Sharp nebo Panasonic anebo Philips

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod NevimAVM 3. 4. 2013 18:31

V Datartu ji nenajdeš, mají jen 1 ks (jeden) někde na centrálním skladě. Spíš bych zkusil Planeo, nedávno dostala právě každá pobočka asi 2ks, pokud je ještě budou mít. Docela blbě se shání. Nejvíc se jí blížil obrazově (kvalitou) Sharp 730, ale ten je zbytečně o x tisíc dražší.
NevimAVM
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Stiletos 3. 4. 2013 18:41

Jo tak mrknu do Planea to mam kousek, otázka je že tv budu kupovat až po 20 protože maj dávat plastový okna a bude bordel atd,tak co ještě budou mít.
Stiletos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 4. 4. 2013 18:26

Napadla mě otázka, která se ještě asi nikde neřešila - když je LCD 100Hz - tak se interpoluje na 100 snímků za vteřinu (pokud je to tedy "skutečné" 100Hz). Ale když je "50Hz" - tak nikde neuvádí u jednotlivých modelů, jestli tem je nebo není interpolace z 25FPS na 50FPS.
Mám starší 100Hz LG, kde je poznat, pokud zapnu Trumotion, když se dívám na video v 25FPS - tedy všechny filmy + většina zahr. seriálů vysílaných v DVB-T. Ale když si pustím třeba hokej, fotbal, nebo zprávy - tedy klasický prokládaný 50i zdroj - tak není poznat žádný rozdíl jestli je Trumotion zapnutý nebo vypnutý - nejspíš je to v případě mé LG taky tak trochu "podfuk" - a ta interpolace je janom do 50Hz, nebo by to bylo poznat teprve na velmi kvalitním HD videu, nebo odezva toho IPS panelu je tak pomalá, že se ta interpolace do 100Hz viditelně skoro neprojeví. Tady bych řekl, že pokud má panel odezvu pomalejší než 10ms, tak už se ztrácí význam "100Hz".

Takže možná by se hodilo zjišťovat při výběru TV nejenom jestli je "100Hz", ale taky jestli je "50Hz" - tedy jestli interpoluje do 50FPS, nebo jenom zobrazí každý snímek dvakrát.
Já vím že většina z vás tady asi preferuje při "fimovém obsahu" nechat původní trhaný obraz, ale třeba já naopak preferuji tu "telenovelu" :mrgreen: Připadá mě to míň únavný na oči - ten trhaný obraz mě rozčiluje, zvlášť na větších úhlopříčkách - přicejenom v LCD světě existuje "sample and hold efekt" - my co jsme přešli z plynulého a ostrého obrazu CRT to zrovna moc nemusíme. Nebo to dokáže eliminovat backlight scaning a interpolace do 50Hz není potřeba?
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NevimAVM 4. 4. 2013 18:51

Upřímně, tohle je jediná věc, co mě u LED štve, to občasné lehké poškubnutí... předtím jsem měl základní plazmu a obraz nádherně plynulý a bylo jedno co jsem tam pustil.
NevimAVM
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Pandero 4. 4. 2013 20:36

Stormborec: Jestli se nepletu, tak 50hz = 50 pulsnimku (a ne plnych snimku) - tedy 25 plnych snimku, coz by melo byt prakticky nativni, proto tedy nedochazi u 50hz k zadne interpolaci nebo jinemu dopoctu.
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 4. 4. 2013 20:37

Já jsem třeba nikdy neřešil, že by se třeba rozmazával míč ve fotbale, nebo pohyb jednotlivých hráčů - spíš mně vadí když se pohybuje kamera a celej ten obraz se pohybuje neplynule, nebo se rozmazává - nejvíc je to vidět na půlící čáře.

-- 4. 4. 2013 21:46 --

Pandero - to jsem si taky dřív myslel - ale v televizním vysílání, když je "filmový zdroj" - tak se to sice vysílá rozsekaný na půlsnímky, ale nedochází pak ke klasickýmu deinterlacingu, ale prostě se ze dvou půlsnímků jednoduše složí jeden celý snímek a dostaneš 25p video.
Zatímco zdroj který je snímaný televizní kamerou, tak se jedná o "skutečné" 50i - tedy ze dvou soudedních půlsnímků (fields) nesložíš jednoduše jeden celý snímek (frame). Nebo složíš, ale v případě že je v obraze nějaký pohyb, tak dojde k známému "hřebenovému" efektu (combing), a v tomto případě se tedy používají méně či více náročné algoritmy na odstranění prokládání (deinterlacing) a výsledkem je 50p video.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Stiletos 5. 4. 2013 14:42

Teď jsem narazil ještě na tuto tv 47" LG 47LW5500 ,ale tam bude nejspíš 50Hz panel,nebo je to 100Hz IPS když má pasivní 3D?
Stiletos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EfineSS 8. 4. 2013 07:07

LG xLW5500 má 100Hz IPS panel.
EfineSS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod puschpull 12. 4. 2013 06:02

Stiletos píše:Tak jsem se byl podívat jak předělali OK na tv.Ten Sharp 830 maj už za 17000,
ale nevím jestli to není ta verze bez Sat,ten 730 maj za 16000 obraz teď měli nastavenej docela dobře,rovněž Philips vypadal pěkně obraz ale co to bylo za číslo to nevím stál 22000,protože ty kreténi maj popisky a u ničeho neuváděj
řadu (to samý Dathart) takže pokaď se v tom nevyznáte máte smůlu a za čtvrt hodiny co jsem očumoval žádnej prodavač ,na ty jsem narazil až u východu
zašitý v tý jejich recepci.

Re:puschpull
Nezkoušel jsi jak se tady na foru píše podle toho obrázku jestli ti tam nechybí ty dva řádky pixelů u toho Sharpu,ten to to koupil to měl u dvou kusů Sharpu.

Tak jsem nyní konečně nainstaloval nový FW. A při té příležitosti jsem si detailně prošel menu nastavení obrazu. Je tam opravdu plno věci a vedle jiného i nastavení "Overscanu" v hodnotách od 0 do 9 (asi pixelů) .
Takže při nastavení "0" je ten obrazec samozřejmě vidět celý. Výchozí hodnota je "4" proto se tedy běžně ty okrajové linky nezobrazují. :-)
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stiletos 12. 4. 2013 20:52

Takovej dotaz kde máš ten Sharp vyrobenej ? Na jiným foru mě maník co je ůdajně servisuje tvrdí že to sypou v Turecku ze Čínskejch dílů ,ale na netu jsem čet že jenom nižší řady a ty tv byli šunt. :shock:
Stiletos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tako100 12. 4. 2013 22:46

Dnes je všechno z čínských dílů převážně a je pravda,že se sharp tak jako samsung hodně často rozbijí,buhužel dnes není nic tak kvalitní,jako dřív.Už i v záruce se to opravuje z použitých dílů,nové nejsou,jen pokud se to vyrábí.
tako100
Junior

Odeslat příspěvekod Tazixm 16. 10. 2013 11:07

:-) Trvalo to sice delší dobu,ale jsem konečně čerstvým majitelem Sharp LC40LE831S,zatím jsem měl tu čest hodnotit pouze obraz a nějaké to shlédnutí filmu a fotek z usb,za sebe to hotnotím kladně nad moje očekávání a to se týká i zvuku..sledování tv za deníího světla je díky panelu vynikající..srovnával jsem s plazmou a jinou led od konkurence..dle papírú od tv a polepek na balení,by tento model měl mít i dbt-t2..
Tazixm
Junior

Předchozí stránka