Sharp nebo Panasonic anebo Philips

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Tazixm 6. 3. 2013 19:20

Tak jsem tady zase..původně jsem chtěl po diskuzi zde zakoupit Sharp LC-40LE730E,ale nastala nějaká změna a dívám se teď po těchto modelech:
Sharp LC-40LE830
Panasonic TX-L42ET5E
Philips 40PFL5507K
Strop ceny by měl být cca 15tis.,lze vůbec objektivně tyto modely porovnat?Osobně jsem viděl ten Sharp,ale ve větší úhlopříčce a moc se mě líbil,hlavně zvuk....nicméně hodnocení na D-testu moc dobře nedopadlo..stejně ho trošku favorizuju,ale chtěl bych znát názory i někoho jiného,nebo nějaký jiný tip..předem dík.. :-)
Tazixm
Junior

Odeslat příspěvekod puschpull 6. 3. 2013 19:39

Mám 7 týdnů Sharp LC-46LE630E (stál mě 13.600,- ve slevové akci).
100 Hz panel, 2D, spokojenost velká.
Také jsem měl strop 15 tisíc
Na hodnocení nějakého D-testu bych se vykašlal.
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stiletos 6. 3. 2013 21:14

Co konkrétně na D - testu u toho Sharpa kritizovali ?
Stiletos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 6. 3. 2013 21:19

D-test je k ničemu. Na netu je spousta kvalitních recenzí s objektivním měřením.
Ten Sharp 830 má horší sledovací úhly. Philips může mít clouding a má horší ovládání. Panasonik má horší kontrast. Tak si vyber :mrgreen:
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 6. 3. 2013 22:59

Po dlhsom case sa zacinam usmievat nad tymi istymi temami.
Nebolo by jednoduchsie keby AVmania urobila nejaku vseobecnu tabulku odporucanych TV LCD+plazma (32",40"-42",46"-47",50" a viac) , vzhladom na poziadavky "tazatelov" ? Vysvetlila vo vseobecnosti vyhody/nevyhody?...a btw: popripade nechala si to zaplatit npr: formou sms? ;-]

puschpull: osobne som videl a pohral sa so vsetkymi tymito 3 TV.
Tazko riesit...ale pre mna celkove obrazove (SD/HD kvalita)
1, Sharp 40LE830 2,Philips5507 3,Panak ET5
good luck
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tazixm 7. 3. 2013 05:17

Sharp LC-40LE830E dle D-test:výsledné hodnoceníů :62%
obraz:dobře 61%
zvuk:dobře 65%
tunery a připojení:velmi dobře 87%
speciální funkce:dobře 64%
obsluha:uspokojivě 49%
spotřeba el.energie:dobře 67%
:-) +nízká spotřeba; široké pozorovací
úhly, výkonné reproduktory; analogový
zvukový výstup; čtečka paměťových
karet
:hm -wi-fi pouze s externím adaptérem
(adaptér součástí balení); špatná
funkce pro zlepšení plynulosti obrazu;
mírné zdvojení 3D obrazu; 3D brýle
těžší, tlačí a trochu hučí

...ale jak se tady docela často opakuje,tak ani recenze na heuréce,ani testy v D-testu nemusí ještě o ničem vypovídat..někdo chválí zvuk(např.já.. :-) ),jinému nestačí..to samé je to i s obrazem..pobavil mě recenzent,který píše:"dle mého názoru, přidání žlutého pixelu má za následek nepřirozené barevné podání, které se mi ani při všech dostupných (a velmi širokých) možnostech úpravy obrazu nepodařilo zcela odstranit. Prostě žluté je na můj vkus stále moc... "........no a mě se obraz zdá v pohodě.. :D
Tazixm
Junior

Odeslat příspěvekod puschpull 7. 3. 2013 07:34

Podle mě je podstatné z měřitelných toto:
Minimálně 100 Hz panel
pro leckoho také nízká spotřeba v provozu i standby

a pak už "jen" subjektivní dojmy:
kvalita obrazu v prostředí obývacího pokoje
dojem za denního světla a za tmy
pozorovací úhly (hodnotit ale z místa sledování TV, opravdu nebudu na TV koukat někde z rohu místnosti, že)
Clouding (nelíbí se mi světlé fleky na tmavém pozadí
Černá aby byla černá (někomu to možná nevadí, ale mě vadí když černá je šedivá)
Kouknout jak TV umí nejen HD 1080p ale také zpracování SD signálu

Další subjektivní postoj:
Osobně mě naprosto nezajímá 3D takže toto pole nemohu posuzovat
Vybavenost TV:
zajímá mě téměř výhradně obraz, další funkce obstará MMC, případně satelitní přijímač.
Samozřejmě cena, sledovat slevy, zajímavé akce atd...
Dávat za TV (do nějakých 46"-50") víc jak cca 20 tisíc mi přijde nevýhodné.

P.S. ten D-test byl vždy úsměvný, vzpomínám na ty legendární testy audio zařízení kde se hodnotilo kdeco, ale zvuk ani moc ne
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tazixm 7. 3. 2013 18:47

Ještě se zeptám,u té Sharp LC-40LE830 píšou " Scanning Backlight 200 Hz"...tzn.100Hz "vytuněných" na 200Hz?Nebo jak? :-) ,jo a UV²A panel je jen vychytávka Sharpu?Dík..se v tom motám..Panas používá panely Lg,Samsung svoje i jiné..je v tom chaos..
Tazixm
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 3. 2013 21:03

Nie je to vytunenych 100 Hz. Je to 100 Hz panel a frekvenciou 200 Hz blika podsvietenie.
Sharp použiva vlastne panely, ktore sa technologicky od konkurencie lišia. Konkretne v LE830 je 4 pixelovy (RGBY) panel.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Tazixm 8. 3. 2013 08:46

Ok,dík,to o tom panelu rgby jsem si přečetl...to je ta žlutá navíc že jo.. :-)
Tazixm
Junior

Odeslat příspěvekod Stiletos 8. 3. 2013 13:58

No ten Sharp má prej pěkně mizernej zvuk a to i ze sluchátek vůči jinejm tv ,obraz je chválenej a má málo citlivej STB porovnáváno s externím STB( rozebíráno na jiným foru vlastníky.)
Stiletos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 3. 2013 14:09

V porovnani s externym stb su na tom vsetky tv horsie.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod puschpull 8. 3. 2013 16:58

potvrzuji, zvuk není žádný zázrak
ale:
funkce a výbavu mi řeší MMC
příjem DVB-T/T2/C/S/S2 mi řeší samostatný přijímač
a zvuk mám přes 2x100W zesilovač do reprosoustav Dali-850
takže pokud má mít TV dobrý obraz (a v mém případě hrála velkou roli i aktuální cena) tak ten Sharp není tak špatný.

Ale TV "All In One" to mě bylo zcela logicky rozmluveno a jsem rád že jsem na rady místních znalých dal. :)
puschpull
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tazixm 8. 3. 2013 18:34

No já jsem slyšel v prodejně zvuk Sharp LC-40LE830,a naopak oproti jiným,např.Lg,Samsung.se mě jevil zvuk o dost lepší.. :-) toť můj dojem :D ,ještě podotknu,že na všech šel stejný pořad,nebo se přeplo na MTV..
Tazixm
Junior

Odeslat příspěvekod Petr626 8. 3. 2013 21:50

Myslím, že Tvůj dojem je správný. Tuto tv mám a zvuk přímo z telky je pro běžného uživatele opravdu kvalitní, sám jsem byl překvapený.
Petr626
Junior

Další stránka