg/d-302078-c-1881/
SAMSUNG UE55ES6570 -http://www.datart.sk/-3D-televizor-SAMSUNG-UE55ES6570.html

Chcel by som Vas poprosit o radu(y), vopred pekne dakujem :tleskani
staskos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 24. 2. 2013 20:31

pockaj asi mesiac na recky novych pana plaziem
Topping DX3 Pro + Focal Alpha 65 / Beyerdynamic DT150 + Brainwavz pads / Bose QuietComfort 35 II

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sibelius81 24. 2. 2013 21:07

Jestli plazma nebo LCD si musíš rozhodnout ty sám. Každá technologie má své pro a proti. Nevnímáš-li blikání plazmy, klonil bych se k ní. Ale opravdu si to musíš rozhodnout ty sám, pak si můžeš nechat radit konkrétní typy...
Mobil: LG G2 32GB
TV: Samsung UE40ES7000
Foto: Panasonic G5
sibelius81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod staskos 25. 2. 2013 10:13

Dobre teda, priklonil by som sa teda k plazmam, chcem sa opytat, ci ma zmysel cakat na tie nove plazmy co pridu alebo zobrat ten Panasonic TX-P55ST50E ? ide o to, ze ked pridu budu zrejme drahsie a ci to bude mat nejaku pridanu hodnotu ?

Mne ide o pomer cena / vykon... a o hlavne o kvalitu obrazu, smart blbinky a podobne nehraju az taku vyznamnu rolu.

dik
staskos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod justi76 25. 2. 2013 11:21

Podla toho co som zistil od znameho,pracuje v panaku.,mal cest testovat nove plazmy,obrazovo su stejne,ako modely 2012,akurat dizajn a navyse maju len zbytocne funkcie modely 2013,takze cakat na nove a drahsie modely sa urcite neoplati.
justi76
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hexxisek 25. 2. 2013 12:23

pokud nemás mindráky proti plazmě sáhni po co největší ST50 a minimálně obrazově budeš za vodou, může tě ale potkat pár problému - při dlouhodobém paření na xboxu může dojít k dočasnému vypálení, které časem zmizí...ze 4 metrů ale asi nebude ani viditelné. Přes den, se ti plazma bude zdát mdlá pošedlá...alespon já to tak mám, i když zátáhnu závěs tak to neni tak fajn jako večer ve tmě.
Pokud vemeš LCD tak tě čeká také pár problému, tvoje navrhnutá LG má IPS panel = malý kontrast, slabá černá...a zrovna 660 byla hodně i kritizovaná, že je pomalá, nemuselo by to při sportu být ono, raději bych ji vynechal..
Samsung bude na tom trošku lépe, nebude dosahovat tak hluboké černé jako plazma v noci, zase ale bude přes den pestřejší, bude tam ale nerovnoměrné podsvícení a clouding kvůli edge led podsvícení.
Vybral sis nejhorší cestu, výber z dvou odlišných technologií je nejhorší...nejdříve si rozmysli co je pro tebe lepší resp. které neduhy zkousneš líp a pak koukej po tv =)
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 25. 2. 2013 12:31

co to mas za mdlu a posedlu plazmu? vt50?

aspon na prvu recku urcite pockat ;-)
Topping DX3 Pro + Focal Alpha 65 / Beyerdynamic DT150 + Brainwavz pads / Bose QuietComfort 35 II

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod staskos 25. 2. 2013 12:51

No ja som si už ako som písal nižšie zvolil tú cestu, že pôjdem do plazmy... :)

takže už by som porovnával len tie 2, resp. nejaké alternatívy k tomu ak by boli. Najviac sa mi povzdáva ale ten Panasonic no a vedel by som teraz dohodnuť ešte 10% dole z predajnej ceny tak by som zato kúpil rovno brílky za to na 3D.

Čo sa toho Xboxu týka tak u mna nejake dlhe par hodinove parenie nehrozi... max 1-2 zapasy NHL alebo NBA vecer ked je cas, cez den praca a ine priority. No a filmy tiez vacsinou budem pozerat po veceroch.
staskos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hexxisek 25. 2. 2013 13:26

Andrejsvk: GT20
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dagy2 25. 2. 2013 19:22

čakať na nové typy môže mať aj tú výhodu, že modely 2012 pôjdu s cenou dolu. samozrejme nie pol roka, ale nejaký týždeň by sa to mohlo oplatiť.

ak plazmu tak sa nedaj oblafnúť kecami typu "to má 1600Hz, nemôže to blikať". Každá plazma bliká, je na tvojich očiach vybrať tú, u ktorej ti to nebude vadiť
rovnako to platí pre 3D okuliare - u plazmy budeš mať aktívne t.j. blikajúce okuliare. dobre si to odskúšaj, že s tým nemáš problém.

Na 4m pod 55" nechoď, skôr smerom nahor.

dobre si potom prečítaj ako sa máš k plazme správať, aby si nedošiel do stavu ako tu kolega z vedľajšieho vlákna ktorý vypálil čierne pásy pri nejakom nezmyselnom nastavení formátu obrazu.

ešte posúď lesklé a matné čelné sklo podľa toho ako máš izbu usporiadanú. Ak je svetlá (napr. v nedeľu doobeda) a okno vedľa TV nemusel by si vidieť obraz ale odraz steny za tebou.
Dagy2
Pokročilý