Philips 46PFL5007K/Panasonic TX-L42ET5E-3D ne,vzdial. 3-3,5m

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pepitoss 13. 3. 2013 01:42

pôvodná varianta bola Philips vs Panasonic, potom Panasonic vypadol a pribudol Sharp a Toshiba, ktorá tiež pomaly vypadávala...
Sharp aj keď v skutočnosti vypadá lepšie, ale má to nahnuté, tak vypadá to na Philips

ono to mrznutie sa môže stať aj u inej TV(aj keď Japonec by sa mi páčil viac ako Holanďan, aj keď v dnešnej dobe je všetko už z Číny :D )

ešte upravím Sharp zmrzol pri načítavaní videa, kde prvý krát to video prehral a po reštarte ho nechcel už načítať a ani to druhé. Možno je tam nejaký zapeklitý postup, že vypnúť, vytiahnuť USB, po 15 sekundách zapnúť a potom vložiť USB, tak toto netuším, až sem som sa nedostal...

ono to vie vyriešiť nejaké MMC(do čoho sa mi nechce investovať), alebo DLNA
pepitoss
Junior

Odeslat příspěvekod Stiletos 13. 3. 2013 01:58

Já právě nevím na jiným foru někdo psal že mu te Sharp sem tam zamrzal
prej studeňáky a druhej to samý ,no a tys to pak potvrdil ,ale to se píše i u Philipsu 6007 tak nevím,tatík má toho Paňáka tak půl roku a tam je to zatim ok.Ale i přesto se rozhoduju mezi tim Sharpem a Paňákem.Ještě to proberu na tom druhým foru,tam se zase píše že měl Philips 5 a 6 řady a u velkých uhlopříček prej trhanej obraz a kostičkování .(na dotaz proč maj většinou lidi na Philips negativní názory.)
Stiletos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NevimAVM 13. 3. 2013 09:11

Malé OT: U MMC mám volbu 1080p 24Hz ... co to je? je tam pouze on/off. Mám Toshibu tl 933 , má smysl to mít zaplé nebo vyplé?

pepitoss: snad sis ty tv trošku ponastavil podle sebe, já jsem totiž viděl něco trošku jiného, 1. Tosh 2. Sharp 3 Phili ..., každopádně ani jednou volbou si myslím neuděláš chybu, respektive tím Phillipsem, pokud ti vyhovuje.
NevimAVM
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod stormborec 13. 3. 2013 09:39

Ještě bych vyzkoušel nový Panasonic E6 - co jsem četl recenze, tak dopadly na výbornou - hlavně kvalita zpracování obrazu a kontrast snad 6000:1 nemá konkurenci v té cenové třídě ...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NevimAVM 13. 3. 2013 09:49

Mně v Elektroworldu tvrdili (dostali ho prý jako první k prodeji, viděl jsem jen krabici), že prý nic moc, že je to zklamalo, ale kdo ví ...
NevimAVM
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod pepitoss 13. 3. 2013 10:31

to Stiletos: mrznutie môže byť pri každej značke, či je to nejaký noname z číny, alebo či je to Sony alebo niečo iné. reps určite je ale je tam iný postup :)

to NevimAVM: viem že to tak vypadá, ale nebolo to úmyselne :) ale sú to moje subjektívne dojmy, možno som sa mal zamerať ešte aj na iné veci, alebo na detailnejšie sledovanie obrazu. Ono tam bolo nafigu, že tie tv boli porozliezané po predajni a teda nedal sa mi pustiť naraz rovnaký obraz všade

to stormborec: u Panasonica by som musel ísť s uhlopriečkou dole na 42 aby som sa zmestil do limitu
pepitoss
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 13. 3. 2013 11:36

E6 je novinka a může jít rychle s cenou dolů
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dj1311 13. 3. 2013 12:06

Mno, pokud bude E6 super a všude ji budou chválit, tak s cenou půjde těžko dolů. A pokud ji brzo zlevněj, tak zas tak dobrá asi nebude :)
dj1311
Junior

Odeslat příspěvekod justi76 13. 3. 2013 12:37

Novinky tak skoro dolu nepojdu ,pojdu ale teraz urcite nie.,niekedy na konci leta to niejako klesne.Skor bude konkurencia u medzi znackami a zatim toho roku s vybavou bude zase naj samsung,ako prvy na trhu budu mat tuner T2,myslim,ze to budu mat modely od 6xxxrady.Nevie sa ako na tom budu ostatny.
justi76
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Stiletos 13. 3. 2013 21:01

Tak jsem dneska pořádně u táty projel ten Panasonic TX-L47ET5E a jak se píše že je ve tmě šedá ne černá tak to jsem nepozoroval, mě osobně to přišlo v pohodě,koukal jsem na hokej a žádný čmouhy při pohybu puku nebo hráčů nebyly,takže proti obrazu nic,podsvícení taky ok.Ale co mě přišlo napytel je že když se nastavý formát obrazu na auto tak se obraz přepíná jak se mu chce,nejdřív jsou pruhy , pak ne,pak je pruh dole ,takže je jediná možnost to mít to napevno 16:9 .
Zajímalo by mě jestli to je signálem ,dělá to jak STB v tv tak i na kartě od UPC a nebo tv,dělá to někomu taky na jiný tv?.Zajímalo by mě jak je taky na tom ten Sharp s cloudingem pro ty co ho maj.
Stiletos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 3. 2013 23:55

Cierna sa zdat na tom Panaku bez referencie dobra moze. Ale len do priameho porovnania s VA panelom, resp. plazmou.

To s tym pometom stran je vec vysielatela, v akom formate ma konkretnu relaciu.

Pytat sa na clouding je hlupost, to je vec konkretneho kusu. Na to ti preto nikto nevie odpovedat.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Stiletos 14. 3. 2013 01:01

No tam jde ale oto ,že se to přepíná třeba u filmu který má klasický dva černý pruhy v normálu a během toho filmu to tam skáče jak chce pokuď se to nenastavý na 16:9
Stiletos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepitoss 21. 3. 2013 15:43

chalani díky za rady, nakoniec som objednal som Filipa
pepitoss
Junior

Odeslat příspěvekod Stiletos 21. 3. 2013 17:00

Tak pak dej vědět jak seš spokojenej,já se musím taky rozhoupat Ten Paňák ET5E už je v Dathartu nedostupný,otázka jestli ještě bude a jestli nenavezou nový modely.Ten Sharp 830 maj teď v OK za 17000 ,ale nevím jestli nejsou dvě různý verze ,nebo to není nějakej vrácenej kus protože všude stojí jinak 19500,jinak za 17000 bych ten Sharp asi vzal,jjestli se taky nedoprodá. :-)
Stiletos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepitoss 28. 3. 2013 01:33

Filip je už nejaký ten deň doma, má síce nejaké nedostatky(ako každý iný), ale celkovo som s ním spokojný. Čo sa týka obrazu, tak ten je super aj na SD DVB-T. Porovnával som v tých istých podmienkach s 5 ročnou plazmou od Panáka(viem že sa technológie zmenili a porovnával som trocha jablká s hruškami), ale obraz jednoznačne lepší či už cez DVB-T alebo satelit. Pri dynamickom nastavení u Panasoniku išiel obraz do zelena u Filipa do modra.

Uvediem nejaké poznatky, ktoré už sa určite niekde písali:
- pohyb v menu a nastavení vyhovuje, nieje to rychlík ako napr Sharp, ale nie je ani pomalý, je proste plynulý. z času na čas asi pri náročnejšej grafike sa trocha sekne(ale to len na chvíľku), ale ako som spomínal je väčšinou plynulý
- EPG menu pri menšom počte kanálov(4) je rýchle, teraz mám nejakých 16 tv kanálov, je to trošička pomalšie, ale používať sa dá. Nevyžadoval pripojenie na internet a dokázal načítať info z DVB-T. Pri načítaní z internetu nevie rozoznať niektoré kanály. Menu mohlo by byť aj lepšie spracované...
- u zvuku pri vyššej hlasitosti je počuť syčanie, ale toto chcem vyriešiť starším domácim kinom čo mám doma
- prehráva z USB aj z DLNA, záleží avšak na formáte videa, u DLNA(mám NASku) nejdú mi titulky, z USB je štandardne stále problém s diakritikou, pretáčanie videa tiež záleží podľa použitého kodeku videa(ide max 3x)
- Smart funkcie a pohyb v menu je pomalší ako v menu TV, ono je to divne spravené že načítava aplikácie, keď sa prepnem na ďalšiu stránku s aplikáciami tak znova načítava aktuálne aplikácie(na danej stránke). U prehliadania internetu dlho načítava a stále dookola načítava stránku(ako núdzové riešenie sa dá použiť), avšak najviac ma zaujímalo YouTube, ktoré je blbo riešené lebo keď ho spustím tak najskôr načítava odporúčané a až keď ich načíta tak až potom sa dá prepnúť na hľadať. Samotné hľadanie je že šípkami vyhľadám požadované písmeno a potvrdím(zatiaľ som neprišiel nato či sa dá písať v youtube ako na mobile). Ostatné funkcie som veľmi neskúšal akurát počasie a internetové rádio. Je možné pripojiť ext. klávesnicu avšak v youtube sa cez ňu nedá písať, inak v ostatných aplikáciach funguje...
- na ovládač sa dá zvyknúť a aj za svetla ho koľko krát zoberiem naopak, ale to nevadí
- škoda že pri prepnutí na iný kanál sa nezobrazuje čo sa práve vysiela, tak ako je to u iných TV/zariadeniach. Je potrebné stlačiť dalšie tlačidlo
- niektoré funkcie mohli byť aj lepšie dostupné, ale sú zašité niekde v menu
- pri načítavaní(či stránok, či z USB, či niektorých nastavení, či neviem čoho) sa zobrazuje indikátor, že niečo robí. Ono by mohol aspoň nejako percentuálne ukázať v akom je stave, lebo niekedy sa to nedá odhadnúť koľko mu to bude trvať a niekedy to zase zbytočne ruší...
- neviem načo pri nahrávaní vyžaduje internetové spojenie. Niekde som čítal že najskôr treba zapnúť router až potom TV aby riadne načítal IP adresu, alebo že je problém pri statickej IPečke, tak s týmto som nemal problém
- a nakoniec škoda že všetky modely nemajú ambilight :)

Viac ma asi teraz nenapadá.
pepitoss
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka