Panasonic TX-L39E6E [postřehy nového majitele]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod istanbul2000 21. 7. 2013 11:31

Mam router Asus n65 http://access-pointy.heureka.cz/asus-rt-n65u/
a pripojku 100 Mb - TV se pripoji okamzite - aplikace nacitaji data rychlosti skoro jak pc - tv je opravdu rychla - mereny rychlosti v tv ukazuje 80 Mb/s- je to taky o nastaveni a vykonu zarizeni.
istanbul2000
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Mrak 21. 7. 2013 12:20

Istanbul: Tak určitě, já mám jen levnej d-link, protože starej odešel a internet byl potřeba. Taky mám dostupné 100Mb. Ale spíš jde o komunikaci s routerem. V připadě automatického to opravdu trvá dlouho. V případě nastavení manuálně, přiřazení adresy napevno pro dané zařízení to je otázka pár vteřin.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod istanbul2000 21. 7. 2013 13:55

Ja jsem nic nenastavoval - normalne vyhledat - nasla obe dve jak 2.4 tak 5 GHz - zadal jsem jen heslo - overilo a uz to jelo rychle. Akorat byl problem u mensi GT60 kde me to poprvne naslo jen 2.4 GHz . Po opetovnem vyhledani naslo i 5 GHz - signal ukazuji plny.
istanbul2000
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Mrak 21. 7. 2013 14:29

Opravím se, alespoň v mém případě to u automatiky trvá dlouho :)
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod erko11 22. 7. 2013 19:44

no tech 30sec nez se to pripoji(uz jsem si to meril :D ) to vydrzim a mam o kabel min k tv :)

Vedel by nekdo co s tema titulkama? :( mam spoustu filmu s tit. a nevim jak to rozjet..
erko11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 22. 7. 2013 23:54

erko11 ... odhad řešení ...

Spustím přes flešku film se souborem, který má stejný název jako film, je umístěn ve stejné složce a teoreticky by měl mít koncovku .srt. Následně stisku na DO tlačítko OPTION a vyvolám specifické menu. Tam zapnu titulky a nastavím jejich kódování (korektní znaky by mělo mít ISO 8859-2 Latin 2, resp. Windows CP 1250 ... možná UTF8). Je tam milion možností. Bohužel nejsem momentálně schopen toto odzkoušet na E6E - takže ... odhaduji.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 23. 7. 2013 05:49

Přesně, jak říká MgX. Tak to je i u mě, je tam možný i výběr audia, pokud je více stop.
Mrak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 23. 7. 2013 09:57

Navrhuji rozsirit toto tema take o 42 palcovou verzi, kterou od vcerejska vlastnim :-)

Privezl jsem si ji domu az vecer, takze moc zkusenosti jsem nenasbiral, ale prece jen existuje par veci, ktere tu muzu napsat:

Obraz mi prijde dost v pohode, cekal jsem ho daleko horsi. Hlavne po precteni ruznych for, kde pisou, ze plazma vede pred LCD o parnik, jsem cekal tragedii...nakonec jsem byl vysledkem mile prekvapen (a to mluvim o sledovani SD+HD kanalu z DVB-T vysilani). Jinak obraz porovnavam s TX-P46G30, kterou maji doma rodice.

S nastavenim obrazu jsem si zkousel nejak pohrat, ale zatim jsem to jen letmo projel a nastavil si obraz jen tak halabala podle sveho oka. Dneska si to snad nastavim nejak detailneji.

Jeste nez si poridim MMC, tak jsem prubnul USB konektory + prehravani filmu. 8GB flashku mi to vzalo v pohode, bohuzel s externim HDD si TV nerozumi a nenacte ho (500GB, NTFS)...nevi nekdo, v cem by mohl byt hacek?

Trhani obrazu - snazil jsem se na to zamerit, dokonce tak moc, ze jsem po celou dobu sledovani TV cekal, zda neco neuvidim. Ve vysledku jsem si ale niceho nevsiml. Zkousel jsem jak filmy s rychlymi akcnimi scenami, tak beach volejbal na CT4 HD a nic. A jsem za to rad :) Kazdopadne jsem zvedavy na dnesni fotbal ;-)

Mimochodem, v topicu urcenem pro vyber me televize jsem se bal, ze uhlopricka 42" by mohla byt malo. Je to akorat a prekvapive si tam nedokazu predstavit vetsi. Snad ale po tydnu nezmenim nazor :-)

SMART funkce jsem vubec nezkousel.

Za me tedy zatim velka spokojenost. Nedovedu si predstavit za 12 790,- lepsi koupi.
C.I.S.I.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod erko11 23. 7. 2013 10:06

MgX píše:erko11 ... odhad řešení ...

Spustím přes flešku film se souborem, který má stejný název jako film, je umístěn ve stejné složce a teoreticky by měl mít koncovku .srt. Následně stisku na DO tlačítko OPTION a vyvolám specifické menu. Tam zapnu titulky a nastavím jejich kódování (korektní znaky by mělo mít ISO 8859-2 Latin 2, resp. Windows CP 1250 ... možná UTF8). Je tam milion možností. Bohužel nejsem momentálně schopen toto odzkoušet na E6E - takže ... odhaduji.



dekuju moc, uz to bezi :)

-- 23. 7. 2013 11:09 --

C.I.S.I. píše:Navrhuji rozsirit toto tema take o 42 palcovou verzi, kterou od vcerejska vlastnim :-)

Privezl jsem si ji domu az vecer, takze moc zkusenosti jsem nenasbiral, ale prece jen existuje par veci, ktere tu muzu napsat:

Obraz mi prijde dost v pohode, cekal jsem ho daleko horsi. Hlavne po precteni ruznych for, kde pisou, ze plazma vede pred LCD o parnik, jsem cekal tragedii...nakonec jsem byl vysledkem mile prekvapen (a to mluvim o sledovani SD+HD kanalu z DVB-T vysilani). Jinak obraz porovnavam s TX-P46G30, kterou maji doma rodice.

S nastavenim obrazu jsem si zkousel nejak pohrat, ale zatim jsem to jen letmo projel a nastavil si obraz jen tak halabala podle sveho oka. Dneska si to snad nastavim nejak detailneji.

Jeste nez si poridim MMC, tak jsem prubnul USB konektory + prehravani filmu. 8GB flashku mi to vzalo v pohode, bohuzel s externim HDD si TV nerozumi a nenacte ho (500GB, NTFS)...nevi nekdo, v cem by mohl byt hacek?

Trhani obrazu - snazil jsem se na to zamerit, dokonce tak moc, ze jsem po celou dobu sledovani TV cekal, zda neco neuvidim. Ve vysledku jsem si ale niceho nevsiml. Zkousel jsem jak filmy s rychlymi akcnimi scenami, tak beach volejbal na CT4 HD a nic. A jsem za to rad :) Kazdopadne jsem zvedavy na dnesni fotbal ;-)

Mimochodem, v topicu urcenem pro vyber me televize jsem se bal, ze uhlopricka 42" by mohla byt malo. Je to akorat a prekvapive si tam nedokazu predstavit vetsi. Snad ale po tydnu nezmenim nazor :-)

SMART funkce jsem vubec nezkousel.

Za me tedy zatim velka spokojenost. Nedovedu si predstavit za 12 790,- lepsi koupi.


mam stejnou televizi, HDD mam 500gb WD, taky ntfs a frci uplne v pohode. Jen je horsi hledat tam v tom chaosu ( mam tam asi 100filmu a ten "vyhledavac" v TV mi moc nevyhovuje )
erko11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 23. 7. 2013 10:10

Odzkoušej HbbTV (červené tlačítko na DO u stanic ČT) a v něm pak iVysilání - tedy přehrávání archivu ČT. Díky :-)

Ad HDD - nutno připojit HDD k příslušnému USB konektoru s přívlastkem HDD. Samozřejmě ne vždy se to musí podařit. Někdy HDD více vytíží USB konektor a tak ho tento odmítne připojit. Musel by mít vlastní, přídavné napájení.
Jaký HDD využíváš? Označení?

erko11
bylo to tam, jak jsem psal?? :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod surio_mario 23. 7. 2013 10:12

C.I.S.I.: A automatické přepínání obrazu DVB-T tuneru do režimu střed (tj. zdeformovaný obraz) při příchozím formátu 4:3 ti nevadí?
surio_mario
Junior

Odeslat příspěvekod erko11 23. 7. 2013 10:15

Tak ted jsem odzkousel ty USB konektory a ja to mam tak, ze horni mi to neveme, napise se na obr. pretizeni bla bla... a spodni mi jede v poho.

jojo diky, jediny tlacitko, ktery jsem nezkusil u pustenyho filmu bylo OPTION, no jsem vul co si budem vykladat :)
erko11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 23. 7. 2013 10:16

:-) stane se, hlavně, že to běží a je spokojenost ;-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 23. 7. 2013 10:24

MgX píše:Odzkoušej HbbTV (červené tlačítko na DO u stanic ČT) a v něm pak iVysilání - tedy přehrávání archivu ČT. Díky :-)


To bylo na me? Pokud jo, tak muzu vyzkouset az dojdu domu z prace.

MgX píše:Ad HDD - nutno připojit HDD k příslušnému USB konektoru s přívlastkem HDD. Samozřejmě ne vždy se to musí podařit. Někdy HDD více vytíží USB konektor a tak ho tento odmítne připojit. Musel by mít vlastní, přídavné napájení.
Jaký HDD využíváš? Označení?


Aha! Tak tohle vyzkousim. Vim, ze jsem nekde zahledl hlasku "USB zatizeno". A vim, ze jsem to daval do horniho :) Jinak mam Samsung S2 Portable a nakonec 640 GB ;)

-- 23. 7. 2013 11:25 --

surio_mario píše:C.I.S.I.: A automatické přepínání obrazu DVB-T tuneru do režimu střed (tj. zdeformovaný obraz) při příchozím formátu 4:3 ti nevadí?


Zatim jsem to nezaregistroval. Vyzkousim vecer.
C.I.S.I.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 23. 7. 2013 10:27

Jasně - někdo to odzkoušejte - iVysílání by teoreticky nemělo fungovat, protože TV (pokud se nepletu) nemá podporu flash. Přesto - za odzkoušení nic nedáte.

HDD samo přepoj a znovu otestuj.

Dej vědět.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků