LCD s edge LED do 25 tis,max. 30 tis, o úhlopříčce 46“ a víc

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod romu 25. 2. 2013 11:45

To Ryan Giggs, MgX a další…… - vybírám taky Philips či jiný TV…  

Aktuálně vybírám vhodnou LCD s edge LED do 25 tis, max. 30 tis, o úhlopříčce 46“ a více. Preferuji co nejlepší obraz v 2d, sledování jak v hodně osvětlené místnosti, tak i v přítmí, dále vestavěný DVB-S2, a jako bonus raději aktivní 3d (stejně v této kategorii je 3d ve všech TV). TV bude na zdi, takže i lepší pozorovací úhly potěší.

Momentálně vybírám mezi Panasonic 47WT50E a Philips 46PFL7007K. Pan momentálně za 26 tis, Philips za 29 tis. Obě dvě byly testovány na AV Manii a měl jsem možnost je obě vidět a porovnat v nasvětleném showroomu – stejní signál demo HD – nastavení v prodejně. Obrazově mi přijde Philips o trochu lepší, má přirozenější barvy než Panasonic. Podle mého má však lepší zobrazení detailů v tmavých plochách. Předmět, který byl na Panasonicu již celý černý, tak na Philipsu byla na předmětu k vidění jak černá, tak i detaily. A to podotýkám, že navíc byl obraz u Philipse znatelně kontrastnější s jasnějším zobrazením bílé, takže bych laicky usoudil, že tomu bude spíše naopak.

Co se týče pohybu, tak neduhy mají obě dvě, možná o chlup lepší Philips, ale ten měl o trochu více šumu v barevných plochách. Úhly stejné. Podotýkám, že jde o subjektivní názor, nastavení v prodejně, bez ladění a zkoušení vylepšovátek apod. Svoje hodnocení beru s rezervou, protože jsem jindy srovnával i plazmu VT50 s jiným Philipsem vedle sebe, kdy v showroomu bylo jak světlo, tak i zhasnuto. Po zhasnutí mě totiž velmi překvapilo to, že plazma Pan opět neměla v tmavých plochách tolik detailů jako Philips, který byl navíc kontrastnější s lepší bílou. Takže vzhledem k tomu, jak je všemi recenzemi a diskuzemi opěvována současná TV č. 1 VT50, muselo to být nastavením a na to není v showroomech čas ani podmínky. Na světle byly plazma šedivka nudná, a protože TV poběží hodně ve dne v hodně světlé místnosti, tak předem říkám, že ji nechci, i kdyby byla v noci 10x lepší.

D test beru s rezervou, ale tam Phil 7007 dopadl mnohem lépe než Sam série 6 a daleko lépe než Pan WT 50, hlavně, co se týče obrazu. Na AVForums a v jiných zahraničních testech jsou Pan WT50 DT50 apod., hodně kritizovány kvůli zobrazení černé.

Mám na Vás dotaz, jako na zkušené recenzenty a diskutéry, kterým prošlo hodně TV pod rukama, jak to vidíte s porovnáním obrazu uvedených 2 modelů, případně jaký byste zařadili do třetice? A jak to vypadá se současnou podporou a updaty ze strany Philipsu, který je za to dost kritizován. Prý podpora hrozná, a pokud nejsou chyby sw či fw schopni opravovat updaty a nutí zákazníka kupovat novější modely, tak sice průhledná politika, ale pro zákazníka na nic.

Můžete alespoň stručně naznačit porovnání uživatelských možností a rychlosti menu, nastavení obrazu, možnosti kalibrace, ladění sat stanic, jejich uspořádání apod.? Mým favoritem je momentálně Philips a samozřejmě se chci vyvarovat zádrhelům kvůli nemožnosti přeřazení sat stanic, nefunkčnosti netu, problémy s HDD apod. Dík, za jakoukoliv odpověď.
Naposledy upravil MgX dne 26. 2. 2013 18:38, celkově upraveno 2
Důvod: Doplněny odstavce - přehlednost ;-)
romu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hexxisek 25. 2. 2013 12:13

Panasonic je v cerne a kontrastu slabší uz jen z principu, že jede na IPS technologií, ta je všeobecně v tomhle slabší všude..proto se ti asi ten Philips zdá v tomhle směru právem lepší, protože jsou tam nejspíše nějaké Samsung panely založené na jiné technologií. Takže v těhlech směrech má Philips navrh. Tvé porovnání s plazmou je trochu zarážející, hlavně ta ztráta detailů, je možný že tam byl nějaký kiks v nastavení. Co se týče chyb ve firmwaru, k dnešnímu dnu si myslím že je už vše doladěné, přece jen jsou tv na trhu už rok...Co se týče satelitního tuneru, mám zkušenost s Panasonicem GT20...jedni slovem děs, je tam sice lepší princip řazení a posouvani programu než v Samsungu...ale je to zdlouhave, otravné...doporučuju si tyhle věci ozkoušet individuálně v krámu, přece jen každýmu sedne něco jiného..někdo na Philipse nadává že je krkolomný, že má naprd ovladání atd...mě to třeba vyhovuje lépe než Panasonic. Co se týče kalibrace - pokud chceš dobrej obraz je nevyhnutelná, většina televizí má výchozí nastavení naprosto tragické..Panasonic, nevím jak WT50, ale některé plazmy mají THX mod, kterej je skoro perfektní :)
Tak jako tak, chybu neuděláš ani s jednou, já osobně bych sáhl po Philipsoj..
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod romu 25. 2. 2013 12:32

Dik.
Ta plazma nebyla zřejmě vyladěná. Je to mínus nejmenovaného prodejce, který se na Panasonic specializuje a TV na prodejně nevyladí.
O tom IPS vím. A mam takový pocit, že právě ve Philipsu 7007k je panel Samsung z řady 7000 a 8000. Někde jsem to četl v zahraniční recenzi či fóru. V každém případě dík.
romu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 2. 2013 13:11

Ano v tom Philipse je 200 Hz PSA panel od Samsungu. Rovnaky ako u najvyssich modelov Samsungu.
Tie porovnania na predajni by som vsak bral s velkou rezervou, nastavenie ma vyrazny vplyv na vysledny obraz.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod MgX 25. 2. 2013 19:31

romu jednoznačná odpověď neexistuje - nemám Tvé oči.

Při výběru mezi Panasonic 47WT50E a Philips 46PFL7007K, beru Philips. WT50 mně nesedla. Philips nabídne souhrn plusových vlastností, při nevynucování koupě dalších zařízení.

Philips postupně dodává nové verze FW. Pokud jsi četl články na avmania.cz, pak víš, že tam FW hrátky byly popisovány. Bohužel u Philipse bude jedna favoritní nabídka a trocha vzteku při řazení programů ... Jestliže se z Tebe stane lovec kanálů a budeš jich chtít více, pak stejně přejdeš na externí tuner. Pro běžné užití interní DVB-S(S2) stačí. Navíc se jedná o plnoautomatické ladění, takže výborná varianta pro totálního začátečníka.

Plazma VT50 je ale oproti výše uvedenému LCD od stejného výrobce, totálně jinde. Chápu, že žádáš LCD ... jen pro doplnění.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Dagy2 25. 2. 2013 22:10

ešte by bolo celkom dobré vyskúšať si ten zdroj signálu ktorý budeš najviac používať a nie nejakú HD smyčku v predajni.
Ja som si priniesol na USB kľúči nahrávku SD zo SAT prijímača a to je "pak jiné kafe".

Mám napríklad tragickú skúsenosť z jedného pražského hotela, kde sú Philipsy na izbách a okrem asi 20 zahraničných TV prevedených do analogu je tam DVB-T programy CT1,2, Nova, Prima. Tak katastrofický obraz zložený z obrovských štvorčekov na cca 40" paneli som nikde inde nevidel. A to mám doma tiež analogovu káblovku ktorá je otrasná aj na CRT ale na 55"LG ešte stále lepšia než ten hotel.
Tým nechcem ani trochu povedať, že ten Philips na ktorý si sa bol pozrieť je zlá voľba. Netuším totiž aký Philips je v tom hoteli.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 25. 2. 2013 22:13

Tak přiznejme si, že existují TV, které nabídnou o něco lepší SD obrazový zážitek než Philips.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 2. 2013 23:09

V tom hoteli moze byt problem prave ten signal, nastavenie. Boh vie ako to tam maju vyriesene. A tiez pochybujem ze tam budu nejake modely z vyssej kategorie. Taka skusenost nie je meritkom nicoho.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 26. 2. 2013 07:32

MOzno by som este pokukal po sharpoch alebo sony:
sharp 46LE830 za cca 20 000kc (velmi dobre podanie SD obrazu, dopredajova cena)
sony 46HX750 za cca 23 000kc resp.
sony 46HX850 ,ale ta je za 34 000kc (nad limit),
(ale, tiez velmi dobre podanie SD obrazu)
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod romu 26. 2. 2013 13:16

Dík za tipy, vím o nich, zvažoval jsem. Ale momentálně jsem vybral ten 7007K. Určitě později poreferuji. Jinak souhlas s plazmou ohledně obrazu a pohybu. Ale to je na delší povídání, jdu do LCD edge LED.
Nějaké zkusenosti s vhodným typem modulu do Philipse pro příjem Sky Link v HD? U Panasonicu jsem slyšel, ze bezvadný je Technisat.
Máte typ a zkušenosti?
romu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod justi76 26. 2. 2013 13:25

Technisat je spickova nemecka znacka,robi aj tv ale nie pre beznych ludi.Jeto vysi level.
justi76
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 26. 2. 2013 13:51

justi76 píše:robi aj tv ale nie pre beznych ludi.Jeto vysi level.

Tak to potom jo.. :D
Mr.Semtex
HD SATan

Odeslat příspěvekod romu 26. 2. 2013 15:06

Ok. A nějaký doporučení pro vystavěný dvb-s Philips? Zkusím poptat prodejce a když tak vrátím. Myslel jsem, ze někdo bude mít zkušenost. Prý si některé TV s některými moduly nerozumí nebo to zamrzá. ..
romu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod justi76 26. 2. 2013 16:14

Ja mam hd sat alma s2100,je cenovo dobra okolo 50e.,externy sat je vzdy lepsi nez interny.Za modul das okolo 40e ale nevies ci to bude fungovat.Dolozis a mas celkom slusny externy sat.
justi76
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 26. 2. 2013 16:19

romu píše:Ok. A nějaký doporučení pro vystavěný dvb-s Philips? Zkusím poptat prodejce a když tak vrátím. Myslel jsem, ze někdo bude mít zkušenost. Prý si některé TV s některými moduly nerozumí nebo to zamrzá. ..

Já kupoval Philips bez dvb-s, raději mám externí receiver, ale když jsem to tehdy zjišťoval, tak tuším většina lidí psala, že tam má modul SMIT a někteří, že tam mají Eurocam, předpokládám tedy, že minimálně s tímto to asi půjde, ale je vždycky nejlepší odzkoušet třeba přímo v obchodě a zakoupit to, co bude nejlépe vyhovovat, než to potom zkoušet doma a následně měnit..
Mr.Semtex
HD SATan

Další stránka