Panasonic TX-L39E6E [postřehy nového majitele]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 23. 4. 2013 21:14

Kajmik krásný příspěvek, upřímně - díky za něj!

Vidím to podobně jako Ty.

Ta telka kdyby měla větší podporu pro USB přehrávání, pak je skutečně hodně, hodně dobrá. Z druhé strany TV hodnotíme hlavně přes obraz. Ten zde je velmi příjemný.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kajmik 24. 4. 2013 21:05

Tak ještě jedna novinka. Po připojení na net a aktualizaci firmware došlo k mírnému zlepšení podpory formátů, respektive některé dříve trhané mkv filmy se přehrávají korektně.
Ale vzhledem k blu-ray přehrávači LG, který podporuje přehrávání videa excelentně není podpora formátů v TV to hlavní, co mě zajímá.
Kajmik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 25. 4. 2013 05:44

A co plynulost obrazu při pohybu kamery a rozmazávání při fotbale?

-- 25. 4. 2013 06:45 --

Btw. 32" verze E6 je IPS?
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kajmik 25. 4. 2013 12:26

No, já mám TX-L39E6E, takže ohledně 32" vím jen to, co psal Ryan Giggs a co je na webu Panasonicu. Vypadá to, že je to jediná IPS verze pro typ E6.

Ohledně pohybu kamery a rozmazávání mi to přijde takové přirozené, nic nepříjemného jsem nepozoroval. Fotbal nebo hokej jsem zatím neviděl, takže tady zatím moc nepomůžu. Ale teď se tyto TV konečně dostávají do showroomů, takže ideální je donést vlastní disk s nějakým sportovním záznamem. V Brně mají na dvou místech (ElectroWorld, Datart) 42" E6E.
Kajmik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 25. 4. 2013 20:45

Před dvěma dny jsem ve velké rychlosti telefonicky hovořil s majitelem E6tky - viz první a pár dalších mých příspěvků v tomto vlákně. Zatím je celkově velmi spokojený. Upozorním, že se jedná o člověka, který si dost umí vybírat, a navíc jeho zraku jen tak něco nesedne. Na rozmazávání jsem ho OPAKOVANĚ upozornil. Vůbec nemá pocit, že je něco nepříjemného, špatného ... (jedinou výtku měl vůči své ženě, neboť má problém v běžnou dobu se k TV dostat :D )

Pokud je pohyb prezentován s určitou neostrostí, tak to oku může přijít běžné. Ovšem - problémem může být, když je pohyb přeostřený, resp. tvoří se artefakty, přesahy barev atp. Nebo je pohyb příliš plynulý ... telenovela. Nebo je pohyb trhaný. To jsou věci, které mozek většinou hned oznámí.

Se vší zodpovědností píšu, že ta telka v 39" mě neskutečně oslovila, což se opravdu jen tak nestává (a když tak většinou u TV za Xkrát víc „CZ lováků“). Jediné, co mě totálně rozladilo, byla snížená podpora multimédií přes USB. Ano TV je o obrazu, ale u Panasonicu nechápu PROČ!
Když k tomu připočtu nově vymyšlený My Home Screen - tedy domovskou obrazovku, pak je tu parádní nápad s výborným obrazem, v příjemném kabátě. Zde bych jen zmínil (což se objevilo - pokud se nepletu v testu na avmania.cz), že by na MHS nemusel tancovat ten widget. Nebo by si ho uživatel měl mít možnost uklidnit.

Ne tomuto modelu nedělám reklamu, nemám s firmou Panasonic ani nic společného. Jen prostě umím ocenit dobře odvedenou práci, resp. kritizovat to, co se nepovedlo.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkom 27. 4. 2013 16:10

to je 50Hz? na webu som nasiel ze to je 100 Hz? Kde je pravda? A tradicna otazka, vie niekto,aky ma ta tv input lag?:D
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 4. 2013 16:11

50 Hz. 100 Hz je BLB (backlight blinking).
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JJezevec 4. 7. 2013 11:37

Máte někdo zkušenost s připojením této TV L39E6E jako PC monitoru /Win 7-1920*1080/ se sledovací vzdáleností cca 1m?
Občas-často použiji PC jako multimediální přehrávač a opět vzdálenost cca 1m?
JJezevec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 4. 7. 2013 18:21

Nemám a asi ani nebudu mít, ale co Tě na tom konkrétněji zajímá?

Teď jsem ji připojoval na novou síť - kabel. Připojení na modem od O2 Huawei (port 4) proběhlo bezproblémově. V Huawei bylo potřeba aktivovat UPnP a překontrolovat zbytek. Důležité je, že většinou nefungují dva porty ze čtyř - nejsou aktivní v settingu. Proto nejjednodušší cesta - přes čtverku.
Korektní net, korektní DLNA ... spolupracuje i se Serviio, které jsme zatím upřednostnili. Serviio se namapovalo pro interní úložiště, ale také jsme zkusili externí HDD připojený k PC přes USB. Mapování hudebních souborů a fotografií trvalo hodně dlouho (dalo se předpokládat), ale nakonec korektně naběhlo. Videa nebyla problémová hned.
Zkušenost den/dva ... kdyby něco ... dopíšu :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod surio_mario 18. 7. 2013 06:45

Mám tuto TV nyní doma. Obraz je super, hlavně SD vypadá překvapivě dobře.

U signálu z DVB-T tuneru se ovšem podivně automaticky přepíná formát zobrazení. U HD korektně naskočí 4:3 s pruhy po stranách. U SD se ale 4:3 obraz roztáhne po celé obrazovce (zdeformuje). Musí se to ručně u každého pořadu přepínat do 4:3.

Také jste na to narazili?
Nevím, jak nastavit korektní autozobrazování 4:3. Nějaké tipy?
Kajmik: Píšeš, že pokud je dobře nastaven set-top box, je zachováván originální poměr stran.
Nebo je to holt nedostatek této TV?
surio_mario
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 18. 7. 2013 17:08

surio_mario teoreticky to mohu časem odzkoušet u známého, ale ... na DO máš ASPECT (nebo tak nějak se to jmenuje) tak si tam natvrdo přepni formát co chceš a nenechej to na AUTO.

Ale chápu, že to nechceš přepínat ručně. Pak netuším. Mám pocit, že tam individuální nastavení zobrazení 4:3 nejde nastavit na 4:3 nebo 16:9.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 19. 7. 2013 10:22

Není tam nějaký nastavení jako - Originál nebo Pouze scan?
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod erko11 20. 7. 2013 20:12

Zdravím,
tuto televizi jsem si nedávno pořídil a jako úplný laik můžu říci, že jsem jak s obrazem, tak s pozorovacími úhly naprosto spokojený. Zvuk neřeším, je to normál. Wifi - nemůžu posoudit, router mam 3metry od TV v přímé viditelnosti. Ale vedle mám okno bez žaluzií a nemám s obrazem nejmenší problém :-)

Chtěl bych se ale zeptat, nefunguje mi (teda jestli to vůbec u tohoto modelu jde), automatické připojení k routeru. Zkrátka když zapnu apps, chci se dostat na internet, vždy se mi vyskočí okno s tím, že TV neví kam se připojit. Naštěstí je tam tlačítko "stav sítě", které už si router vyhledá, ale přijde mi to divné, že si to neudělá TV sama. Proto se tedy ptám, jestli to někomu funguje automaticky?

Další věc je, že za boha nemůžu přijít na to, jak při přehrávání AVI filmu z USB flashky nastavit titulky, které jsou jako soubor ve stejné složce. Tlačítko STTL mi v tomto případě nefunguje a v žádném nastavení jsem nic nenašel.

Jinak s Vámi některými souhlasím, že prohlížení, nebo hledání souborů na flashce je peklo. Ale myslím si,že tohle je jen o zvyku a za chvíli to budu hledat tak, že se na tv ani nepodívam :)) nicméně bych poprosil o nějakou rozumnou radu na moje zmiňované problémy, byl bych Vám velice vděčný. Díky
erko11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mrak 20. 7. 2013 21:12

No, moje zkušenost mi říká, že po zapnutí TV hodně dlouho trvá připojení k internetu. Záleží na nastavení, pokud je to vše manuálně (přiřazená IP adresa pevně na MAC adresu wifi, v TV nastaveno vše taky pevně, žádná automatika), tak se celý proces připojení urychlí, v mém případě o hodně, ale když je všechno bez zásahu, trvá to hrozně dlouho.. Alespoň u mě u mé panasonic p42st60e.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod erko11 21. 7. 2013 10:49

To Mrak: Máte pravdu, je to jen o době spuštění. Ono já chtěl zkusit internet vždy ihned po zapnutí, takže se mi to pochopitelně nepřipojilo, ale když jsem ji chvíli nechal (asi 5min) tak už jsem byl k routeru připojený.

Teď je ale pořád velký otazník nad těmi titulky, to je věc která mě daleko víc tíží :( v super manuálu je taky kulový... tak netuším co s tím.
erko11
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků