Philips 47PFL6097K audio problém

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod neyo 27. 4. 2013 12:28

Dobrý den,

nenašel jsem žádný topic odpovídajici této tv, možná jsem se přehlédl nicméně...

Mám velký problém s audiem 70% filmu co spustim tak mi napiše, že audio nelze přehrát.
Je na to nějaký lék prosím - popř jak zjistim které audio to bere či nebere a také nějaké konvertory jestli existuji..

Děkuji mockrát za pomoc.

EDIT: napsal jsem špatný název televize... proboha ... Philips 47PFL6097K
neyo
Junior

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 27. 4. 2013 14:33

Tie subory nie su nahodou v DTS?
Televizor nepodporuje DTS zvuk
http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/cpin ... rtial.html
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neyo 27. 4. 2013 14:54

Takže abych mohl poslouchat určité filmy potřebuju si koupit třeba 5.1 repro sestavu a napojit ji na tv chapu to dobře ?
neyo
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 4. 2013 15:11

Nie, nechapeš dobre. Nebude ti to hrať.
Buď musiš každy taky film v PC prekonvertovať na taky format, ktory ti tv prehra. Alebo lepšie riešenie, kup si nejake multimedialne centrum a podobne problemy mať nebudeš.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod markinho 27. 4. 2013 15:41

Přesně tak, dts u Philips je problém...6kovy Philips toho přehraje hodně,ale s dts ma problém, takže sleduje info o zvukové složce z for kde stahuje s filmy
markinho
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod neyo 28. 4. 2013 15:03

Lze to nějak vyřešit to DTS audio ? - protože je to snad jedno z nejpoužívanějších...
Existuje tento typ televize, který to zvládá mám ještě pár dní na výměnu televize pokud se nepletu takže bych to klidně i vyměnil za typ, který by to zvládal... popř. ty konvertory mohl by mi dát někdo odkaz na nějaky (nesnižuje to kvalitu zvuku při konverzi ?)

EDIT:
In order to hear the DTS audio signal, you need to connect the digital audio output of the source device to an external amplifier.


Aby člověk mohl poslouchat DTS audio signál, musí se připojit digitální audio výstup zdrojového zařízení k externímu zesilovaři.. takže jsem to řikal dobře, ne ? - když si koupim externi repro sestavu a přepojim zvuk z tv do něho mělo by to fungovat ne ?
neyo
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 4. 2013 15:11

Pokiaľ si s obrazom spokojny, je uplny nezmysel aby si kvôli tomu televizor vracal. To je nonsens. Ako pišem vyššie, kup si nejake MMC a to ti prehra všetko.

Ten Philips nevie prehrať subor s DTS. Neviem čo na tom nerozumieš. Proste ti taky subor nespusti. Po kupe externej zvukovej supravy zostane rovnake ticho ako teraz.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neyo 28. 4. 2013 15:30

Alebo lepšie riešenie, kup si nejake multimedialne centrum a podobne problemy mať nebudeš.


ojojoj... tohoto řádku jsem si nevšiml... omlouvám se jdu hledat nějaké "MMC" :)) děkuji
popř. doporučení se nebudu bránit :))
neyo
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 4. 2013 15:32

Odporučanie ti tu nedam, prehravače sa riešia tu: forum-1707/Prehravace-a-rekordery.html
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Philips CZ 8. 5. 2013 10:10

Zdravím, 6ková řada skutečně nepřehraje video s DTS. Tak je to i návodu k použití, TV ale přehraje Dolby Digital (AC-3) a Dolby Digital Plus (E-AC-3). Platí pro všechny "6kové" řady od roku 2011. Příjemnou zábavu ;-)
Philips CZ
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 8. 5. 2013 10:20

Já jen doplním, že DTS zvuk nepřehraje ani sedmičková, ani osmičková řada. Možná by se časem mohlo jít k uživatelům směrem blíž a podporu DTS zvuku přidat. Ano - asi tam bude problém s finančním limitem a hrazením nějakých licencí - přesto...

Z druhé strany - zvuk se dá pořešit jinak. Většina výrobců s tím stejně počítá. Philips alespoň televizory doplňuje o repro s povětšinou velmi dobrým, či výborným zvukovým přednesem.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stiletos 8. 5. 2013 17:32

To že to nepřehraje 70% filmů je nějaká blbost DTS se zas tak hodně nepoužívá ,vesměs je to 5:1 a u většiny filmů TS jsou 3 stopy 5:1,2:0 a DTS takže něco ti hrát musí a u Avi je vesměs stereo nebo 5:1.Takže filmy stahuj s touhle stopou 5:1 a nebo 2:0 .DTS ti je v tv stejně k ho....
Stiletos
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 8. 5. 2013 18:37

Pro identifikaci typu zvuku, lze v PC použít například utilitu MediaInfo.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 10. 5. 2013 20:42

Philips CZ píše:Zdravím, 6ková řada skutečně nepřehraje video s DTS. Tak je to i návodu k použití, TV ale přehraje Dolby Digital (AC-3) a Dolby Digital Plus (E-AC-3). Platí pro všechny "6kové" řady od roku 2011. Příjemnou zábavu ;-)

Mezi námi - Philips by podporu DTS zvuku zařadit mohl ;-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků