Panasonic vs. Sony vs. Samsung

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod cicosk 30. 4. 2013 09:15

Ono clovek by si rychlo vybral TV, ale to by nemohli existovat recenzie, testy a fora. Pretoze to cloveka vo svojom vybere velice rychlo schladi a donuti prehodnotit svoj vyber. Som zvedavy kde nakoniec skoncim :-D
cicosk
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 4. 2013 12:04

Recenzie su len poradny hlas. Netreba to brat do krajnosti. Ak sa ti nejaky tv paci a ociam vyhovuje, je uplne jedno co sa kde pise.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 30. 4. 2013 12:55

Mozno by som sa skusil popozerat po nejakom Sharpe 730 or 830 model.
(sharp vyraba kvalitne panely U+VA,ktore osadzaju aj iní vyrobcovia a ceny TV su kvazi v pohode, oproti konkurencii a obdobnej kvalite).
Na 2,7 metra je pre mna OK aj 40,42" .
(Ale skus si to cca odkrokovat a vzhliadnut v obchode. Pusti nejaky SD signal.
DVB-T, DVB-S Joj-ku alebo npr: film cez USB v rozliseni 720x400p.)
Tipy:
1,sharp-lc-40le730e za 12 000kc http://3d-televize.heureka.cz/sharp-lc-40le730e/
2,sharp-lc-46le730e za 17 000kc http://3d-televize.heureka.cz/sharp-lc-46le730e/
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hexxisek 30. 4. 2013 13:12

Bylinnycaj: Ano to je rozumné...může si pořídit plazmu která je na úrovni high end, ale místo toho mu nabídneme starýho Sharpa...každopádně at to jen nehaním, 830 při trochu štěstí na kus může být zajimavá volba
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 30. 4. 2013 13:55

Zkuste pohledat nový Sharp 39LE650 ...
BTW. LE730 nemá UV2A panel - ten je v LE630 a LE830 (quatron verze), ale to je jedno ...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Stiletos 30. 4. 2013 15:58

Ta 730 má recenze nic moc takže když už tak 830 ,ta 630 má na můj vkus hnusnej dizajn.

-- 30. 4. 2013 16:02 --

Jinak teď jsem čuměl u tatíka na 47ET50 a ten obraz mě příde sem tam takovej trhanej ,tak nevím jestli je to tou větší obrazovkou nebo Tv.U 107 ET5 jsem nic takovýho nepozoroval.

-- 30. 4. 2013 16:27 --

No podlouhým vybírání jsem došel k názoru že asi nejlepší volba i cenová je Philips 46PFL5527K maj ho za 16000 v OK a k němu vzít za 1400 záruku na 5 let.Takže beru ten jestli budou mít zabalenej kus,vystavenej nechci a jinak na to kašlu a budu hold ještě rok dva čumět na 82.CRT. :-]
Stiletos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 30. 4. 2013 22:54

Hexinek: ano, myslim, ze je to rozumne!
(videl a "pohral" :-] som si s oboma 40" modelmi)
Mozes povedet nieco podobne ty o svojich odporucanych TV?
Tie tvoje "high end plazmy", zvlast od panaka dost "mihotaju", a mne osobne sa nepaci skalovanie sedej farby v tmavych tonoch ;-] + tazatel mal zaujem o LCD.
btw: videli ste aspon jeden z Vas na vlastne oci 730 alebo 830?
Ci ako vacsina "kvazi odbornikov" na tomto fore...len teoria, cisla a nulovy prakticky pohlad?
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Stiletos 30. 4. 2013 23:08

Já viděl oboje ,ta 830 dejmetomu dobrá volba ,ale ta 730 má špatný recenze jinak obraz vypadal dobře u obou.
http://www.digitalversus.com/tv-televis ... /test.html
Stiletos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 30. 4. 2013 23:23

Stiletos píše:Já viděl oboje ,ta 830 dejmetomu dobrá volba ,ale ta 730 má špatný recenze jinak obraz vypadal dobře u obou.
http://www.digitalversus.com/tv-televis ... /test.html

A vlastne ,kde je ta recenzia na 730? To ako tie hviezdicky povazujes za recenziu?...
Inak mohol by si zacat viac verit vlastnym ociam.
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Stiletos 30. 4. 2013 23:50

Očím věřím ,ale poznam asi kulový mě se líbí i IPS Panasonic ET50 a ET5 na kterej se tu nadává. :D
Stiletos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hexxisek 1. 5. 2013 07:45

Ano pár Sharpů jsem viděl, mezi kterými je i 830, která se už nějakej ten rok váli u nás v Datartu, moc se jí teda z obchodu nechce :))
Nevím co bych ti povídal o mnou zde doporučované ST60...viděl jsem jí, pohral sem si sní v obchodě, nic víc nic mín, na internetu je už spoustu recenzí a zkušeností uživatelům, z toho lze usuzovat nějaký výsledek. Když už je tu teda snaha o to se dohadovat, budu velice rád, když vybereš nějakou obrazovou vlasnost toho Sharpa, v které bude lepší jak ST60...můžu ti to jen zjednodušit, uniformita, stupně šedi, hloubka černé, kontrast, čistota pohybu, barvy, detaily v tmavých scénách, pozorovací úhly, kvalita 3D...nic takového nemá ani jedna ze zde zmíněných televiz od začátku na takové úrovni jak ST60...tak proč se tu někdo snaží tazatele opít rohlíkem..opravdu to nechápu...a ikdyž to není vůbec vlastně moje starost, tak mě to sere =) nechápu jaký můžeš mít problém se šedou v tmavých scénách, ale dejme tomu, klidně postni do limitu o jakém se tu bavíme něco lepšího...
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 1. 5. 2013 08:00

A hlavne gradacia sedi je jedna zo spickovych vlastnosti tychto plaziem. No tebe sa nepaci. Tak to asi je niekde problem. Ale na strane plazmy to nebude...
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 1. 5. 2013 08:47

Color accuracy is very good after calibration but ST60 has some issues with color gradation, we found in our gradation test images. Not all colors are perfectly distinguished and in practice that translates to some minor color banding issues. Another problem with plasma TVs is that the dithering used to produce some colors becomes a bit too evident in some movie scenes. For example, the opening scene of National Treasure that has film noise (intentional, it was produced this way). The natural film noise combined with the undesirable dithering noise creates a bit too noisy video on ST60. The dithering noise is visible from a distance of 2 meters; mostly in dark or semi-dark movie scenes. It is one area where plasma panels still have room for improvement. It is not a major concern but if you have found it distracting in the past, ST60 will not change anything for you.

Shadow detailing is fair but does not do the impressive absolute black justice. As you might know or have noticed on other plasma TVs, the darkest grey tones are creating with dithering (by mixing different colors in a fast flicker pattern). This shows clearly if you sit too close to the TV. Also, the darkest grey tones are not perfectly distinguishable from 100 % black. This is not a major issue but plasma TVs continue to have some problems with shadow detailing and flicker in the darkest color shades.

http://www.flatpanelshd.com/review.php? ... 1366730214

Recenzie potvrdzuje ze zmena nenastala..ani pri ST60!

Ten prechod tmavych sivych do ciernych tonov som si minuly rok vsimol na UT50,ST50.
Mal som vedla seba postavene: UT50 vs LE730 vs ET5.
(proste sa to "zleje do ciernej" pri tmavych tonoch a videl som menej detailov pri UT...asi som chory,ja uz hladam iba chyby... :oops: )
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 1. 5. 2013 10:08

A díval ses na to při úplné tmě? Je jasný že se to sleje, když ten panel není ve vypnutým stavu na světle černý, narozdíl od všech LCD ...
Naopak IPS LCD možná když na to praží všechny zářivky v obchodě, tak bude mít ty tmavý přechody lepší za těchto podmínek než ta plazma, ale jinak bych to radši moc nesrovnával 8-)

Spíš něco napište o 50Hz bug - jak to vnímáte, je toho plnej internet:

https://www.google.cz/#hl=cs&gs_rn=11&g ... 00&bih=619
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 1. 5. 2013 16:42

Okej, teda nezrovnavajme tie TV za denneho svetla 8-)

50Hz panak bug...:)
Stare tema...problem co sa vyskytuje iba u panak plaziem, konkretne najme u 3D modelov. (urcite si o tom pocul. Vraj sa to zacalo castejsie vyskytovat odvtedy, ako zmenili system riadenia panelu )
No realita je taka, ze v EU stale ma s tym panak problem...len akosi sa to "vzdy zametie pod kobercek" a vyzdvihnu sa ine uzasne vlastnosti (ta cierna na urovni cca 0,01 cd/m a ten kontrast aspon 5000:1 ).
Ja by som rad tu hovoril resp. dozvedel sa aj viac o tychto problemoch, ale nie je tu s kym debatovat... :oops: (akosi su vsetci hakliví)
Ked tu upozornim na nejake "veci", tak ma tu idete povacsine zozrat.
(kukni cisla, kukni sondu,kukni merania...atd) :oops:
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka